Mick Schumacher, kierowca Akademii Ferrari i syn siedmiokrotnego mistrza świata F1 - Michaela Schumachera, po raz pierwszy poprowadzi współczesny samochód Formuły 1, podczas przyszłotygodniowych testów w Bahrajnie.

Po dwutygodniowej przerwie od pierwszego wyścigu, Formuła 1 wraca do rywalizacji. Drugą rundą w tym sezonie jest wyścig o wielką nagrodę Bahrajnu, gdzie na dobry wynik liczy zespół Ferrari.

Sebastian Vettel zdaje sobie sprawę, że sezon 2019 nie będzie dla niego łatwy. Forma Ferrari rozczarowała, a jego partner zespołowy pozytywnie zaskoczył. Czy Charles Leclerc znajdzie się przed Vettelem?

Alfa Romeo ogłosiła, że Juan Manuel Correa zostanie kierowcą rozwojowym zespołu Formuły 1 w tym sezonie.

Robert Kubica powiedział, że decyzja o jego powrocie do Formuły 1 była słuszna, a uzyskany wynik podczas Grand Prix Australii nie budzi u niego jakichkolwiek wątpliwości w tym temacie.

W ramach nowego kontraktu z F1 do sezonu 2022 Eleven Sports nabyła też prawa do transmisji wyścigów Formuły 2 i Formuły 3.

W stolicy Wietnamu Hanoi odbyła się inauguracja prac nad konstrukcją toru ulicznego, który w kwietniu 2020 roku ma gościć wyścig o Grand Prix Formuły 1.

Dyrektor ds. sportowych Formuły 1 Ross Brawn pozytywnie wypowiedział się na temat skutków, jakie wprowadzone w tym sezonie nowe przepisy techniczne miały wpływ na rywalizację podczas Grand Prix Australii.

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na drugą rundę tegorocznego sezonu Formuły 1 - Grand Prix Bahrajnu.

Lewis Hamilton uważa, że słaba postawa Ferrari podczas Grand Prix Australii to jednorazowy przypadek. Jego zdaniem zespół z Maranello wróci do rywalizacji o czołowe lokaty już podczas następnego Grand Prix Formuły 1 w Bahrajnie.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Małgorzata Czerwińska
Olga Białczak
Agata Kurek

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race 4kolka