Leszczynianie Wicemistrzami Polski

Leszczyński zespół wyścigowy BieRni Motorsport w składzie Tomasz Biernat i Mateusz Tabaka zakończył zmagania w Mistrzostwach Polski Endurance 2021 na 2. miejscu w klasie D-1400. Ostatni wyścig sezonu reprezentanci Automobilklubu Leszczyńskiego zakończyli na 5. miejscu po pechowym incydencie z Porsche na 10 minut do końca wyścigu – do tego czasu leszczynianie walczyli o 3. miejsce.

Saksoński weekend Szymona Ładniaka

Po nieobecności podczas czwartej rundy, Szymon Ładniak powrócił do rywalizacji w wyścigowej serii ADAC TCR Germany na torze Sachsenring w wypożyczonym od Wimmer Werk Motorsport samochodzie Cupra TCR DSG.

Ratajczak niepokonany przez cały sezon Mazda MX-5 Cup Poland

Krzysztof Ratajczak nie zwolnił tempa pomimo zapewnienia sobie tytułu mistrzowskiego w inauguracyjnym cyklu Mazda MX-5 Cup Poland. Po starcie z końca stawki, odniósł on zwycięstwo także w ostatnim, ósmym wyścigu sezonu 2021.

Pawlaczyk piątym zwycięzcą w ośmiu wyścigach Ecumaster Super S Cup

Na Torze Poznań zakończył się sezon 2021 Ecumaster Super S Cup. Po wyłonieniu mistrza serii, rywalizacja nadal toczyła się o pozostałe miejsca na podium klasyfikacji generalnej. Jej zwycięzcą był Tomasz Pawlaczyk, który dzięki wygranej w ostatnim wyścigu, rzutem na taśmę wskoczył na trzecie miejsce.

Ratajczak mistrzem pierwszego sezonu Mazda MX-5 Cup Poland

Krzysztof Ratajczak został pierwszym mistrzem w historii pucharu Mazda MX-5 Cup Poland. Powracający do ścigania po kilkuletniej przerwie zawodnik przypieczętował triumf, odnosząc siódme z rzędu zwycięstwo na Torze Poznań.

Kolejny nowy zwycięzca w Ecumaster Super S Cup

Piątkowy wyścig finałowej rundy Wyścigowych Mistrzostw Polski Ecumaster Super S Cup wyłonił kolejnego nowego zwycięzcę. Adam Karkuszewski ominął zamieszanie na starcie i został czwartym kierowcą, który wygrał wyścig w sezonie 2021.

Molski po raz drugi na pole position w Ecumaster Super S Cup

Michał Molski udowodnił, że pole position podczas poprzedniej rundy Ecumaster Super S Cup nie było jedynie chwilowym szczytem formy. Powtórzył swój sukces w kwalifikacjach do finałowej rundy sezonu 2021, pokonując mistrza kraju Bartosza Alejskiego.

Powrót Gosi Rdest na Lazurowe Wybrzeże

Tylko dwa weekendy pozostały do zakończenia tegorocznej rywalizacji w europejskim pucharze Alpine. Najpierw kierowcy udadzą się na Circuit Paul Ricard – tor, który Gosia Rdest zna najlepiej w tegorocznym kalendarzu.

Filip Kaminiarz na podium w Formule 3

19-letni Filip Kaminiarz wywalczył swoje pierwsze podium w Formule 3, na trzeciej pozycji kończąc niedzielny, drugi wyścig przedostatniej rundy serii Euroformula Open na włoskim torze Autodromo Nazionale Monza. Debiutujący w tym roku w pełnym cyklu serii Euroformula Open, kierowca z Włoszakowic do Włoch udawał się mając na swoim koncie m.in. dwa czwarte miejsca wywalczone na innym znanym z Formuły 1 obiekcie, belgijskim Spa-Francorchamps.

Piotrowski ponownie najszybszy w kwalifikacjach Trofeo di serie

Debiutujący w ten weekend w Trofeo di serie powered by Moto Truck Rafał Piotrowski podtrzymuje trend, jaki utrzymuje się od początku sezonu – podczas każdej rundy ten sam kierowca wygrywa obie sesje kwalifikacyjne.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league