Koniec anomalii? – zapowiedź Grand Prix Rosji

Grand Prix Toskanii okazało się być kolejnym szalonym wyścigiem. W Rosji jednak możemy spodziewać się zupełnie innego widowiska, bo tor jest skrajnie różny od włoskiego obiektu. Powinno być mniej chaotycznie, a bardziej spokojnie i przewidywalnie. Kolejnym znakiem powrotu do normalności będzie 30 tysięcy widzów na trybunach. Wiele jednak wskazuje na to, że zwycięzca może być ten sam co dwa tygodnie temu. Tym samym Lewis Hamilton może wyrównać jeden z najważniejszych rekordów Michaela Schumachera.

Alonso zaczyna pracę z Renault na sezon 2021

Fernando Alonso odwiedził kilka dni temu fabrykę Renault w Enstone, gdzie oficjalnie zainaugurowano prace na sezon 2021. Hiszpan w oficjalnych barwach francuskiego zespołu pojawił się w siedzibie Renault po niemal 10 latach.

Przewodnik przed Grand Prix Rosji

Po dwóch tygodniach przerwy, Formuła 1 wraca na tor, tym razem na rosyjski obiekt Sochi Autodrom, zdublowany wokół parku olimpijskiego. Grand Prix Rosji do tej pory najbardziej odpowiadało Mercedesowi, który wygrał we wszystkich dotychczasowych wyścigach. Ponadto, Lewis Hamilton ma szansę na wyrównanie rekordu zwycięstw Michaela Schumachera, a Kimi Räikkönen – na wyrównanie rekordu startów Rubensa Barrichello. Te i inne ciekawostki, a także statystyki i harmonogram weekendu, zamieściliśmy w poniższym przewodniku przed GP Rosji.

Domenicali zostanie nowym dyrektorem generalnym F1

Były szef zespołu Ferrari w Formule 1 Stefano Domenicali ma zostać nowym dyrektorem generalnym Formuły 1, przejmując tę rolę od Chase’a Carey’a.

Kubica: Świat się nie skończy, jeśli nie wrócę do Formuły 1

Kierowca DTM oraz zawodnik rezerwowy Alfy Romeo w Formule 1 Robert Kubica powiedział, że co prawda cieszyłby się z powrotu do F1, jednak nie byłby to dla niego koniec świata, gdyby do tego nie doszło.

Zespoły F1 nie chcą, aby napięty kalendarz stał się normalnością

Po trzech wyścigowych weekendach z rzędu, kierowcy i zespoły Formuły 1 udają się na dwa tygodnie przerwy przed powrotem rywalizacji w Soczi. Szefowie ekip jasno wskazali jednak, że nie chcą, aby mocno upakowany kalendarz mistrzostw stał się nową normalnością sportu.

FIA porzuca dochodzenie, Hamilton deklaruje dalszą walkę z niesprawiedliwością

Formalne dochodzenie FIA wobec Lewisa Hamiltona i jego koszulki, która wzbudził kontrowersje podczas ceremonii na podium po Grand Prix Toskanii zostało porzucone.

Lewis Hamilton pod lupą FIA

Szefowie Formuły 1 sprawdzają, czy Lewis Hamilton złamał zasady podczas Grand Prix Toskanii, nosząc koszulkę podkreślającą brutalność policji.

Pérez: Podium było możliwe

Sergio Pérez ukończył wyścig o Grand Prix Toskanii na piątej pozycji, choć jak przyznał po wyścigu niewiele brakowało, żeby włączyć się do walki o podium.

Räikkönen: W końcu udało się zdobyć kilka punktów

Kimi Räikkönen pierwszy raz w tym sezonie zdobył punkty podczas Grand Prix. Fin mimo kraksy na początku wyścigu na torze Mugello i kary pięciu doliczonych sekund do czasu swojego wyścigu zajął dziewiąte miejsce.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league