Dublet Hyundaia w drugim wyścigu WTCR

Trzeci kierowca ubiegłorocznego Pucharu Świata Samochodów Turystycznych WTCR Jean-Karl Vernay zakończył pierwszą rundę sezonu 2021 na torze Nürburgring Nordschleife jako lider klasyfikacji generalnej. Francuz przekroczył linię mety drugiego wyścigu weekendu przed swoim zespołowym kolegą Lucą Engstlerem.

Dwójka kierowców Hyundaia objęła prowadzenie jeszcze przed pierwszym zakrętem – zarówno Vernay jak i Engstler zaliczyli dobre starty i wyprzedzili zdobywcę pole position Néstora Girolamiego. Ten, próbując bronić się przed Engstlerem, wypchnął go na pobocze, lecz nie miało to wpłynąć na wynik wyścigu.

Już od tego momentu pierwsza dwójka zaczęła współpracować, co pozwoliło im dojechać do mety ponad 12 sekund przed resztą stawki. Choć Engstler kilkukrotnie sygnalizował zamiar ataku na pozycję lidera, zespół zabronił mu wyprzedzenia Vernaya. Niemiec miał ku temu najlepszą okazję pod koniec ostatniego okrążenia, lecz zrezygnował także z tej próby, pozwalając swojemu zespołowemu koledze odnieść łatwe zwycięstwo.

Po starcie, samotny wyścig na trzeciej pozycji zakończył Girolami. Sekundę za nim do mety dojechał Attila Tassi, który już na starcie przebił się z 13. na 6. lokatę, a następnie wyprzedził Yvana Mullera i Santiago Urrutię. Przed Mullerem do końca wyścigu znalazł się też Nathanaël Berthon, a czołową dziesiątkę uzupełnili zwycięzca pierwszego wyścigu Tiago Monteiro, Gilles Magnus oraz aktualny mistrz Yann Ehrlacher.

Dopiero na 12. pozycji metę minął Esteban Guerrieri. Argentyńczyk miał startować z trzeciego pola, lecz nie wyruszył do okrążenia formującego, przez co musiał zjechać do alei serwisowej. Kierowca Hondy otrzymał następnie karę za naruszenie procedur startu. Zdobył on jednak punkty, w przeciwieństwie do Norberta Michelisza, który został wyeliminowany już na wyjściu z drugiego zakrętu przez Mikela Azconę. Do mety nie dojechali też m.in. Thed Björk, Robert Huff i Gabriele Tarquini.

Dzięki wygranej, Vernay ma 6-punktową przewagę w klasyfikacji generalnej nad Monteiro i Girolamim. Kolejna runda Pucharu Świata odbędzie się za dwa tygodnie na torze ulicznym Vila Real.

PNrKierowcaZespół Rezultat
169
Jean-Karl Vernay
Engstler Hyundai N Liqui Moly Racing Team3 okr.
28
Luca Engstler
Engstler Hyundai N Liqui Moly Racing Team+ 0,348
329
Néstor Girolami
All-Inkl.com Münnich Motorsport+ 12,479
49
Attila Tassi
All-Inkl.de Münnich Motorsport+ 13,509
512
Santiago Urrutia
Cyan Performance Lynk & Co+ 13,718
617
Nathanaël Berthon
Comtoyou DHL Team Audi Sport+ 15,722
7100
Yvan Muller
Cyan Racing Lynk & Co+ 16,636
818
Tiago Monteiro
All-Inkl.de Münnich Motorsport+ 18,481
916
Gilles Magnus
Comtoyou Team Audi Sport+ 20,612
1068
Yann Ehrlacher
Cyan Racing Lynk & Co+ 21,286
1132
Tom Coronel
Comtoyou DHL Team Audi Sport+ 42,068
1286
Esteban Guerrieri
All-Inkl.com Münnich Motorsport+ 45,799
1355
Bence Boldizs
Zengő Motorsport Driver's Academy+ 51,283
1426
Jessica Bäckman
Target Competition+ 52,406
NSK11
Thed Björk
Cyan Performance Lynk & Co
NSK22
Frédéric Vervisch
Comtoyou Team Audi Sport
NSK79
Robert Huff
Zengő Motorsport Services KFT
NSK3
Gabriele Tarquini
BRC Hyundai N Squadra Corse
NSK5
Norbert Michelisz
BRC Hyundai N Squadra Corse
NSK19
Andreas Bäckman
Target Competition
NSK96
Mikel Azcona
Zengő Motorsport Services KFT
NSK28
Jordi Gené
Zengő Motorsport Driver's Academy

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze