Kubica wystartuje w dwóch ostatnich rundach WEC

Duński zespół High Class Racing potwierdził, że Robert Kubica będzie ścigał się dla ich ekipy w dwóch ostatnich wyścigach Długodystansowych Mistrzostw Świata w Bahrajnie.

Trzecie z rzędu zwycięstwo Corvette #4

Tommy Milner oraz Nick Tandy z drugiego samochodu Corvette Racing wygrywają sobotnie zmagania na VIRginia International Raceway i zbliżyli się do klasyfikacji generalnej na 127 punktów. W kategorii GT Daytona wygrał zespół Pfaff Motorsports #9, a tytuł w sprincie wygrali kierowcy Astona Martina, Ross Gunn i Roman de Angelis z ekipy Heart of Racing Team #23.

Zapowiedź ostatniego wyścigu sprinterskiego IMSA

Samochody GT Le Mans i GT Daytona staną do walki o najwyższe lokaty w sobotę, podczas zawodów GT Challenge na znanym torze VIRginia International Raceway. To tutaj rozstrzygną się też losy mistrzostwa w wyścigach spinterskich w klasie GTD IMSA.

Alpine wejdzie do WEC z fabrycznym programem w 2024 roku

Francuski producent Alpine zapowiedział zamiar przystąpienia do czołowej klasy Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w 2024 roku, z własnym prototypem typu LMDh.

Ogier weźmie udział w teście WEC w Bahrajnie

Sébastien Ogier potwierdził, że weźmie udział w teście debiutantów Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC w Bahrajnie, który odbędzie się 7 listopada. Ma on odpowiedzieć na pytanie, ile rajdów przejedzie Francuz w przyszłym sezonie WRC.

Pierwsze pole startowe dla Action Express Racing kluczem do zwycięstwa

Pipo Derani oraz Felipe Nasr będą walczyć o kolejny tytuł dla swojego zespołu. Action Express Racing #31 wygrał zdecydowanie na ulicznym torze Long Beach i brazylijski duet zbliżył się do ekipy Wayne Taylor Racing #10 na zaledwie 19 punktów. W innych kategoriach wygrywały zespoły Corvette Racing #4 oraz Paul Miller Racing #1.

Zapowiedź Grand Prix Long Beach

100-minutowy sprint odbędzie się na znanym ulicznym torze w miejscowości Long Beach. W ten weekend poza zawodami serii IMSA, na tor po raz ostatni w tym roku wyjadą kierowcy IndyCar. W obu seriach wciąż nie rozstrzygnęła się walka o mistrzowski tytuł.

Imola i Hungaroring powrócą do kalendarza ELMS

Przy okazji minionego weekendu Europejskiej Serii Le Mans na torze Spa-Francorchamps, opublikowany został kalendarz na sezon 2022. Podobnie jak w tym roku, walka o tytuły będzie się toczyć na dystansie sześciu 4-godzinnyh wyścigów.

Inter Europol Competition bez szczęścia w Spa

Wyścigowy weekend na torze Spa rozpoczął się pomyślnie dla załogi #13 zespołu Inter Europol Competition. Martin Hippe, Aidan Read i Ugo de Wilde zajęli drugie miejsce w klasie LMP3 w sesji kwalifikacyjnej. W pierwszej godzinie niedzielnego wyścigu Martin Hippe miał problem z kierownicą i musiał dwukrotnie zjechać do boksu na naprawę. Jadący na drugiej zmianie Aidan Read rozbił poważnie prototyp w zakręcie Campus, ale szczęśliwie nie doznał obrażeń.

Zespół Kubicy wygrywa 4h Spa-Francorchamps i mistrzostwo ELMS

Robert Kubica, Louis Delétraz, Yifei Ye wygrali wyścig Europejskiej Serii Le Mans tym samym zapewniając sobie mistrzowski tytuł. Kierowcy Orlen Team WRT #41 dojechali do mety przed francuskimi zespołami – Duqueine Team #30 (strata ponad 5 sekund) oraz Panis Racing #65 (strata ok. 20 sekund). W kategorii LMP3 wygrał zespół DKR Engineering #4 w składzie Laurens Horr, Mathieu de Barbuat, a w klasie LMGTE,zwyciężył AF Corse #88.