Grosjean: Widziałem śmierć przed oczami

Romain Grosjean powiedział, że wypadek z GP Bahrajnu na zawsze odmieni jego życie, podkreślając, że chciał najszybciej się wydostać z wraku swojego Haasa, ponieważ chciał to zrobić dla swojej rodziny, w szczególności dzieci, a przed oczami widział już śmierć.

Hamilton zdruzgotany koniecznością opuszczenia GP Sakhiru

Lewis Hamilton napisał, że czuje się zdruzgotany z powodu braku możliwości wzięcia udziału w najbliższym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Sakhiru z powodu uzyskania pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

Grosjean chce wrócić na Grand Prix Abu Zabi

Szef zespołu Haas Günter Steiner zdradził, że Romain Grosjean chciałby powrócić na ostatni wyścig sezonu Formuły 1. Francuz doznał oparzeń dłoni w wypadku na pierwszym okrążeniu niedzielnego Grand Prix Bahrajnu.

Sainz: Dziś nikt nie odważy się skrytykować Halo

Carlos Sainz Jr zaliczył świetny występ podczas Grand Prix Bahrajnu. Hiszpan po starcie z piętnastego miejsca ukończył wyścig na piątej pozycji.

Verstappen: Wyrzuciłbym takiego kierowcę z zespołu, który nie chciałby się dalej ścigać

Max Verstappen powiedział po Grand Prix Bahrajnu, że jeśli byłby szefem zespołu i podczas przerwania rywalizacji jeden z jego kierowców nie chciał wrócić do kokpitu – wyrzuciłby go z ekipy.

Grosjean przekonany, że system Halo uratował mu życie

Romain Grosjean, który trafił do szpitala, wyraził wdzięczność wprowadzenia systemu Halo do Formuły 1. Jego zdaniem rozwiązanie to uratowało go w przerażającym wypadku, do którego doszło na starcie Grand Prix Bahrajnu.

Hamilton: Wypadek pokazał, że niebezpieczeństwo wciąż istnieje

Lewis Hamilton, który odniósł zwycięstwo w wyścigu o Grand Prix Bahrajnu, przypomniał, że w Formule 1 wciąż istnieje ryzyko związane z jazdą, choć docenił działania FIA i F1 w celu poprawy bezpieczeństwa kierowców

Steiner: Grosjean czuje się dobrze

Szef zespołu Haas F1 Team Günter Steiner rozmawiał z Romainem Grosjeanem, który po koszmarnym wypadku w niedzielnym wyścigu Formuły 1 trafił do Szpitala Wojskowego w Bahrajnie. Francuz wyszedł z płonącego wraku swojego samochodu o własnych siłach i jak się okazało, doznał jedynie oparzeń dłoni i nie złamał żadnych kości.

Pérez: Podium nie jest najważniejsze

Sergio Pérez pewnie zmierzał po swoje dziesiąte podium w Formule 1, gdy na cztery okrążenia do mety niedzielnego Grand Prix Bahrajnu silnik Mercedesa w jego Racing Point odmówił posłuszeństwa.

Gasly: Chciałem, żeby wyścig się skończył

Jako jedyny kierowca z całej stawki, Pierre Gasly wykonał tylko jeden pit-stop w trakcie niedzielnego Grand Prix Bahrajnu Formuły 1. Po zakwalifikowaniu się na ósmej pozycji, Francuz zmienił pośrednie opony na twarde w trakcie czerwonej flagi i od tamtej pory tylko raz pojawił się w alei serwisowej, po kolejny komplet najtwardszych opon, zyskując na mecie dwie pozycje.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league