Polski zespół w stawce WTCR?

Założony w 2006 roku zespół BM Racing Team ma na swoim koncie liczne sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej. Teraz polska ekipa ma ambicję startu w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych WTCR.

„Start w WTCR byłby dla nas bardzo ambitny, bo to najwyższy poziom w wyścigach samochodów turystycznych” – powiedział założyciel zespołu Bartłomiej Mirecki. „Mamy młodego kierowcę, który chce zmierzyć się z najlepszymi, aby się od nich uczyć i podnosić swój poziom. Łatwo byłoby spróbować na niższym poziomie, ale doświadczenie jakie może zdobyć [w WTCR] byłoby niesamowite i pomogłoby mu wykonać duży krok do przodu”.

Ekipa z Częstochowy ma nadzieję wystawić samochód dla 17-letniego Szymona Jabłońskiego: „To byłoby nasze pierwsze doświadczenie z WTCR i wiemy, że nie będzie łatwo. Ponadto, sytuacja związana z Covid-19 utrudnia znalezienie sponsorów. To jednak ekscytujący projekt i pracujemy bardzo ciężko nad wcieleniem go w rzeczywistość”.

„Oczywiście nie spodziewamy się wygrywać wyścigów czy nawet być w pierwszej dziesiątce. Podstawowym celem będzie uczyć się i zrozumieć, co jest potrzebne do odniesienia sukcesu w tak konkurencyjnej kategorii, żeby pod koniec sezonu być w pierwszej piętnastce. Gdy już się sprawdzimy, wtedy celem będzie poprawić wyniki w kolejnym sezonie i wykonać następny krok”.

Sezon 2021 Pucharu Świata Samochodów Turystycznych rozpocznie się w pierwszy weekend czerwca na torze Nürburgring Nordschleife.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej WTCR

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league