Castroneves wróci na pełny etat do IndyCar

Tegoroczny zwycięzca Indianapolis 500, Hélio Castroneves, będzie miał szansę na piąte zwycięstwo w tym wyścigu dzięki podpisaniu kontraktu z Meyer Shank Racing na starty w pełnym sezonie sezonu 2022 IndyCar.

Newgarden zdobywa trzecie z rzędu pole position w IndyCar

Dwukrotny mistrz serii IndyCar Josef Newgarden poprowadzi stawkę do zielonej flagi podczas niedzielnego wyścigu na torze Mid-Ohio. Reprezentant Team Penske o zaledwie 0,0031 sekundy pokonał w kwalifikacjach Coltona Hertę.

Rosenqvist wraca do IndyCar

Felix Rosenqvist powróci do startów w serii IndyCar podczas najbliższej rundy na torze Mid-Ohio. Kierowca McLarena SP musiał opuścić dwa ostatnie wyścigi po poważnym wypadku, jakiego doznał na ulicach Detroit.

Palou wygrywa na Road America, dramat Newgardena i pech Magnussena

Álex Palou niespodziewanie wygrał wyścig serii IndyCar na torze Road America. To drugie zwycięstwo Hiszpana w tym sezonie, który wyszedł na prowadzenie dopiero na dwa okrążenia przed końcem, kiedy to z rywalizacji odpadł ówczesny lider – Josef Newgarden. Drugie miejsce zajął Colton Herta, a na najniższym stopniu podium stanął Will Power.

Newgarden zdobywa drugie z rzędu pole position w IndyCar

Dwukrotny mistrz serii IndyCar Josef Newgarden będzie próbował zamienić pole position na swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo podczas niedzielnego wyścigu na torze Road America. Reprezentant Team Penske pokonał w kwalifikacjach Coltona Hertę i Jacka Harveya.

Magnussen zadebiutuje w IndyCar

Były kierowca Formuły 1 Kevin Magnussen zaliczy swój debiut w serii IndyCar podczas nadchodzącej rundy na torze Road America. Duńczyk dołączy do zespołu McLarena SP, gdzie zastąpi Felixa Rosenqvista.

O’Ward wygrywa w Detroit po starcie z 16. pozycji

Patricio O’Ward został pierwszym kierowcą, który wygrał dwa wyścigi w sezonie 2021 IndyCar Series. Kierowca McLarena SP objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej po drugim wyścigu weekendu w Detroit.

Newgarden z pole position do drugiego wyścigu w Detroit

Josef Newgarden wywalczył pole position do drugiego wyścigu Detroit Grand Prix serii IndyCar, wykorzystując między innymi wypadek Santino Ferrucciego w końcówce kwalifikacji na Belle Isle.

Askew zastąpi Rosenqvista w drugim wyścigu w Detroit

Oliver Askew powróci za kierownicę samochodu McLarena SP #7 podczas niedzielnego wyścigu IndyCar Series w Detroit. Amerykanin wystartuje w zastępstwie Felixa Rosenqvista, który przebywa w szpitalu po potężnym wypadku w pierwszym wyścigu weekendu.

Ericsson odnosi pierwsze zwycięstwo w IndyCar

Były kierowca Formuły 1 Marcus Ericsson wygrał pierwszy wyścig IndyCar na ulicach Belle Isle w Detroit po starcie z 15. pola. Szwed pokonał Rinusa VeeKaya i zdobywcę pole position Patricio O’Warda.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league