Williams został drugim zespołem Formuły 1, który ogłosił wdrożenie sposobów na ograniczenie kosztów w czasach braku rywalizacji spowodowanej pandemią koronawirusa, wliczając w to wysyłanie pracowników na przymusowe urlopy, a także obniżki pensji, również dla kierowców – George’a Russella i Nicholasa Latifiego.

Etatowy kierowca Ferrari w Formule 1 Charles Leclerc wygrał niedzielne wirtualne Grand Prix Wietnamu, zorganizowane na replice toru Albert Park w Australii. Monakijczyk całkowicie zdominował rywalizację, finiszując 14 sekund przed Christianem Lundgaardem. Podium uzupełnił George Russell.

Pięciu obecnych kierowców wyścigowych Formuły 1 weźmie udział w niedzielnym wirtualnym Grand Prix Australii, które odbędzie się w terminie pierwotnie zarezerwowanym na inauguracyjny wyścig F1 na ulicach Hanoi. Do uczestniczących w pierwszej rundzie Lando Norrisa i Nicholasa Latifiego dołączą Charles Leclerc, George Russell i Alex Albon.

Organizatorzy Grand Prix Wielkiej Brytanii do końca kwietnia mają podjąć decyzję w sprawie tego, czy zaplanowana na lipiec runda Formuły 1 odbędzie się zgodnie z planem.

Brytyjski producent Aston Martin będzie mieć swój własny zespół Formuły 1 od sezonu 2021. Z końcem marca udziałowcy marki ostatecznie zatwierdzili plan pozyskania nowego finansowania, z którego znaczna część pochodzi z konsorcjum Lawrence’a Strolla. Zgodnie z umową, Kanadyjczyk zostanie prezesem firmy, a jego zespół F1 Racing Point będzie używać nazwy Aston Martin.

Zaledwie dwa tygodnie temu zespoły Formuły 1 podjęły, wspólnie z FIA i FOM, decyzję o odroczeniu wprowadzenia do rywalizacji samochodów nowej generacji. Jak twierdzi szef zespołu Red Bull Christian Horner, trudna i niepewna sytuacja ekonomiczna może doprowadzić do szybkiej decyzji o kolejnych opóźnieniach.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa poinformowała o serii zmian, jakie zostały wprowadzone w regulaminie Formuły 1 na sezon 2020, w związku z globalnym kryzysem zdrowotnym, który uniemożliwia organizację wyścigów oraz doprowadził do opóźnienia we wdrożeniu nowej generacji samochodów.

Bernie Ecclestone uważa, że Sebastian Vettel nie zyskałby nic, gdyby pozostał w Ferrari na kolejny sezon Formuły 1. Kontrakt Niemca kończy się wraz z 2020 rokiem, a według Sky Italia, Vettel otrzymał co prawda propozycję pozostania na kolejny sezon, ale z niższą pensją niż ma do teraz miejsce.

Doradca programu wyścigowego Red Bulla Helmut Marko zdradził, że planował urządzić obóz, na którym kierowcy zostaliby zarażeni koronawirusem.

Daniel Ricciardo uważa, że Formuła 1 «igrała z ogniem», odwlekając do ostatniej możliwej chwili decyzję o odwołaniu inaugurującego sezon Grand Prix Australii, pomimo stwierdzenia przypadku koronawirusa w padoku i realnego zagrożenia związanego z jego rozprzestrzenieniem.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race