Mistrzostwa Formuły E 2019/2020 zostały oficjalnie zawieszone. W najnowszym podkaście pt. „Inside E” (z ang. „wewnątrz Formuły E, Formuła E od kuchni”) Carlo Wiggers, dyrektor Porsche Motorsport ds. zarządzania zespołem i relacji biznesowych, oraz Pascal Zurlinden, dyrektor fabrycznej sekcji Motorsport, rozmawiają o tym, jak w obecnej sytuacji odnajduje się zespół Formuły E TAG Heuer Porsche. Analizują też wyścigi, które już się odbyły, i podsumowują dotychczasowy obraz sezonu.

Władze Mistrzostw Formuły E ogłosiły, że sezon 2019/2020 zostanie wstrzymany na okres dwóch miesięcy, w związku z trwającą pandemią koronawirusa i dużym ryzykiem, jakie niesie za sobą organizacja wyścigów w centrach miast.

Władze Mistrzostw Formuły E poinformowały o trzecim wyścigu w sezonie 2019/2020, który został przełożony do odwołania. Los rund w Sanya oraz Rzymie podzielił właśnie planowany na czerwiec wyścig w Dżakarcie.

Władze Mistrzostw Formuły E poinformowały o tym, że zaplanowane na 4 kwietnia E-Prix Rzymu nie będzie mogło dojść do skutku ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa we Włoszech oraz działania władz zakazujące organizacji wydarzeń masowych.

Nick Cassidy ustanowił nowy rekord toru podczas niedzielnego dnia testów młodych kierowców Mistrzostw Formuły E w Marrakeszu. Reprezentant Virgin Racing był o prawie pół sekundy szybszy od reszty stawki.

António Félix da Costa odniósł przekonujące zwycięstwo w sobotnim wyścigu Mistrzostw Formuły E w Marrakeszu. Portugalczyk przyjechał na metę ponad 11 sekund przed drugim Maximilianem Güntherem i awansował na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnił aktualny mistrz serii Jean-Éric Vergne.

António Félix da Costa wystartuje z pole position do sobotniego wyścigu Mistrzostw Formuły E na torze w Marrakeszu. Reprezentant Techeetah nieznacznie pokonał Maximiliana Günthera.

Po rundach, które odbyły się na Bliskim Wschodzie oraz w Południowej i w Północnej Ameryce, wyścigi serii Formuła E zagoszczą w najbliższy weekend w Afryce. W sobotę, 29 lutego, w piątej rundzie obecnego sezonu zmagań w pełni elektrycznych samochodów, która odbędzie się w Marakeszu w Maroko, wystartuje też oczywiście team Audi Sport ABT Schaeffler ze swymi stałymi kierowcami: Danielem Abtem i Lucasem di Grassi.

Mitch Evans został czwartym zwycięzcą w czterech wyścigach sezonu 2019/2020 Mistrzostw Formuły E. Nowozelandczyk objął prowadzenie już w pierwszym zakręcie rundy w Meksyku i niezagrożony zmierzał do mety, aby finiszować cztery sekundy przed António Félixem da Costą. Swoje pierwsze w tym sezonie podium wywalczył Sébastien Buemi.

André Lotterer podczas Superpole wywalczył pierwsze pole startowe do wyścigu Formuły E w Meksyku. Dla Porsche jest to pierwszy tego typu wynik od momentu dołączenia do mistrzostw na początku sezonu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race