Legge opuszcza ekipę Gradient Racing

Na tydzień przed startem wyścigu na Long Beach, zespół Gradient Racing, wystawiający jedyną Acurę NSX GT3 w IMSA, poinformował o zmianie kierowców w ekipie na resztę sezonu. Do Sheeny Monk dołączy Stevan McAleer, który pojechał w 24-godzinnym wyścigu Daytona, zastępując tym samym Katherine Legge.

Powód wymiany nie został podany przez Katherine Legge, ani przez Gradient Racing. Jest to prawdopodobnie spowodowane przejściem brytyjskiej zawodniczki do ekipy Dale Coyne Racing na wyścig Indianapolis 500, który w 2024 roku odbędzie się 26 maja.

McAleer to doświadczony zawodnik z Wielkiej Brytanii. 39-latek pochodzący ze Szkocji ma zaliczone starty w klasie LMP3 i GTD. W 2022 roku wraz z Team Korthoff Motorsports #32 zajął w ogólnej klasyfikacji 3. pozycję w kategorii GTD. W tym samym roku, McAleer był na podium w Daytona i w Sebring, jednak nigdy jeszcze w IMSA nie wygrał.

W poprzednim roku Szkot był pierwszy w klasyfikacji w amerykańskiej serii GT World Challenge, gdzie wraz z Erickiem Filgueirasem zdecydowanie wygrali kategorię Pro. Wówczas McAleer jeździł Porsche 911.

W komunikacie McAleer cieszył się z możliwości powrotu do serii IMSA, jak i do ekipy Gradient Racing.

„Po wspaniałym doświadczeniu, jakie przeżyłem w Daytona z zespołem, byłem podekscytowany możliwością powrotu i startów przez resztę sezonu. To będzie mój drugi start w Grand Prix Long Beach i nie mogę doczekać się możliwości ponownej współpracy z Gradient Racing. Właściciela zespołu, Andrisa Laivinsa, znam od 2011 roku za pośrednictwem CJ Wilson Racing i dzięki jego programom zdobyłem dwa mistrzostwa – w 2012 roku w pucharze MX-5 i w 2015, w IMSA Michelin Pilot Challenge.”

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze