Leclerc: Zawiodłem swój zespół

Kolizja pomiędzy kierowcami Ferrari drugi raz w przeciągu czterech ostatnich wyścigów przedwcześnie zakończyła weekend Formuły 1 dla włoskiej ekipy. Podczas niedzielnego Grand Prix Styrii, Charles Leclerc zdjął tylne skrzydło z samochodu Sebastiana Vettela i uszkodził podłogę w swoim aucie.

Hamilton pewnie wygrywa w Styrii, dramat Ferrari

Aktualny mistrz świata Lewis Hamilton odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020 Formuły 1. Reprezentant Mercedesa-AMG o ponad 13 sekund pokonał swojego zespołowego kolegę Valtteriego Bottasa. Podium na domowym torze dla swojego zespołu wywalczył Max Verstappen.

Grosjean z karą startu z alei serwisowej

Romain Grosjean został ukarany startem z alei serwisowej do dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Styrii za to, że Haas złamał reguły parku zamkniętego po sobotnich kwalifikacjach.

Giovinazzi z karą za wymianę skrzyni biegów

Antonio Giovinazzi otrzymał karę cofnięcia o 5 pozycji na starcie wyścigu o Grand Prix Styrii z powodu nieregulaminowej wymiany skrzyni biegów, w wyniku czego kierowca Alfy Romeo ruszy z samego końca stawki.

Verstappen: I tak nie pokonałbym Lewisa

Max Verstappen walczył zacięcie z Lewisem Hamiltonem przez całe Q3, ale na swoim ostatnim okrążeniu popełnił błąd i w efekcie przegrał z Brytyjczykiem o ponad sekundę. Holender przyznał, że nawet bez tego błędu nie zdołałby wywalczyć pole position.

Zeszklone hamulce Bottasa

Zwycięzca inauguracyjnego wyścigu sezonu Formuły 1 Valtteri Bottas osiągnął dopiero czwarty czas w kwalifikacjach do Grand Prix Styrii. Fin stracił do zdobywcy pole position Lewisa Hamiltona ponad 1,4 sekundy.

Sainz: Jestem szczęśliwy z trzeciego miejsca

Carlos Sainz Jr uzyskał trzeci czas kwalifikacji do Grand Prix Styrii Formuły 1. Jak przyznał Hiszpan, cała sesja była dla niego bardzo stresująca.

Hamilton: Miałem groźny moment, ale okrążenie było fantastyczne

Lewis Hamilton powiedział, że dzisiejszy dzień był jednym z jego ulubionych, kiedy wywalczył pole position do GP Styrii w deszczowych kwalifikacjach na Red Bull Ringu. Przyznał on również, że przed swoim najszybszym okrążeniem miał groźny moment, lecz był w stanie się poprawić.

Leclerc z karą za przyblokowanie Kwiata w kwalifikacjach

Charles Leclerc otrzymał karę cofnięcia o 3 pozycje na starcie niedzielnego wyścigu o GP Styrii z powodu przyblokowania Daniiła Kwiata w kwalifikacjach.

Russell o 0,091 sekundy od Q3

George Russell po raz pierwszy w swojej karierze zakwalifikował się do sesji Q2. To pierwszy tego typu wynik zespołu Williams w Formule 1 od Grand Prix Brazylii 2018.