Rovanperä wygrywa Rajd Estonii i zostaje najmłodszym zwycięzcą w historii WRC

Kalle Rovanperä z Toyoty odniósł przekonujące zwycięstwo w Rajdzie Estonii, pokonując najbliższego rywala – Craiga Breena z Hyundaia – aż o minutę. 20-letni Fin został tym samym najmłodszym triumfatorem w historii Rajdowych Mistrzostw Świata, obierając ten tytuł szefowi swojego zespołu, Jari-Matti Latvali.

Rovanperä powiększa przewagę w Rajdzie Estonii

Kalle Rovanperä z Toyoty wypracował prawie minutę przewagi nad Craigiem Breenem z zespołu Hyundai podczas sobotniej części Rajdu Estonii i jest na dobrej drodze do pierwszego zwycięstwa w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Rovanperä tuż przed Breenem w Rajdzie Estonii, pech Tänaka

Kalle Rovanperä z Toyoty znajduje się na prowadzeniu po pierwszym pełnym dniu zmagań w Rajdzie Estonii. Fin ma zaledwie 8,5 sekundy przewagi nad Craigiem Breenem z Hyundaia, który powrócił na trasy WRC po ostatnim występie w kwietniu.

Rovanperä najszybszy na shakedownie Rajdu Estonii

Kalle Rovanperä z Toyoty uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Estonii, siódmą rundą tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

M-Sport ujawnił Forda Pumę Rally1 na przyszły sezon WRC

M-Sport zaprezentował Forda Pumę Rally1, hybrydowy samochód, który pojawi się na trasach przyszłorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Sobiesław Zasada z historycznym rekordem w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Sobiesław Zasada dokonał – wydawać by się mogło – niemożliwego i wystartował w Rajdzie Safari, szóstej rundzie tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata, w wieku 91 lat. Niestety, na zaledwie trzy kilometry przed metą, załoga odpadła z rywalizacji z powodu utknięcia w głębokich koleinach, a następnie uszkodzenia z powodu uderzenia przez innych uczestników rajdu.

Ogier odniósł zwycięstwo w Rajdzie Safari, pech Zasady w końcówce

Sébastien Ogier z Toyoty przetrwał wymagające kenijskie drogi i wygrał Rajd Safari po powrocie rundy do kalendarza WRC po 19-letniej nieobecności, wykorzystując między innymi pech Thierry’ego Neuville’a. Niestety, rajdu nie ukończył 91-letni Sobiesław Zasada, który zatrzymał się na ostatnim odcinku specjalnym.

Neuville utrzymuje prowadzenie w Rajdzie Safari

Thierry Neuville z Hyundai Motorsport pozostał na pozycji lidera i powiększył swoją przewagę po sobotniej części rywalizacji w Rajdzie Safari. Do mety rajdu podąża 91-letni Sobiesław Zasada, który zaliczył bezproblemowy dzień.

Neuville na czele Rajdu Safari po dramatycznej końcówce dnia

Thierry Neuville znajduje się na prowadzeniu po piątkowej części Rajdu Safari, który okazuje się być niezwykle trudny dla wszystkich załóg.

Ogier najszybszy na shakedownie Rajdu Safari

Sébastien Ogier z Toyoty uzyskał najlepszy czas na środowym odcinku testowym przed Rajdem Safari, który powraca do Rajdowych Mistrzostw Świata po 19-letniej nieobecności.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league