Tsunoda: Muszę się zresetować przed Monako

Yuki Tsunoda powiedział, że cały weekend wyścigowy w Hiszpanii nie układał się po jego myśli, ale liczy na to, że przed rundą na ulicznym torze w Monako uda się rozwiązać trapiące go problemy.

Kubica: To były produktywne dwa dni

Robert Kubica zakończył dwa dni testowe 18-calowych opon Pirelli na sezon 2022 F1. Polski kierowca przejechał przez dwa dni 240 okrążeń toru Catalunya pod Barceloną, co przekłada się na dystans przeszło 1100 km.

Brawn: Ferrari wkrótce dołączy do Mercedesa i Red Bulla

Dyrektor zarządzający Formuły 1 Ross Brawn nie ma wątpliwości, że niedługo do walki z Mercedesem i Red Bullem dołączy Ferrari. Brytyjczyk, jako argument wskazuje spory postęp w tegorocznej konstrukcji SF21, w stosunku do poprzednika – modelu SF1000.

Alonso obwinia zbyt ambitną strategię za słaby wynik w GP Hiszpanii

Fernando Alonso powiedział, że podjęcie decyzji przez zespół o postawienie na jeden pit stop był głównym powodem, dla którego ukończył on domowy wyścig o Grand Prix Hiszpanii dopiero na 17. miejscu.

Peréz: Czuję się coraz pewniej w samochodzie

Sergio Peréz zajął piątą pozycję na mecie wyścigu o Grand Prix Hiszpanii. Meksykanin tym samym awansował o trzy pozycje w stosunku do miejsca, z którego startował, a kulminacyjnym momentem jego rywalizacji była walka z Danielem Ricciardo.

Leclerc: Wszystko poszło perfekcyjnie

Charles Leclerc utrzymał czwartą pozycję w Grand Prix Hiszpanii, którą wywalczył w sobotnich kwalifikacjach. Kierowca Ferrari był bardzo zadowolony ze swojego niedzielnego występu na torze Catalunya.

Ricciardo zadowolony z presji, jaką wywarli na nim rywale

Daniel Ricciardo wyścig o Grand Prix Hiszpanii zakończył na 6. pozycji, powtórzył tym samym swój najlepszy dotychczasowy wynik w tym sezonie z Włoch. Dzięki dobremu rezultatowi zespół McLarena był w stanie utrzymać się na 3. miejscu w tabeli konstruktorów Formuły 1.

Giovinazzi: To był gówniany wyścig od początku do końca

Jak przyznała ekipa Alfa Romeo Racing Orlen, problem z zaworem lewej tylnej opony był powodem chaosu podczas postoju Antonio Giovinazziego podczas Grand Prix Hiszpanii Formuły 1.

Bottas: Nie jestem tu po to, aby przepuszczać innych

Valtteri Bottas powiedział, że nie chciał przepuścić Lewisa Hamiltona bez nałożenia priorytetu wobec własnego wyścigu po tym, jak inżynier poprosił go o przepuszczenie zespołowego kolegi w wyścigu o Grand Prix Hiszpanii.

Hamilton wyrównuje kolejny rekord Schumachera

Lewis Hamilton wygrał po raz piąty z rzędu, a po raz szósty w sumie Grand Prix Hiszpanii Formuły 1 i tym samym wyrównał kolejny rekord siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league