Risi Competizione wraca na 24h Daytona

Założyciel ekipy Risi Competizione, Giuseppe Risi, ogłosił w Teksasie, że jego zespół będzie kolejnym, który chce rywalizować w nowej klasie GTD Pro podczas wyścigu 24h Daytona. Tak jak zawsze, Risi Competizione wystawiać będzie Ferrari.

BMW Team RLL ogłosiło skład kierowców na 24h Daytona

Fabryczny zespół BMW – Rahal Letterman Lanigan Racing – przedstawił ośmiu kierowców, którzy poprowadzą nowe BMW M4 GT3 podczas debiutu w IMSA SportsCar Championship.

Team Hardpoint w pełnym sezonie IMSA

Ekipa Team Hardpoint z numerem 99 pojedzie w całym sezonie IMSA. Ósmy zespół poprzedniego sezonu ponownie wystawi Porsche 911 GT3. 

Kolejny Mercedes-AMG w GTD Pro

Do 12 wzrosła liczba zgłoszeń w klasie GT Daytona Pro wzrosła ilość ekip w serii IMSA. To kolejne zgłoszenie wystawione przez zespół WeatherTech Racing, we współpracy z Proton Competition.

CORE Autosport ponownie w IMSA

Drugi zespół IMSA w LMP3 z 2021 roku, potwierdził swoje starty w amerykańskiej serii IMSA. CORE Autosport pojedzie ponownie z numerem 54, a ich trio, jeżdżące w wyścigach endurance i rundach sprinterskich się nie zmieniło.

Tower Motorsport powróci do IMSA w kategorii LMP2

Zwycięzcy zeszłorocznego wyścigu Motul Petit Le Mans oraz zdobywcy trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej w kategorii LMP2, powrócą w ciekawym składzie do serii IMSA. Tower Motorsport wciąż będzie miało wsparcie techniczne od Starworks Motorsports.

Ekipa NTe Sport pojedzie w 24h Daytona

Amerykański zespół wyścigowy NTe Sport #42 ogłosiło kierowców oraz nowy samochód na sezon 2022. Ekipa zlokalizowana w Dallas, wymieniła Audi R8 LMS GT3 na Lamborghini Huracán GT3 Evo.

Mocny skład Chip Ganassi Racing na sezon 2022 w IMSA

Aż dwa prototypy Cadillaca z zespołu Chip Ganassi Racing, zobaczymy w kategorii Daytona Prototype international. Samochody będą oznaczone numerami 01 i 02.

Gradient Racing wraca na rundy długodystansowe IMSA

Ekipa wystawiająca Acurę NSX GT3 Evo22, Gradient Racing zapowiedziało powrót do kolejnego sezonu w IMSA. Z tą różnicą, że zamiast w wyścigach sprinterskich, gdzie wcześniej oni startowali, ogłosili swoje plany w zawodach długodystansowych.

KCMG wystawi fabrycznych kierowców Porsche w 24h Daytona

Ekipa z Hong Kongu, KC Motogroup, zadebiutuje na torze Daytona International Speedway, podczas 24-godzinnego wyścigu IMSA SportsCar Championship. Zespół KCMG wystawiać będzie jedne Porsche 911 GT3 R w kategorii GTD Pro.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league