Di Grassi zdyskwalifikowany, Audi ukarane za incydent w Londynie

Lucas di Grassi został wykluczony z wyników niedzielnego wyścigu Mistrzostw Świata Formuły E w Londynie. Brazylijczyk nie zjechał na karę drive-through, którą otrzymał za naruszenie procedury samochodu bezpieczeństwa.

Lynn wygrywa domowy wyścig Formuły E

Alex Lynn potrzebował 40 startów, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Formuły E. Londyńczyk pokonał na swoim domowym, częściowo zadaszonym torze ExCeL, nowego lidera klasyfikacji generalnej Nycka de Vriesa oraz Mitcha Evansa.

Vandoorne zdobywa drugie pole position w tym sezonie

Stoffel Vandoorne ma szansę powrócić do walki o pierwszy tytuł mistrza świata w historii Formuły E. Belg zakwalifikował się na pole position do niedzielnego wyścigu na częściowo zadaszonym torze ExCeL w Londynie.

Obaj kierowcy Nissana zdyskwalifikowani

Sébastien Buemi i Oliver Rowland utracili punkty zdobyte podczas sobotniego wyścigu Formuły E w Londynie z powodu zużycia zbyt dużej ilości energii.

Dennis wygrywa domowy wyścig Formuły E

Debiutujący w Mistrzostwach Świata Formuły E Jake Dennis odniósł już swoje drugie zwycięstwo w elektrycznej serii wyścigowej. Brytyjczyk wyprzedził swojego rodaka Alexa Lynna, by triumfować w pierwszym wyścigu rozegranym na częściowo zadaszonym torze na targach ExCeL w Londynie.

Lynn zdobywa drugie pole position w Formule E

Alexander Lynn wywalczył swoje pierwsze od 2017 roku pole position w Formule E. Brytyjczyk pokonał w sobotnich kwalifikacjach do domowego wyścigu na nowym torze w Londynie swojego rodaka Jake’a Dennisa i byłego mistrza serii Sébastiena Buemiego.

Jaguar pozostanie w Formule E

Brytyjski Jaguar jest szóstym producentem, który potwierdził swoje dalsze uczestnictwo w Mistrzostwach Świata Formuły E po wprowadzeniu samochodów trzeciej generacji w sezonie 2022/2023.

Powell dołącza do Virgin Racing

Liderka kobiecej serii wyścigowej W Series Alice Powell dołączyła do zespołu Formuły E Virgin Racing. Zawodniczka już wcześniej – w 2020 roku – wzięła udział w teście młodych kierowców, a jej dobre wyniki zaowocowały podpisaniem oficjalnego kontraktu. Powell prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej W Series i ma sześć punktów przewagi nad drugą Jamie Chadwick. W sezonie 2021 wygrała dwie z trzech rund, w tym domowe Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Bird dominuje w Nowym Jorku i wraca na prowadzenie w Formule E

Sam Bird odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2020/2021 Mistrzostw Świata Formuły E. Brytyjczyk prowadził od startu do mety, by pokonać w niedzielnym wyścigu na ulicach Nowego Jorku Nicka Cassidy’ego i António Felixa da Costę.

Bird zdobywa pierwsze pole position dla Jaguara w Formule E

Sam Bird drugi raz w swojej karierze wystartuje z pole position do wyścigu Formuły E w Nowym Jorku. Brytyjczyk pokonał w niedzielnych kwalifikacjach na torze w Brooklynie swojego zespołowego kolegę Mitcha Evansa oraz Nicka Cassidy’ego.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league