Doradca Red Bull Racing Helmut Marko wyznaczył swojej ekipie cel „więcej niż pięciu” zwycięstw w nadchodzącym sezonie, co jego zdaniem poprowadzi zespół do zdobycia tytułu mistrza świata w Formule 1.

Szef programu sportowego marki Pirelli Mario Isola obawia się, że decyzja zespołów o odrzuceniu 18-calowych kół w sezonie 2020 i pozostanie przy dotychczasowych oponach włoskiego producenta sprawi, że wyścigi będą bardziej przewidywalne.

Fernando Alonso imponuje podczas swojego debiutu w Rajdzie Dakar. Hiszpan był bliski etapowego zwycięstwa i po przygodzie drugiego dnia systematycznie piął się w górę klasyfikacji generalnej, by we wtorek awansować po raz pierwszy do czołowej dziesiątki. Hiszpan razem ze swoim pilotem Markiem Comą pokonują Dakar Toyotą Hilux.

Były szef działu osiągów Williamsa Rob Smedley twierdzi, że brytyjski zespół Formuły 1 nie może z góry zakładać lepszych wyników w sezonie 2020 niż w ostatnich dwóch latach, gdzie ekipa zdobyła łącznie osiem punktów.

Antonio Giovinazzi powiedział, że jednym z celów, nad którym skupi się w sezonie 2020 Formuły 1, będzie poprawa osiągów podczas sobotnich kwalifikacji.

Według szefa zespołu McLaren Andreasa Seidla, jego zespół nie poświęci tegorocznej rywalizacji, aby lepiej przygotować się do sezonu 2021, kiedy to mają zostać wprowadzone zmiany w konstrukcjach samochodów Formuły 1.

Szef Scuderia Ferrari Mattia Binotto uważa, że Mick Schumacher jest dobrym kandydatem do zajęcia miejsca w samochodzie Formuły 1, ale podkreśla, że przyszły rok będzie dla niego kluczowy pod wieloma względami w tej kwestii.

Daniel Ricciardo uważa, że zajęcie dziewiątego miejsca w klasyfikacji generalnej kierowców w sezonie 2019 Formuły 1, nie odzwierciedla pełni jego potencjału.

McLaren ma za sobą swój najlepszy sezon w Formule 1 od 2012 roku. Zespół zajął czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a Carlos Sainz Jr był szósty wśród kierowców i zdobył swoje pierwsze w karierze podium. Według dyrektora generalnego Zaka Browna, kolejny krok i dorównanie zespołom czołowej trójki będzie zdecydowanie większym wyzwaniem niż dojście do obecnego poziomu.

Lance Stroll zakończył swój trzeci sezon w Formule 1 na odległym, 15. miejscu w klasyfikacji generalnej, zdobywając mniej niż połowę punktów swojego zespołowego kolegi Sergio Péreza. Kierowca ekipy Racing Point zidentyfikował największą słabość, której wyeliminowanie pozwoli mu poprawić wyniki.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race