Rast wraca do DTM z Abt Sportsline

Trzykrotny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast powróci do stawki w sezonie 2022. Niemiec dołączy do zespołu Abt Sportsline, dla którego ścigał się w Mistrzostwach Świata Formuły E.

Elkins nowym dyrektorem wyścigu DTM

51-letni Scot Elkins będzie od przyszłego sezonu pełnić rolę dyrektora wyścigu w Deutsche Tourenwagen Masters. Amerykanin będzie łączyć obowiązki wobec niemieckiej serii samochodów turystycznych z tymi wobec Mistrzostw Świata Formuły E.

Assen wypada z kalendarza DTM

Sezon 2022 Deutsche Tourenwagen Masters będzie się składać z ośmiu rund. Zaplanowane na początek czerwca wyścigi w holenderskim Assen nie dojdą do skutku po tym, jak umowa z torem została przedwcześnie zakończona.

GruppeM wystawi drugi samochód w DTM

Jedyny pozaeuropejski zespół w Deutsche Tourenwagen Masters – zarejestrowany w Hong Kongu GruppeM Racing – zapowiedział wystawienie dwóch samochodów w sezonie 2022.

Marko: Van der Linde powinien być zawieszony

Konsultant ds. motorsportu Red Bulla Helmut Marko zabrał głos w sprawie kolizji pomiędzy Kelvinem van der Linde i Liamem Lawsonem na starcie ostatniego wyścigu sezonu Deutsche Tourenwagen Masters. Austriak uważa, że w Formule 1 Afrykanin zostałby już zawieszony za swoje manewry.

Götz wygrywa chaotyczny finał sezonu i zostaje mistrzem DTM

Maximilian Götz odniósł swoje trzecie zwycięstwo w sezonie 2021 Deutsche Tourenwagen Masters na ulicach Norymbergii. Niemiec odrobił 22-punktową stratę do Liama Lawsona i został mistrzem serii.

Götz dominuje w Norymbergii, wciąż trzech pretendentów do tytułu DTM

Maximilian Götz odniósł swoje drugie zwycięstwo w Deutsche Tourenwagen Masters. Bawarczyk odniósł zdecydowane zwycięstwo na ulicach domowego wyścigu na torze Norisring, utrzymując się tym samym w walce o tytuł na jeden wyścig do końca sezonu.

Cassidy zamiast Albona w finale DTM

Nick Cassidy zastąpi Alexandra Albona podczas ostatniej rundy sezonu 2021 Deutsche Tourenwagen Masters na torze Norisring. Będzie to debiut Nowozelandczyka za kierownicą Ferrari zespołu AF Corse.

Kolejny występ Haupta w DTM

52-letni Hubert Haupt zaliczy swój drugi weekend wyścigowy w tegorocznej Deutsche Tourenwagen Masters. Niemiec ponownie zasiądzie za kierownicą Mercedesa-AMG swojego własnego zespołu.

Di Grassi wystartuje gościnnie w DTM

Były mistrz Formuły E Lucas di Grassi weźmie udział w dwóch ostatnich rundach Deutsche Tourenwagen Masters na torach Hockenheim i Norisring. Będzie to pożegnanie Brazylijczyka z zespołem Abt Sportsline, dla którego startował w elektrycznych wyścigach.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league