McLaren w historycznych barwach na Grand Prix Monako

Zespół Formuły 1 McLaren przypomni jedno z najbardziej znanych wyścigowych malowań podczas nadchodzącego Grand Prix Monako. Brytyjska ekipa wystąpi w barwach Gulf Oil, używanych ostatnio w 1997 roku, kiedy to McLaren zajął drugie miejsce w 24h Le Mans.

Turcja wypada z kalendarza, dwa wyścigi Grand Prix na Red Bull Ring

Grand Prix Turcji ostatecznie nie dojdzie do skutku. Po decyzji o odwołaniu z powodów pandemicznych Grand Prix Kanady i włączeniu w zastępstwie weekendu wyścigowego na torze Istanbul Park, władze F1 poinformowały o odwołaniu również tego wydarzenia.

FIA wprowadza nowe testy elastyczności tylnego skrzydła

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) zdecydowała się wprowadzić bardziej restrykcyjne testy, które mają sprawdzać możliwość wyginania się tylnego skrzydła w samochodach F1, ponad wartości określone w regulaminie.

Baku pozostanie w kalendarzu Formuły 1 do sezonu 2024

Jak potwierdzili organizatorzy Grand Prix Azerbejdżanu w Formule 1, runda w Baku pozostanie w kalendarzu Formuły 1 do 2024 roku włącznie.

Mazepin ukarany za incydent z Norrisem w Q1

Kierowca Haasa otrzymał karę jednego punktu oraz przesunięcia trzech pozycji na starcie do niedzielnego wyścigu Formuły 1 w Barcelonie. Stewardzi, do których Rosjanin zgłosił się po kwalifikacjach, zadecydowali, że jego zachowanie na torze wobec Lando Norrisa podczas Q1 było nieprzepisowe.

Grand Prix Turcji pod znakiem zapytania

Organizacja zaplanowanego na przyszły miesiąc Grand Prix Turcji jest zagrożona z powodu zamieszczenia tego kraju na czerwoną listę celów podróży przez rząd Wielkiej Brytanii.

Red Bull ogłosił zatrudnienie kolejnych pięciu osób z Mercedesa

Red Bull ogłosił zatrudnienie kolejnych osób z Mercedesa do swojego nowego programu jednostki napędowej, która będzie formalnie odpowiadać za napędzanie samochodów Red Bull Racing i AlphaTauri od 2022 roku.

Zdecydują detale - zapowiedź Grand Prix Hiszpanii

Kolejny wyścig i nic się nie zmienia. Lewis Hamilton oraz Max Verstappen nadal dominują nad resztą stawki, dając fanom pojedynek, na który czekali od lat. Znowu nie ma zdecydowanego faworyta i znów różnice będą minimalne. Lewis i Max oraz ich teamy potrzebują perfekcji, by zwyciężyć.

Formuła 1 w Polsce od sezonu 2023 na platformie Viaplay

Od sezonu 2023 Formuła 1 w Polsce będzie pokazywana na Viaplay, internetowym serwisie streamingowym. Prawa zostały zakupione na trzy lata, począwszy od sezonu 2023.

Grosjean przetestuje w czerwcu samochód F1 Mercedesa

Kariera kierowcy Formuły 1 miała swój przedwczesny koniec dla Romaina Grosjeana, gdy jego samochód wbił się w bariery i stanął w płomieniach podczas Grand Prix Bahrajnu. Francuz doznał oparzeń dłoni i nie mógł wziąć udziału w dwóch ostatnich zaplanowanych startach dla zespołu Haas.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league