Di Grassi przechodzi do Venturi Racing w Formule E

Mistrz Formuły E Lucas di Grassi dołączy do ekipy Venturi Racing na przyszłoroczny sezon Formuły E po tym, jak Audi zakończyło swój udział w mistrzostwach w tym roku.

Günther przechodzi do Nissana w Formule E

Były fabryczny kierowca BMW Maximilian Günther dołączy do zespołu Nissan e.dams na sezon 2021/2022 Mistrzostw Świata Formuły E. Będzie on partnerem Sébastiena Buemiego.

Mercedes-Benz wycofa się z Formuły E

Mistrzowski producent Formuły E Mercedes-Benz wycofa się z elektrycznej serii wyścigowej w charakterze zespołu fabrycznego oraz dostawcy układów napędowych po sezonie 2021/2022.

Evans: Wiedziałem od razu, że to koniec

Mitch Evans przystępował do ostatniego wyścigu sezonu 2020/2021 Mistrzostw Świata Formuły E jako jeden z faworytów do mistrzowskiego tytułu. Startujący z trzeciej pozycji Nowozelandczyk musiał odrobić pięć punktów do Nycka de Vriesa, który nie zakwalifikował się w pierwszej dziesiątce.

Dennis: Najlepszy kierowca wygrał mistrzostwa

Jake Dennis zakończył swój pierwszy sezon w Formule E na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z debiutantów wygrał dwa wyścigi i liczył się w walce o mistrzowski tytuł aż do momentu, w którym uderzył w ścianę na początku trzeciego okrążenia finału sezonu w Berlinie.

Nato: Mieliśmy doskonały wyścig

Oczy wszystkich podczas finału sezonu Formuły E w Berlinie były zwrócone na losy walki o tytuły mistrzowskie. W cieniu tych wydarzeń po swoje pierwsze zwycięstwo w elektrycznej serii wyścigowej sięgnął Norman Nato.

Mercedes-EQ zdobywa mistrzostwo Formuły E

W swoim drugim sezonie jako fabryczna ekipa, Mercedes-EQ wywalczył mistrzostwo w klasyfikacji zespołów Formuły E. Niemieckiego producenta reprezentowali mistrz świata kierowców Nyck de Vries oraz Stoffel Vandoorne.

Nyck de Vries pierwszym mistrzem świata Formuły E

Fabryczny kierowca Mercedesa-EQ Nyck de Vries wywalczył tytuł mistrzowski w sezonie 2020/2021 Formuły E – pierwszym o randze mistrzostw świata. Pokonał on Edoardo Mortarę różnicą siedmiu punktów.

Nato odnosi pierwsze zwycięstwo w Formule E

Norman Nato zakończył swój debiutancki sezon w Mistrzostwach Świata Formuły E zwycięstwem. Francuz pokonał Olivera Rowlanda i Stoffela Vandoorne’a w niedzielnym wyścigu na odwróconym torze w Berlinie.

Vandoorne na pole position do finału Formuły E

Stoffel Vandoorne wywalczył pierwsze pole startowe do ostatniego wyścigu sezonu 2020/2021 Mistrzostw Świata Formuły E. Belg był najszybszy zarówno w grupach kwalifikacyjnych jak i sesji super pole, zdobywając tym samym komplet punktów za kwalifikacje.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league