Koniec anomalii? – zapowiedź Grand Prix Rosji

Grand Prix Toskanii okazało się być kolejnym szalonym wyścigiem. W Rosji jednak możemy spodziewać się zupełnie innego widowiska, bo tor jest skrajnie różny od włoskiego obiektu. Powinno być mniej chaotycznie, a bardziej spokojnie i przewidywalnie. Kolejnym znakiem powrotu do normalności będzie 30 tysięcy widzów na trybunach. Wiele jednak wskazuje na to, że zwycięzca może być ten sam co dwa tygodnie temu. Tym samym Lewis Hamilton może wyrównać jeden z najważniejszych rekordów Michaela Schumachera.

Alonso zaczyna pracę z Renault na sezon 2021

Fernando Alonso odwiedził kilka dni temu fabrykę Renault w Enstone, gdzie oficjalnie zainaugurowano prace na sezon 2021. Hiszpan w oficjalnych barwach francuskiego zespołu pojawił się w siedzibie Renault po niemal 10 latach.

Przewodnik przed Grand Prix Rosji

Po dwóch tygodniach przerwy, Formuła 1 wraca na tor, tym razem na rosyjski obiekt Sochi Autodrom, zdublowany wokół parku olimpijskiego. Grand Prix Rosji do tej pory najbardziej odpowiadało Mercedesowi, który wygrał we wszystkich dotychczasowych wyścigach. Ponadto, Lewis Hamilton ma szansę na wyrównanie rekordu zwycięstw Michaela Schumachera, a Kimi Räikkönen – na wyrównanie rekordu startów Rubensa Barrichello. Te i inne ciekawostki, a także statystyki i harmonogram weekendu, zamieściliśmy w poniższym przewodniku przed GP Rosji.

Domenicali zostanie nowym dyrektorem generalnym F1

Były szef zespołu Ferrari w Formule 1 Stefano Domenicali ma zostać nowym dyrektorem generalnym Formuły 1, przejmując tę rolę od Chase’a Carey’a.

FIA porzuca dochodzenie, Hamilton deklaruje dalszą walkę z niesprawiedliwością

Formalne dochodzenie FIA wobec Lewisa Hamiltona i jego koszulki, która wzbudził kontrowersje podczas ceremonii na podium po Grand Prix Toskanii zostało porzucone.

Lewis Hamilton pod lupą FIA

Szefowie Formuły 1 sprawdzają, czy Lewis Hamilton złamał zasady podczas Grand Prix Toskanii, nosząc koszulkę podkreślającą brutalność policji.

Dwunastu kierowców z ostrzeżeniem za restart w GP Toskanii

FIA wydała ostrzeżenie wobec dwunastu kierowców, którzy przyczynili się oraz brali czynny udział w karambolu, do którego doszło podczas wznowienia wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Toskanii.

Nowy zespół F1 zapłaci istniejącym ekipom 200 milionów dolarów

Według zapisów nowego porozumienia Concorde, każdy nowy zespół, który będzie chciał dołączyć do stawki Formuły 1, najpierw będzie musiał zapłacić 200 milionów dolarów, które zostaną podzielone pomiędzy istniejące stajnie.

Pérez z karą cofnięcia za kolizję z Räikkönenem

Sergio Pérez został ukarany cofnięciem na starcie do wyścigu o Grand Prix Toskanii o jedno pole za spowodowanie kolizji z Kimim Räikkönenem podczas drugiego treningu na torze Mugello.

Powrót do przyszłości - zapowiedź Grand Prix Toskanii

Mugello to dla F1 tor zupełnie nowy, ale to stary obiekt zbudowany w latach siedemdziesiątych. Ten weekend, który dla Ferrari ma być pełen wspomnień, może udzielić też ważnych odpowiedzi dotyczących najbliższej przyszłości F1.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league