Firma Pirelli opublikowała tegoroczny harmonogram testów ogumienia, potwierdzając, że zostanie zorganizowanych sześć sesji.

Zespół Williams nie wziął udziału w dwóch pierwszych dniach przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie, z powodu nieukończonych prac nad budową modelu FW42.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa wystosowała zaproszenie do składania ofert w przetargu na dostawę jednakowych skrzyń biegów dla Formuły 1 na lata 2021-2024, w celu znacznej redukcji kosztów. Termin składania zgłoszeń upływa 15 marca, po czym Federacja zdecyduje czy kontynuować procedurę przetargu na budowę, dostawę oraz obsługę i serwisowanie skrzyń biegów dla wszystkich zespołów F1.

Jak donosi serwis GPToday.net, Siergiej Sirotkin jest bliski podpisania umowy z zespołem Formuły 1 Renault, gdzie miałby objąć rolę trzeciego kierowcy.

Zespół Formuły 1 Williams zapowiedział, że nie wyjedzie na tor podczas drugiego dnia przedsezonowych testów na torze w Barcelonie. Brytyjska ekipa po raz pierwszy w swojej historii nie zdążyła z przygotowaniem samochodu na pierwsze zimowe jazdy.

Zdjęcia nowego samochodu Alfa Romeo pojawiły się już wcześniej, ale dopiero tuż przed rozpoczęciem testów zaprezentowano go w malowaniu, które zobaczymy podczas wyścigów.

Zespół Williams oficjalnie potwierdził, że model FW42 nie wyjedzie na tor pierwszego dnia testów w Barcelonie z powodu opóźnień w przygotowaniach najnowszej konstrukcji.

Były szef działu osiągów zespołu Williams Rob Smedley został zatrudniony przez Formułę 1 jako konsultant ds. technicznych.

Większość zespołów potwierdziła składy swoich kierowców na zbliżającą się pierwszą turę przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie.

Ferrari zaprezentowało w Maranello najnowszy model samochodu, który ma rzucić wyzwanie konkurencji w walce o mistrzostwo świata Formuły 1.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Małgorzata Czerwińska
Olga Białczak
Agata Kurek

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race 4kolka