Hamilton pewnie wygrywa w Styrii, dramat Ferrari

Aktualny mistrz świata Lewis Hamilton odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020 Formuły 1. Reprezentant Mercedesa-AMG o ponad 13 sekund pokonał swojego zespołowego kolegę Valtteriego Bottasa. Podium na domowym torze dla swojego zespołu wywalczył Max Verstappen.

Hamilton o ponad sekundę wygrywa deszczowe kwalifikacje

Aktualny mistrz świata Lewis Hamilton wystartuje z pole position do niedzielnego Grand Prix Styrii Formuły 1 na torze Red Bull Ring. Brytyjczyk o 1,216 sekundy pokonał Maxa Verstappena i Carlosa Sainza Jr.

Verstappen najszybszy w potencjalnie ważnym treningu

Groźna burzowej soboty na torze Red Bull Ring sprawiła, że zarówno organizatorzy Grand Prix Styrii jak i zespoły Formuły 1 traktowały drugi piątkowy trening jako potencjalnie decydujący o kolejności na starcie do niedzielnego wyścigu. W przypadku odwołania pozostałych sesji, z pole position wystartuje Max Verstappen.

Pérez najszybszy na otwarcie drugiego weekendu w Austrii, kłopoty Latifiego

Sergio Pérez osiągnął najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Styrii. Meksykanin uzyskał na miękkich oponach 1:04,867, plasując się przed Maxem Verstappenem. Trzeci w tabeli Valtteri Bottas przejechał swoje najszybsze okrążenie na pośredniej mieszance.

Bottas wygrywa chaotyczne GP Austrii, Norris na podium

Valtteri Bottas odniósł zwycięstwo w inauguracyjnym wyścigu tegorocznego sezonu Formuły 1 o Grand Prix Austrii, który był przepełniony awariami i zwrotami akcji. Drugie miejsce zajął Charles Leclerc, a po raz pierwszy na podium stanął Lando Norris.

Bottas na pole position w Austrii, Vettel poza Q3

Valtteri Bottas wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Austrii – pierwszej rundy tegorocznych Mistrzostw Świata Formuły 1. Reprezentant Mercedesa-AMG pokonał swojego zespołowego kolegę Lewisa Hamiltona oraz zwycięzcę sprzed roku Maxa Verstappena.

Hamilton najszybszy przed kwalifikacjami do GP Austrii, wypadek Latifiego

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas okrążenia trzeciego treningu przed inauguracyjnym wyścigiem tegorocznego sezonu Formuły 1 o Grand Prix Austrii.

Hamilton na czele także drugiego treningu

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas drugiej sesji treningowej sezonu 2020 Formuły 1 na torze w Spielbergu. Aktualny mistrz świata był szybszy od swojego zespołowego kolegi Valtteriego Bottasa oraz Sergio Pereza. 

Hamilton najszybszy, pechowy Grosjean

Po 217 dniach od ostatniego weekendu Grand Prix, na torze w austriackim Spielbergu pojawiły się samochody F1. Najszybszy podczas pierwszego treningu był Lewis Hamilton z czasem 1:04,816. Drugi był Vatteri Bottas, a trzeci Max Vertappen. 

Russell wygrywa ostatnie wirtualne Grand Prix

Pod nieobecność Charlesa Leclerca, George Russell odniósł swoje czwarte zwycięstwo z rzędu w cyklu wirtualnych wyścigów organizowanych przez Formułę 1 i zapewnił sobie triumf w ogólnej klasyfikacji. Brytyjczyk pokonał na replice toru w Montrealu Alexandra Albona i Estebana Gutierreza.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league