Aston Martin zamierza odwołać się od dyskwalifikacji Vettela

Zespół Aston Martin poinformował sędziów o chęci odwołania się od kary dyskwalifikacji Sebastiana Vettela z wyników Grand Prix Węgier z powodu niedostarczenia wymaganej ilości paliwa po wyścigu.

Vettel zdyskwalifikowany z Grand Prix Węgier

Sebastian Vettel został zdyskwalifikowany z Grand Prix Węgier, ponieważ po wyścigu delegat techniczny FIA nie był w stanie pobrać wymaganego litra paliwa z jego samochodu do przeprowadzenia kontroli technicznej.

Russell: To wiele dla nas znaczy

George Russell nie krył swojej radości i wzruszenia w zagrodzie dla dziennikarzy. Brytyjczyk – razem ze swoim kolegą z zespołu Nicholasem Laitifim – zdobyli pierwsze punkty w sezonie. Dzięki siódmemu miejscu Kanadyjczyka i ósmemu Brytyjczyka, ekipa z Grove wyjeżdża z Węgier z dorobkiem aż dziesięciu punktów.

Alonso: Jestem przeszczęśliwy z sukcesu Estebana

Fernando Alonso został wybrany przez kibiców Formuły 1 kierowcą dnia po Grand Prix Węgier na torze Hungaroring. Kierowca Alpine zaciekle bronił się w przegranym z góry pojedynku z Lewisem Hamiltonem.

Verstappen sfrustrowany z powodu incydentu na pierwszym okrążeniu

Drugi raz z rzędu Max Verstappen padł ofiarą incydentu na pierwszym okrążeniu wyścigu Formuły 1. Holender nie krył frustracji z przebiegu zawodów na torze Hungaroring.

Ocon docenia rolę Alonso w pierwszej wygranej Alpine

Esteban Ocon wywalczył w niedzielę na torze Hungaroring pierwsze zwycięstwo dla marki Alpine w Formule 1. Choć Francuz sam musiał utrzymać za sobą Sebastiana Vettela w walce o pierwsze miejsce, zdaje sobie sprawę, że zwycięstwo byłoby niemożliwe, gdyby Fernando Alonso nie bronił się przed znacznie szybszym Lewisem Hamiltonem.

Ocon sensacyjnie wygrywa Grand Prix Węgier (akt.)

Esteban Ocon odniósł nieoczekiwane zwycięstwo w chaotycznym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Węgier. W rywalizacji na początkowo deszczowym Hungaroringu pokonał on Sebastiana Vettela, który później został wykluczony za brak wymaganej ilości paliwa w zbiorniku. Tym samym podium uzupełnili Lewis Hamilton i Carlos Sainz Jr.

Kosztowne wypadki Schumachera

Podczas konferencji prasowej z dziennikarzami, szef zespołu Haas Günther Steiner przyznał, że ekipa była przygotowana na to, że ich kierowcy będą popełniać kosztowne błędy, ale osiągnięto punkt, w którym cierpliwość zaczyna się kończyć.

Verstappen z nowym silnikiem Hondy na Grand Prix Węgier

Max Verstappen otrzyma nowy silnik Hondy na wyścig Formuły 1 na torze Hungaroring po tym, jak japoński producent wykrył problem z poprzednią jednostką. To trzeci i ostatni silnik dla Holendra zaalokowany na ten sezon – kolejne zmiany będą skutkować karami cofnięcia na starcie.

Verstappen: W Q3 zrobiliśmy krok wstecz

Max Verstappen powiedział, że trzeci czas w kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Węgier spowodowany był utratą przyczepności w finałowej czasówki, chociaż dodał, że zdobycie pole position nawet przy czystym okrążeniu było mało realne.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league