Automobilklub Wielkopolski: Rozwiążmy wspólnie problemy podstawowe i stwórzmy plan inwestycyjnego rozwoju Toru Poznań

Automobilklub Wielkopolski opublikował oświadczenie odnoszące się do zakończonej w ubiegłym miesiącu kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz doniesień medialnych dotyczących wykorzystania obiektu w celach szkoleniowych. Treść oświadczenia zamieszczamy poniżej. W ubiegłym tygodniu swoje oświadczenie opublikowało również Miasto Poznań – z przygotowaną «Białą Księgą» można zapoznać się na portalu Miasta.

Czytaj dalej...
Polscy kierowcy

Zwycięstwo Polaka w ostatniej rundzie FIA CEZ i ESET V4 Cup

Jakub Wyszomirski, startujący samochodem Honda Civic Type R TCR, imponująco wygrał ostatnią rundę FIA CEZ sezonu 2018 w klasie D4-3500 oraz ostatnią rundę pucharu ESET V4 Cup 2018 w klasie TCR. Zawody odbyły się w ostatnią niedzielę, 9 września, na torze Automotodrom w Brnie. Ponadto, w sobotnim wyścigu zawodnik ekipy ASK Vesnic Racing Team oraz Honda Wyszomirski Racing Team finiszował na drugiej pozycji w klasie D4-3500 i TCR.

Karkosik o włos od podium F3 na Silverstone

18-letni Alex Karkosik ukończył sobotni wyścig piątej rundy serii Euroformula Open na brytyjskim torze Silverstone na czwartej pozycji. Kierowca hiszpańskiej ekipy Campos Racing z podium rozminął się o zaledwie siedem dziesiątych sekundy. W niedzielę niestety spowolniły go problemy z hamulcami. Już w najbliższą sobotę podczas Verva Street Racing torunianin poprowadzi po ulicach Krakowa prototyp LMP3.

Rdest zwycięża na Hungaroringu

Piąta runda mistrzostw GT4 European Series zakończyła się wielkim sukcesem jadącej Audi R8 LMS GT4 Gosi Rdest. Na słynnym torze Hungaroring Polka startująca w duecie z Cedrikiem Freiburghausem wygrała w swojej klasie niezwykle emocjonujący niedzielny wyścig.

Niesamowity wyczyn Mireckiego

Bartłomiej Mirecki podczas gościnnego występu w prestiżowej serii Renault Clio CUP Central Europe, startując z ostatniego miejsca zakończył wyścig na podium! W ciągu zaledwie 30 minutowego wyścigu wyprzedził aż 24 rywali, a to wszystko w deszczowych warunkach, które utrudniały jazdę. To bardzo rzadki w profesjonalnych wyścigach samochodowych wyczyn. Na uwagę zasługuje fakt, iż Mirecki siedział za kierownicą tego auta po raz pierwszy!

KIA Cup

Runda dla Keila, Wróbel o krok od mistrzostwa

Lukas Keil, który wygrał pierwszy wyścig KIA PLATINUM CUP na Autodromie Most, a w drugim pokonał linię mety za plecami Konrada Wróbla, zapisał na swoje konto piątą rundę cyklu. Wspomniany Wróbel, zdobywając blisko 140 punktów, zrobił znaczący krok w stronę mistrzowskiego tytułu.