Ilott wystartuje w 24h Le Mans

Fabryczny kierowca Ferrari Callum Ilott zadebiutuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans wraz z zespołem Iron Lynx. Brytyjczyk jest jednym z wielu kierowców, których nazwiska znalazły się na liście zgłoszeń w ostatnich tygodniach.

Toyota #7 wygrywa na Monzy pomimo problemów

Mike Conway, José María López i Kamui Kobayashi odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021 Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC na torze Monza. Trójka kierowców Toyoty pokonała rywali z Alpine. W klasie GTE Pro triumfowało Porsche.

López zdobywa pole position na Monzy

José María López wywalczył pole position do niedzielnego 6-godzinnego wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Monza. Kierowca Toyoty pokonał swojego zespołowego kolegę Brendona Hartleya oraz Nicolasa Lapierre’a z Alpine.

6h Fuji odwołane, dwa wyścigi WEC w Bahrajnie

Piąta runda Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC nie odbędzie się zgodnie z planem na japońskim torze Fuji Speedway. Zamiast tego zorganizowany zostanie drugi, 6-godzinny wyścig w Bahrajnie.

Peugeot pokazał swój hipersamochód Le Mans

Francuski producent Peugeot zaprezentował swój hipersamochód 9X8, którym będzie walczyć o zwycięstwo w 24h Le Mans oraz tytuły w Długodystansowych Mistrzostwach Świata od sezonu 2022.

Alpine po raz pierwszy na pole position w WEC

Zaliczający swój pierwszy sezon w czołowej klasie Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC Matthieu Vaxivière wywalczył pole position do drugiej rundy na torze Portimão. To pierwszy kwalifikacyjny triumf zespołu Signatech od 2018 roku, kiedy to ekipa rywalizowała w klasie LMP2.

AF Corse będzie reprezentować Ferrari w WEC

Włoski zespół AF Corse, który od 15 lat wystawia samochody Ferrari w wyścigach GT, będzie reprezentować markę w klasie hipersamochodów Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC począwszy od sezonu 2023.

Alpine prowadziło przez 47 okrążeń 6h Spa

Debiutujący w czołowej klasie Długodystansowych Mistrzostw Świata zespół Signatech Alpine sprawił niespodziankę podczas rozpoczynającego sezon 2021 6-godzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps. André Negrão, Nicolas Lapierre i Matthieu Vaxiviere prowadzili przez 47 ze 162 okrążeń i rozdzielili na mecie załogi fabrycznej ekipy Toyoty.

Piąte miejsce Inter Europol Competition w debiucie WEC

Startujący z polską flagą zespół Inter Europol Competition zaliczył swój debiut w Długodystansowych Mistrzostwach Świata podczas sobotniego 6-godzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps. Alex Brundle, Kuba Śmiechowski i Renger van der Zande awansowali z 11. pola startowego na 5. miejsce na mecie.

Toyota wygrywa pierwszy wyścig hiperaut w WEC

Sébastien Buemi, Brendon Hartley i Kazuki Nakajima odnieśli zwycięstwo w inauguracyjnym wyścigu sezonu 2021 Długodystansowych Mistrzostw Świata. Załoga #8 aż do momentu neutralizacji w drugiej połowie rywalizacji miała za poważnych rywali André Negrão, Nicolasa Lapierre i Matthieu Vaxiviere z Signatech Alpine.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league