Dyrektor do spraw komercyjnych F1 Sean Bratches, potwierdził, że Formuła 1 bada możliwość zorganizowania wyścigu na kontynencie afrykańskim. Pod uwagę brane są dwie lokalizację – Maroko i RPA.

Dokładnie 5 grudnia do kin w Niemczech oraz Szwajcarii wejdzie film dokumentalny o życiu siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera.

Nikita Mazepin uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiego i zarazem ostatniego dnia testów Formuły 1 w Barcelonie.

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na zbliżający się weekend wyścigowy Formuły 1 w Monako. Zdecydowana większość ekip postawiła na bardzo agresywne podejście, stawiając w przeważającej większości na opony miękkie.

Grand Prix Meksyku nie będzie brane pod uwagę przy ustalaniu przyszłorocznego kalendarza F1. Ze względu na brak porozumienia między organizatorami wyścigu, a właścicielem praw komercyjnych F1 Liberty Media, umowa nie zostanie przedłużona na kolejne lata.

Daniel Ricciardo uważa, że jego zespół stać było na osiągnięcie lepszego rezultatu podczas Grand Prix F1 na hiszpańskim torze Cataluyna.

Po weekendzie Grand Prix Hiszpanii na torze pod Barceloną rozpoczęły się dwudniowe testy zespołów Formuły 1. Najlepszy czas uzyskał zdobywca pole position Valtteri Bottas, który przejechał łącznie 131 okrążeń.

Kierowca testowy i rozwojowy McLarena Sérgio Sette Câmara zasiądzie w środę za kierownicą McLarena MCL34 podczas testów Formuły 1 na torze Circuit de Barcelona-Catalunya i przetestuje McLarena MCL34. Popołudniu zmieni go Oliver Turvey.

Nikita Mazepin, który obecnie jest kierowcą zespołu ART Grand Prix w Formule 2, poprowadzi samochód Formuły 1 zespołu Mercedesa podczas nadchodących testów na torze pod Barceloną.

Tor Zandvoort będzie od przyszłego sezonu gospodarzem Grand Prix Holandii. Obiekt położony na wybrzeżu Morza Północnego, ostatni raz gościł Formułę 1 w 1985 roku.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race