Władze serii IndyCar opublikowały kalendarz na sezon 2020. Podobnie jak w tym roku, walka o tytuł mistrzowski toczyć się będzie na dystansie 17 wyścigów. Po raz pierwszy od 2001 roku jedna z rund odbędzie się na owalu Richmond.

Debiutujący w sezonie 2019 IndyCar Series Colton Herta po raz drugi wystartuje z pole position. 19-latek pokonał w kwalifikacjach na torze Portland ubiegłorocznego zdobywcę pole position Willa Powera oraz aktualnego mistrza serii Scotta Dixona.

Conor Daly dołączy do zespołu Schmidt Peterson Motorsports na czas nadchodzącej rundy IndyCar Series w Portland. Amerykanin zastąpi w samochodzie nr 7 Marcusa Ericssona, który przyjechał na tor Spa-Francorchamps, aby pełnić obowiązki wobec zespołu Formuły 1 Alfy Romeo.

Takuma Sato odniósł swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie IndyCar Series. Japończyk o zaledwie 0,0399 sekundy pokonał na torze Gateway Eda Carpentera. Podium uzupełnił Tony Kanaan.

Lider klasyfikacji generalnej IndyCar Series Josef Newgarden wystartuje z pole position do sobotniego 500-kilometrowego wyścigu na owalu Gateway. Amerykanin pokonał w kwalifikacjach Sébastiena Bourdaisa, z kolei jego najgroźniejszy rywal w walce o mistrzostwo Alexander Rossi zakwalifikował się poza pierwszą dziesiątką.

Mistrz serii IndyCar z sezonu 2014 Will Power odniósł swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo w niedzielnym wyścigu na owalu Pocono. Z powodu burzy, rywalizacja została przerwana po 128 z 200 zaplanowanych okrążeń.

Kierowcy IndyCar Series przystąpią do niedzielnego 500-milowego wyścigu na owalu Pocono Raceway w kolejności, jaką zajmują w klasyfikacji generalnej. Zaplanowane na sobotę kwalifikacje zostały odwołane z powodu padającego deszczu.

James Hinchcliffe i Alexander Rossi wezmą gościnny udział w najważniejszym australijskim wyścigu Bathurst 1000, będącym częścią mistrzostw Supercars. Kanadyjczyk i Amerykanin poprowadzą Holdena wystawianego przez zespół Walkinshaw Andretti United.

Zgodnie z początkowymi założeniami, Conor Daly miał wystartować w tym roku tylko w Indianapolis 500. Ostatecznie sezon dla 27-letniego Amerykanina będzie składać się aż z sześciu wyścigów.

Brytyjska marka McLaren ogłosiła swój udział w pełnym sezonie 2020 IndyCar Series, nawiązując współpracę z zespołem Schmidt Peterson Motorsports. Nowy zespół zostanie nazwany Arrow McLaren Racing SP i będzie wystawiać dwa samochody napędzane silnikami Chevroleta.