Crutchlow zastąpi kontuzjowanego Morbidelliego w MotoGP

Cal Crutchlow zastąpi kontuzjowanego Franco Morbidelliego podczas trzech nadchodzących wyścigów Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP. Etatowy zawodnik Sepang Racing Team nadal leczy kontuzję lewego kolana.

Smutna niedziela w Aragonii

Młodzi motocykliści Wójcik Racing Junior Teamu wracają z zawodów piątej rundy serii European Talent Cup z ciężkimi sercami. Po niedzielnych wydarzeniach na hiszpańskim torze Motorland Aragon ich postępy i coraz lepsze wyniki pozostają kwestią drugorzędną w obliczu wypadku i śmierci 14-letniego Hugo Millana.

Trudny weekend Biesiekirskiego w Aragonii

Piotr Biesiekirski ukończył niedzielny wyścig piątej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 na hiszpańskim torze Motorland Aragon na ósmej pozycji, z siódmą lokatą rozmijając się o mniej niż jedną dziesiątą sekundy. Po starcie z jedenastego pola jedyny Polak w stawce gonił jadących przed nim rywali, awansując na ósmą lokatę, a na finiszu do ostatnich metrów walczył o siódme miejsce.

Szkopek: Potrzebujemy więcej czasu, żeby poskładać wszystkie klocki w całość

Paweł Szkopek zakończył wyścig w Assen na 22. miejscu. W niedzielnym starcie po kontakcie z innym zawodnikiem musiał odrabiać straty. Z okrążenia na okrążenie poprawiał tempo i zbliżał się do rywali, kończąc ostatecznie na 22. pozycji. Zawodnik Yamaha MS Racing wie jednak, że stać go na znacznie więcej.

Odwołano motocyklowe Grand Prix Tajlandii

Tegoroczny wyścig MotoGP o Grand Prix Tajlandii został odwołany po raz drugi z rzędu z powodu pandemii COVID-19.

Dani Pedrosa pojedzie z dziką kartą w Grand Prix Styrii

Trzy lata po swoim ostatnim występie w MotoGP Dani Pedrosa będzie miał okazję powrócić w barwach KTM’a z dziką kartą w Grand Prix Stryrii na torze Red Bull Ring.

Pawelec ponownie o włos od punktów w European Talent Cup

16-letni Oleg Pawelec ukończył niedzielny wyścig czwartej rundy prestiżowej, motocyklowej serii European Talent Cup na dwudziestej pozycji, na portugalskim Autodromo Internacional Algarve z finiszem w punktowanej piętnastce rozmijając się o zaledwie trzy dziesiąte sekundy.

MotoGP powróci w tym roku do Portugalii

Kalendarz sezonu 2021 Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP przeszedł kolejne zmiany. W związku z odwołaniem Grand Prix Australii, seria drugi raz zawita na tor Algarve.

Nowak najmłodszym punktującym w Yamaha bLU cRU

Dawid Nowak osiągnął znakomity wynik w kolejnej rundzie serii Yamaha bLU cRU European Cup, skupiającej najbardziej utalentowanych młodych kierowców motocyklowych. W sobotnim wyścigu 12-latek zajął 12. miejsce, co czyni go najmłodszym punktującym zawodnikiem w historii serii towarzyszących mistrzostwom świata WSBK. Ten świetny wynik osiągnął walcząc z bólem pleców, który dokuczał mu po upadku w pierwszym wyścigu.

Team LRP Poland z nowym składem na FIM EWC w Estoril

Z powodu kontuzji Bartłomiej Lewandowski i Kamil Krzemień nie wystartują za dwa tygodnie w drugiej rundzie motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC. Barwy zespołu LRP Poland podczas 12-godzinnego wyścigu w portugalskim Estoril reprezentować będą Dominik Vincon oraz Austriacy Stefan Kerschbaumer i Thomas Gradinger. 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league