Da Costa: To niesamowite uczucie wygrać w Monako

António Félix da Costa nie krył swojej radości po wygraniu E-Prix Formuły E w Monako na torze Monte Carlo. Po niesamowitej walce o prowadzenie z Mitchem Evansem, to Portugalczyk ostatecznie minął linię mety jako zwycięzca.

Da Costa wygrywa w Monako po ataku na ostatnim okrążeniu

Aktualny mistrz Formuły E António Félix da Costa wygrał pierwszy w historii elektrycznej serii wyścig na pełnym torze na ulicach Monte Carlo. Zdobywca pole position na ostatnim okrążeniu wyprzedził Mitcha Evansa, aby sięgnąć po swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Mistrz Formuły E na pole position w Monako

António Félix da Costa wywalczył pierwsze pole startowe do sobotniego wyścigu Mistrzostw Świata Formuły E na ulicach Monte Carlo. To drugi w tym sezonie kwalifikacyjny triumf mistrza serii, który o zaledwie 0,012 sekundy pokonał Robina Frijnsa.

Najlepszy wynik zespołu Formuły E Porsche w tym sezonie

W niedzielnym wyścigu Formuły E na torze Ricardo Tormo nieopodal Walencji ekipa TAG Heuer Porsche wywalczyła najlepszy jak dotąd wynik w tym sezonie. André Lotterer (Niemcy) za kierownicą Porsche 99X Electric zajął drugie miejsce, zdobywając tym samym swoje pierwsze punkty. To drugie podium Porsche w tegorocznych Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA po wyścigu w Rzymie. Pascal Wehrlein (Niemcy) w drugim Porsche 99X Electric był osiemnasty. Po sześciu rundach ekipa Formuły E TAG Heuer Porsche zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji zespołów. Łącznie w pierwszej na świecie serii wyścigów elektrycznych bolidów rywalizuje dwanaście ekip.

Punktowane pozycje dla obu zawodników Audi Sport ABT Schaeffler w wyścigach Formuły E w Walencji

W jednym z najbardziej szalonych wyścigów w historii Formuły E, w sobotę w Walencji (Hiszpania), obaj kierowcy Audi Sport ABT Schaeffler – René Rast i Lucas di Grassi, zdobyli punkty w klasyfikacji mistrzostw. W niedzielnym wyścigu z kolei, zerwany baner reklamowy pozbawił René Rasta szans na miejsce na podium. Również zespół kliencki Audi - Envision Virgin Racing, wyjeżdża z Walencji z kolejnymi punktami zdobytymi w rundzie sobotniej.

Dennis zdominował niedzielny wyścig Formuły E w Walencji

Tegoroczny debiutant Jake Dennis prowadził od startu do mety, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Formuły E. Kierowca BMW i Andretti Motorsport pokonał w niedzielnym wyścigu w Walencji André Lotterera i Alexa Lynna.

Pierwsze pole position Dennisa w Formule E

Debiutujący w tegorocznym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E Jake Dennis wywalczył swoje pierwsze pole position w elektrycznej serii wyścigowej. Kierowca BMW i Andretti Motorsport pokonał w kwalifikacjach na przesychającym torze w Walencji André Lotterera i Alexa Lynna.

Kontrowersje w końcówce wyścigu Formuły E w Walencji

Nie milkną echa kuriozalnego zakończenia wyścigu Formuły E na torze w Walencji. Ze względu na brak energii oraz dyskwalifikacje związane z przekroczeniem alokacji energii, sklasyfikowanych zostało zaledwie dziewięciu kierowców, a tylko sześciu nie musiało podejmować się gwałtownych sposobów oszczędzania energii.

De Vries wygrywa kuriozalny pierwszy wyścig Formuły E w Walencji

Nyck de Vries odniósł zwycięstwo w sobotnim wyścigu mistrzostw świata Formuły E na torze w Walencji, który był zakończony bardzo niecodzienną sytuacją i przekroczeniem linii mety przez zaledwie 10. kierowców. Drugie miejsce zajął Nico Müller, a na trzeciej lokacie uplasował się Stoffel Vandoorne.

Vandoorne ponownie na pole position w Formule E [aktualizacja]

Zwycięzca ostatniego wyścigu Formuły E w Rzymie Stoffel Vandoorne został pierwszym kierowcą, który dwukrotnie wywalczył pole position w sezonie 2020/2021. Reprezentant Mercedesa pokonał w kwalifikacjach w Walencji aktualnego mistrza serii Antonio Félixa da Costę oraz swojego zespołowego kolegę Nycka de Vriesa. Po czasówce czas Vandoorne'a został jednak skasowany z powodu naruszenia przepisów technicznych.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league