Bottas pewnie wygrywa strategiczne GP Turcji. Pierwsze zwycięstwo Fina od roku

Valtteri Bottas odniósł przekonujące zwycięstwo w rozegranym w przejściowych warunkach wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Turcji. To pierwsza wygrana kierowcy Mercedesa od ponad roku, kiedy to triumfował w GP Rosji 2020. Drugie miejsce zajął Max Verstappen, który powrócił na prowadzenie w klasyfikacji kierowców, a na najniższym stopniu podium stanął drugi z kierowców Red Bull Racing, Sergio Pérez.

Hamilton najszybszy w kwalifikacjach do GP Turcji, Bottas na pole position

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Turcji, lecz nie ustawi się na pole position z powodu kary cofnięcia za wymianę silnika spalinowego. Ten zaszczyt przypadnie jego zespołowemu koledze, Valtteriemu Bottasowi, a obok Fina znajdzie się Max Verstappen.

Gasly najszybszy w trzecim treningu na mokrym Istanbul Park

Pierre Gasly był najszybszym kierowcą podczas deszczowego trzeciego treningu przed Grand Prix Turcji na torze Istanbul Park. Francuz uzyskał czas 1:30,447. Drugi był Max Verstappen ze stratą 0,164 sekundy, a trzeci Sergio Pérez ze stratą 0,237 sekundy.

Hamilton najszybszy również w drugim treningu przed Grand Prix Turcji

Lewis Hamilton ponownie uzyskał najszybszy czas podczas drugiego treningu na torze Istanbul Park. Za Brytyjczykiem uplasowali się Charles Leclerc i Valtteri Bottas.

Hamilton z rekordem toru Istanbul Park w pierwszym treningu

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Turcji na torze Istanbul Park. Brytyjczyk, uzyskując czas 1:24,178 znacznie poprawił rekord toru należący od 2005 roku do Juana Pabla Montoi. Drugi był Max Verstappen, ze stratą 0,428 sekundy, a trzeci Charles Leclerc ze stratą 0,476 sekundy.

Hamilton odnosi setne zwycięstwo w rosyjskim d(r)eszczowcu

Aktualny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton odniósł swoje piąte tegoroczne zwycięstwo. Brytyjczyk najlepiej odnalazł się w deszczowych warunkach, które odmieniły losy Grand Prix Rosji na kilka okrążeń do mety. Obok kierowcy Mercedesa-AMG stanęli startujący z końca stawki Max Verstappen oraz Carlos Sainz Jr.

Norris po raz pierwszy z pole position w Formule 1

Lando Norris wywalczył pole position do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Rosji w kwalifikacjach, które zostały rozegrane w przejściowych warunkach. Obok niego na starcie ustawi się Carlos Sainz Jr, a z trzeciego pola ruszy George Russell. Lewis Hamilton w samej końcówce obrócił się i przy niskiej prędkości uderzył w barierę, zaś w kwalifikacjach odnotował czwarty czas.

Bottas nie zwalnia tempa w Soczi

Valtteri Bottas ponownie uzyskał najlepszy czas treningu na torze w Soczi. Kierowca Mercedesa w drugiej piątkowej sesji uplasował się przed Lewisem Hamiltonem i Pierrem Gasly.

Bottas znów najszybszy w Soczi

Valtteri Bottas, który jest niekwestionowanym królem rosyjskiego toru Soczi, uzyskał pierwszy czas podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Rosji. Fin uzyskał czas 1:34,427. Drugi był Lewis Hamilton, ze stratą 0,211 sekundy, a trzeci Max Verstappen, ze stratą 0,227 sekundy.

Ricciardo wygrywa GP Włoch, kolejna kolizja Verstappena i Hamiltona

Daniel Ricciardo odniósł nieoczekiwane zwycięstwo w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Włoch, wykorzystując kolizję pretendentów do tytułu – Maxa Verstappena i Lewisa Hamiltona. Drugie miejsce zajął Lando Norris, dając McLarenowi pierwszy dublet od 2010 roku, a na najniższym stopniu podium stanął Valtteri Bottas po starcie z końca stawki.