Sergio Pérez ostrzegł swojego byłego kolegę z zespołu Estebana Ocona, że ​​brak jego osoby w stawce Formuły 1 w sezonie 2019 jest „dość ryzykownym posunięciem”, które może przystopować jego karierę.

Zespół Red Bull Racing poinformował o tym, że Sébastien Buemi pozostanie kierowcą rezerwowym ekipy na dziewiąty sezon Formuły 1.

Formuła 1 opublikowała pełny harmonogram tegorocznych mistrzostw, wprowadzając bardzo niewielkie zmiany w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Lance Stroll liczy na to, że dysponując samochodem środka stawki będzie mógł dowieść swoich umiejętności w Formule 1, a także zademonstrować postępy dokonane przez ostatni sezon.

Szef McLarena Zak Brown powiedział, że jego zespół przygotowuje samochód, który znacząco różni się w porównaniu z ubiegłoroczną konstrukcją.

Tegoroczny kierowca Saubera Antonio Giovinazzi powiedział, że nie zamierza spróbować powtórzyć świetnego wyniku uzyskanego w debiutanckim sezonie przez Charlesa Leclerca, podkreślając, że postara się jednak dać z siebie wszystko w swoim pierwszym pełnym sezonie w Formule 1.

Max Verstappen będzie obecny podczas nadchodzącej rundy Formuły E w Marrakeszu, gdzie będzie przyglądać się pracy sędziów oraz dyrekcji wyścigu.

Według włoskiej prasy, szef marki Ferrari John Elkann zamierza zmienić strukturę organizacyjną zespołu Formuły 1 włoskiego producenta. Do pracy u boku nowego szefa ekipy Mattii Binotto jest przymierzany Stefano Domenicali.

Szef Pirelli Mario Isola powiedział, że Formuła 1 powinna być ostrożna przy próbie wdrażania większej liczby obowiązkowych postojów, aby w ten sposób spróbować uatrakcyjnić wyścigi.

Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Alain Prost uważa, że przejście Daniela Ricciardo do Renault pozwoli zespołowi wejść na nowy poziom.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Małgorzata Czerwińska
Olga Białczak
Agata Kurek

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race 4kolka