Aston Martin ogłasza datę prezentacji nowego samochodu F1

Fabryczny zespół Astona Martina w Formule 1 jako pierwszy zapowiedział prezentację swojego samochodu na sezon 2022. Model AMR22 zostanie zaprezentowany 10 lutego.

Mike Krack szefem zespołu Astona Martina

Fabryczny zespół Astona Martina w Formule 1 ma nowego szefa. Następcą Otmara Szafnauera zostanie Mike Krack, jedna z priorytetowych osób dla rozwoju marki BMW w ostatnich latach.

FIA rozpoczyna analizę wydarzeń z Grand Prix Abu Zabi

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA poinformowała o rozpoczęciu drobiazgowej analizy wydarzeń z kończącego miniony sezon Formuły 1 Grand Prix Abu Zabi.

Budkowski odchodzi z Alpine

Zespół Alpine ogłosił, że dyrektor wykonawczy Marcin Budkowski opuści ekipę z Enstone ze skutkiem natychmiastowym.

Verstappen zostanie ambasadorem Viaplay

Aktualny mistrz świata Formuły 1 Max Verstappen dołączy do ekipy Viaplay jako ambasador platformy streamingowej, która uzyskała prawa do transmisji wyścigów Grand Prix m.in. w Polsce. W ramach współpracy powstanie seria ekskluzywnych materiałów z udziałem kierowcy Red Bull Racing.

Powstała biografia Lewisa Hamiltona

W tym roku wydana zostanie biografia Lewisa Hamiltona opracowana przez Franka Worralla pod tytułem Lewis Hamilton. Kompletna biografia najlepszego kierowcy w historii Formuły 1.

Williams zdobędzie odszkodowanie od firmy ROKiT

Zespół Williams wygrał odszkodowanie w wysokości prawie 36 milionów dolarów dzięki wygraniu sądowej batalii z byłym sponsorem tytularnym, firmą ROKiT, która miała nie wywiązać się ze swoich zobowiązań finansowych w czasie trwania współpracy.

Szafnauer nie będzie już szefem Astona Martina

Otmar Szafnauer nie będzie w sezonie 2022 szefem zespołu Aston Martin Cognizant. Na razie nie podano nazwiska następcy.

„Wszystko albo nic” – autobiografia Kevina Magnussena

Kariera Kevina Magnussena w Formule 1 jest bardzo barwna, ale w większość z chwil spędzonych w niej jest pełna żalu i przykrych sytuacji. Wszystko opisał w autobiografii pod tytułem „Wszystko albo nic”, która w listopadzie 2021 roku miała swoją premierę w Danii i liczy 288 stron.

Omówienie zmian w Formule 1 na sezon 2022

Po niezwykle emocjonującym i ekscytującym 2021 roku w Formule 1, nadszedł czas na poważne zmiany w sporcie, z myślą o poprawie aspektu ścigania. Jak to wpłynie na widowisko i czy oznacza to przetasowanie w układzie sił w stawce?

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league