Maserati wraca do wyścigów

Włoska marka Maserati powróci w 2023 roku do wyścigów samochodowych jako jeden z zespołów elektrycznych Mistrzostw Świata Formuły E.

D'Ambrosio szefem Venturi Racing

Były kierowca Formuły 1 Jérôme d'Ambrosio został szefem pochodzącego z Monako zespołu Formuły E ROKiT Venturi Racing. Zajmie on miejsce Susie Wolff, która przejmie obowiązki dyrektora generalnego.

Z Formuły 2 do Formuły E: Ticktum kierowcą NIO 333

Kierowca Formuły 2 Dan Ticktum w sezonie 2021/2022 będzie kierowcą zespołu NIO 333. Jego partnerem będzie Oliver Turvey. Były członek zespołu Red Bulla i kierowca rozwojowy Williamsa zajmie miejsce Toma Blomqvista, który zdecydował się na przejście do amerykańskiej serii IMSA.

Askew kierowcą Andretti w Formule E

Mistrz Indy Lights z 2019 roku, Oliver Askew, w sezonie 2022 będzie kierowcą Formuły E, stając się częścią zespołu Avalanche Andretti.

Giovinazzi przechodzi do Formuły E

Zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu jego odejścia z Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1, przyszłość Antonio Giovinazziego została wyjaśniona. Włoch podpisał kontrakt z zespołem Dragon / Penske Autosport na starty w ósmym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E.

Di Grassi przechodzi do Venturi Racing w Formule E

Mistrz Formuły E Lucas di Grassi dołączy do ekipy Venturi Racing na przyszłoroczny sezon Formuły E po tym, jak Audi zakończyło swój udział w mistrzostwach w tym roku.

Günther przechodzi do Nissana w Formule E

Były fabryczny kierowca BMW Maximilian Günther dołączy do zespołu Nissan e.dams na sezon 2021/2022 Mistrzostw Świata Formuły E. Będzie on partnerem Sébastiena Buemiego.

Mercedes-Benz wycofa się z Formuły E

Mistrzowski producent Formuły E Mercedes-Benz wycofa się z elektrycznej serii wyścigowej w charakterze zespołu fabrycznego oraz dostawcy układów napędowych po sezonie 2021/2022.

Evans: Wiedziałem od razu, że to koniec

Mitch Evans przystępował do ostatniego wyścigu sezonu 2020/2021 Mistrzostw Świata Formuły E jako jeden z faworytów do mistrzowskiego tytułu. Startujący z trzeciej pozycji Nowozelandczyk musiał odrobić pięć punktów do Nycka de Vriesa, który nie zakwalifikował się w pierwszej dziesiątce.

Dennis: Najlepszy kierowca wygrał mistrzostwa

Jake Dennis zakończył swój pierwszy sezon w Formule E na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z debiutantów wygrał dwa wyścigi i liczył się w walce o mistrzowski tytuł aż do momentu, w którym uderzył w ścianę na początku trzeciego okrążenia finału sezonu w Berlinie.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league