George Russell twierdzi, że fala negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych pod jego adresem jest przytłaczająca. Jak zauważa, są one kierowane głównie od fanów Roberta Kubicy.

Daniel Ricciardo uważa, że obecny skład kierowców w zespole Ferrari przypomina mu rok 2014, kiedy to wspólnie z Sebastianem Vettelem tworzyli duet w ekipie Red Bull Racing.

Doradca zespołu Red Bull Racing Helmut Marko stwierdził, że przyczyną zamiany miejsc między Pierrem Gaslym a Alexandrem Albonem były problemy dotychczasowego kierowcy ekipy z Milton Keynes z wyprzedzeniem innych zawodników.

Zespół Formuły 1 Williams przechodzi przez bardzo wzburzony okres. Od początku sezonu 2018 jego kierowcy tylko czterokrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce, opóźnienia w fabryce sprawiły, że ekipa nie wzięła udziału we wszystkich dniach przedsezonowych testów, a dyrektor techniczny Paddy Lowe wziął długoterminowy urlop, by ostatecznie opuścić szeregi ekipy pod koniec czerwca.

Charles Leclerc przyznał, że największym wyzwaniem podczas pierwszej połowy tegorocznego sezonu F1, było dla niego przystosowanie się do pracy w zespole Ferrari.

Zespół Red Bull Racing poinformował o zmianie w swoim składzie kierowców od nadchodzącego Grand Prix Belgii Formuły 1. Tajlandczyk zajmie miejsce Pierre’a Gasly’ego, który powróci do ekipy Toro Rosso.

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na Grand Prix Belgii, które odbędzie się po trwającej aktualnie wakacyjnej przerwie. Tym razem Mercedes zdecydował się na bardziej konserwatywną strategię niż najbliżsi rywale.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej nastąpiło uroczyste podpisanie nowego porozumienia pomiędzy władzami Formuły 1, a promotorem wyścigu oraz władzami miasta na organizację Grand Prix Meksyku do 2022 roku.

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner zaczął poważnie brać pod uwagę walkę o drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów Formuły 1 z Ferrari, lecz w tym celu potrzebuje solidnych wyników ze strony obu swoich zawodników.

Wyścig na torze Autódromo Hermanos Rodríguez jednak dojdzie do skutku w przyszłym roku. Organizatorzy Grand Prix Meksyku potwierdzili, że nowa umowa zostanie podpisana w czwartek.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race