Realteam Hydrogen i BMW Redline wygrywają 24h Le Mans Virtual, Polacy na podium

Realteam Hydrogen Redline #70 odniósł zwycięstwo w tegorocznej edycji 24h Le Mans Virtual. Drugie miejsce zajęli triumfatorzy pierwszej rundy tego wyścigu rozegranego w 2020 roku, którzy tym razem ścigali się w barwach Rebellion GPX Esports. W jej skład wchodzili między innymi polscy simracerzy – Kuba Brzeziński i Nikodem Wiśniewski.

Risi Competizione wraca na 24h Daytona

Założyciel ekipy Risi Competizione, Giuseppe Risi, ogłosił w Teksasie, że jego zespół będzie kolejnym, który chce rywalizować w nowej klasie GTD Pro podczas wyścigu 24h Daytona. Tak jak zawsze, Risi Competizione wystawiać będzie Ferrari.

BMW Team RLL ogłosiło skład kierowców na 24h Daytona

Fabryczny zespół BMW – Rahal Letterman Lanigan Racing – przedstawił ośmiu kierowców, którzy poprowadzą nowe BMW M4 GT3 podczas debiutu w IMSA SportsCar Championship.

Dublet Team WRT w Dubaju

Belgijski zespół WRT zdominował tegoroczny 24-godzinny wyścig w Dubaju, plasując swoje Audi R8 LMS Evo GT3 na dwóch pierwszych pozycjach. Zwycięstwo odnieśli Dries Vanthoor, Christopher Mies, Thomas Neubauer, Axcil Jefferies i Mohammed Saud Fahad Al Saud w samochodzie #7.

Team Hardpoint w pełnym sezonie IMSA

Ekipa Team Hardpoint z numerem 99 pojedzie w całym sezonie IMSA. Ósmy zespół poprzedniego sezonu ponownie wystawi Porsche 911 GT3. 

Kolejny Mercedes-AMG w GTD Pro

Do 12 wzrosła liczba zgłoszeń w klasie GT Daytona Pro wzrosła ilość ekip w serii IMSA. To kolejne zgłoszenie wystawione przez zespół WeatherTech Racing, we współpracy z Proton Competition.

Kubica będzie startować w WEC z Premą

Robert Kubica wystartuje w pełnym sezonie 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Polak będzie rywalizować w prototypie LMP2 nowego w stawce zespołu Prema ORLEN Team.

Gutiérrez trzecim kierowcą Inter Europol Competition

Były kierowca Formuły 1 oraz Formuły E Esteban Gutiérrez będzie trzecim kierowcą polskiego zespołu Inter Europol Competition w sezonie 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Dołączy on do Kuby Śmiechowskiego i Alexa Brundle’a.

CORE Autosport ponownie w IMSA

Drugi zespół IMSA w LMP3 z 2021 roku, potwierdził swoje starty w amerykańskiej serii IMSA. CORE Autosport pojedzie ponownie z numerem 54, a ich trio, jeżdżące w wyścigach endurance i rundach sprinterskich się nie zmieniło.

Tower Motorsport powróci do IMSA w kategorii LMP2

Zwycięzcy zeszłorocznego wyścigu Motul Petit Le Mans oraz zdobywcy trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej w kategorii LMP2, powrócą w ciekawym składzie do serii IMSA. Tower Motorsport wciąż będzie miało wsparcie techniczne od Starworks Motorsports.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league