Sébastien Ogier znajduje się na prowadzeniu po piątkowej części rywalizacji w otwierającym sezon WRC Rajdzie Monte Carlo, choć jego przewaga nad zespołowym kolegą z Toyoty Elfynem Evansem i Thierrym Neuvillem z Hyundaia jest bardzo niewielka. Podczas porannej pętli w groźnym wypadku uczestniczył Ott Tänak, jednak zarówno jemu, jak i jego pilotowi Martinowi Järveoji nic poważnego się nie stało.

Sébastien Ogier uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed zbliżającym się otwarciem nowego sezonu WRC – Rajdem Monte Carlo.

Hyundai Motorsport, jako ostatni z producentów zaprezentował swój rajdowy model samochodu, który będzie rywalizował w tym roku w klasie WRC.

Rajdowy zespół Toyoty przedstawił nową odsłonę modelu Yaris WRC na sezon 2020 oraz całkowicie nowy skład kierowców.

Zespół M-Sport Ford Rally Team zaprezentował nowe malowanie swojego samochodu, jakie będzie obowiązywać w rajdowych mistrzostwach świata w sezonie 2020.

Valtteri Bottas drugi raz z rzędu znalazł się na liście startowej Rajdu Arktycznego. Dla kierowcy zespołu Mercedes AMG Petronas Motorsport, będzie to jeden z etapów przygotowań do sezonu 2020 Formuły 1.

M-Sport Ford potwierdził, że Esapekka Lappi dołączy do zespołu na zbliżający się nowy sezon Rajdowych Mistrzostw Świata i będzie zespołowym kolegą Teemu Suninena i Gusa Greensmitha.

Firma Pirelli wygrała przetarg, dzięki któremu stanie się wyłącznym dostawcą opon do Rajdowych Mistrzostw Świata od sezonu 2021, zostając nim na co najmniej cztery lata.

Szef Škody Motorsport Michal Hrabánek podczas dorocznej konferencji czeskiego producenta w Pradze potwierdził, że w przyszłym roku ekipa nie wystawi już własnego fabrycznego zespołu w WRC, a zamiast tego skupi się na programie klienckim.

Zespół Toyota Gazoo Racing potwierdził zupełnie nowy skład załóg na przyszłoroczny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata. Barwy japońskiego producenta bronić będą Sébastien Ogier, Elfyn Evans i Kalle Rovanperä.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race