Kubica: To był dość skomplikowany i chaotyczny wyścig

Choć Louis Delétraz, Robert Kubica i Yifei Ye drugi raz z rzędu zakończyli wyścig Europejskiej Serii Le Mans poza podium, powiększyli swoją przewagę w klasyfikacji generalnej na dwie rundy przed końcem sezonu.

Pierwsze zwycięstwo Panis Racing w ELMS

Julien Canal, Will Stevens i James Allen triumfowali w niedzielnym 4-godzinnym wyścigu na torze Monza, stanowiącym czwartą rundę tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans. To pierwsze zwycięstwo dla założonego w 2016 roku zespołu Panis Racing.

Pierwsze pole position Colapinto w ELMS

Franco Colapinto wygrał swoje pierwsze kwalifikacje w Europejskiej Serii Le Mans. Argentyńczyk wywalczył pole position dla ekipy G-Drive Racing #26, pokonując na torze Monza Jonathana Aberdeina z United Autosports i Louisa Delétraza z Team WRT.

G-Drive przerywa dominację WRT w ELMS

Startująca z pole position załoga Roman Rusinow, Franco Colapinto i Nyck de Vries odniosła zwycięstwo w 4-godzinnym wyścigu Europejskiej Serii Le Mans na torze Paul Ricard. Zwycięzcy dwóch poprzednich rund Robert Kubica, Louis Delétraz i Yifei Ye z Team WRT zajęła piąte miejsce.

De Vries pokonuje Delétraza w kwalifikacjach ELMS

Nyck de Vries z ekipy G-Drive Racing #26 wywalczył swoje drugie pole position w tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans. Holender pokonał w kwalifikacjach na torze Paul Ricard lidera klasyfikacji generalnej Louisa Delétraza z Team WRT #41 oraz Phila Hansona z United Autosports #22.

Kubica: Dowiezienie kolejnego zwycięstwa jest świetnym uczuciem

Robert Kubica wraz z zespołem W Racing Team mógł świętować w niedzielę drugie zwycięstwo w tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans. Jednym z kluczowych czynników okazała się decyzja Polaka o doborze opon po nadejściu opadów deszczu.

Inter Europol Competition na drugim miejscu w klasyfikacji ELMS

Po dwóch wyścigach Europejskiej Serii Le Mans, zespół Inter Europol Competition #13 plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej klasy LMP3. Polska ekipa mogła świętować na torze Red Bull Ring czwartą i piątą pozycję swoich załóg.

Team WRT wygrywa w zmiennych warunkach na Red Bull Ringu

Robert Kubica, Yifei Ye i Louis Delétraz pozostają niepokonani po dwóch rundach tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans. Załoga zespołu W Racing Team #41 odniosła zwycięstwo w 4-godzinnym wyścigu na torze Red Bull Ring.

Sargeant wygrywa swoje pierwsze kwalifikacje w ELMS

Trzeci zawodnik ubiegłorocznego sezonu Formuły 3 Logan Sargeant wywalczył pole position do niedzielnego 4-godzinnego wyścigu Europejskiej Serii Le Mans na torze Red Bull Ring. Amerykanin dołączył na drugą rundę sezonu do zespołu Racing Team Turkey, zastępując ścigającego się w IMSA Harry’ego Tincknella.

Kaprzyk dołącza do Inter Europol Competition

19-letni Mateusz Kaprzyk został jednym z dwóch nowych kierowców w zespole Inter Europol Competition na pozostałe rundy sezonu Europejskiej Serii Le Mans. Zespół ogłosił też zakontraktowanie innego młodego kierowcy – Belga Ulysse de Pauwa.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league