Międzynarodowa Federacja Samochodowa oraz Formuła 1, ogłosiły podpisanie porozumienia w ramach działań ONZ na rzecz klimatu i ochrony środowiska.

Władze Formuły 1 poinformowały, że Sean Bratches ustąpi ze stanowiska dyrektora ds. komercyjnych, które sprawował od momentu przejęcia serii przez Liberty Media. Amerykanin oficjalnie opuści struktury Formula One Group wraz z końcem stycznia, lecz nadal będzie pełnił rolę doradczą.

Nowy tor wyścigowy w Al-Quiddiya może w 2023 roku znaleźć się w kalendarzu wyścigów Grand Prix Formuły 1. Obiekt zaprojektowany przez Alexandra Wurza będzie częścią wielkopowierzchniowego parku rozrywki, budowanego w pobliżu stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadu.

Zespół Mercedes potwierdził, że swoją konstrukcję na nadchodzący sezon Formuły 1 pokaże 14 lutego, organizując jednocześnie pokaz modelu oznaczonego symbolem W11 na torze Silverstone.

Po blisko ośmiu latach ścisłej współpracy, indyjska firma komunikacyjna Tata Communications kończy współpracę z Formułą 1.

Renault poinformowało, że tegoroczny samochód Formuły 1 zaprezentuje 12 lutego, dzień po pokazie Ferrari.

Zespół ROKiT Williams Racing ogłosił podczas konferencji w Tel Awiwie, że nowym kierowcą testowym zespołu na sezon 2020 będzie Roy Nissany.

Zespół Haas pomyślnie przeszedł testy zderzeniowe swojego nowego samochodu Formuły 1 – modelu VF-20. Próby przeprowadzono w ośrodku badawczym w Bollate, a amerykańska ekipa zaliczyła je za pierwszym podejściem.

Robert Kubica udał się do Hinwil, gdzie odbył przymiarkę fotela tegorocznego samochodu Alfy Romeo. Jak powiedział, dobrze jest powrócić do Hinwil, gdzie zaczął swoją przygodę z Formułą 1 w 2006 roku.

Zespół Williams poinformował, że Jamie Chadwick zachowa swoją rolę kierowcy rezerwowego w stajni podczas nadchodzącego sezonu Formuły 1.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race