Zaprezentowano nowy kalendarz Formuły 2 na sezon 2022

Władze Mistrzostw Formuły 2 podały kalendarz na nadchodzący sezon. Wyścigi odbędą się w 13 państwach na 14 różnych torach. Do torów znanych z poprzedniego sezonu dołączy 7 obiektów, z czego dwa po raz pierwszy będą gościć F2.

Toyota trzecim producentem w IndyCar?

Jak informuje serwis RACER.com, Toyota rozważa powrót do serii IndyCar, kiedy ta przejdzie na nowe silniki hybrydowe.

Pagenaud przechodzi do MSR

Były mistrz IndyCar Series oraz zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 Simon Pagenaud opuści zespół Team Penske, z którym odniósł swoje największe sukcesy. Francuz dołączy w przyszłym roku do swojego byłego zespołowego kolegi Hélio Castronevesa w ekipie Meyer Shank Racing.

Herta wygrywa, Palou mistrzem IndyCar

Colton Herta przebił się przez pół stawki, aby odnieść swoje drugie z rzędu zwycięstwo w serii IndyCar. Amerykanin wygrał ostatni wyścig sezonu na ulicach Long Beach, gdzie koronowano także nowego mistrza – został nim Álex Palou.

Piastri powiększa prowadzenie w Formule 2

Lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Formuły 2 Oscar Piastri oddalił się od swojego największego rywala Guanyu Zhou dzięki wygranej w głównym wyścigu weekendu na Sochi Autodrom.

Doohan wygrywa na zakończenie sezonu F3, Trident mistrzem zespołów

Jack Doohan zwyciężył w niedzielnym, kończącym sezon wyścigu Formuły 3 na rosyjskim torze Sochi Autodrom po zaciętej walce z zespołowym kolegą z ekipy Trident, Clementem Novalakiem. Sam zespół wywalczył mistrzostwo wśród zespołów, pokonując Premę różnicą sześciu punktów.

Ticktum wygrywa sobotni wyścig F2 w Soczi

Dan Ticktum odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2021 Mistrzostw Formuły 2. Brytyjczyk prowadził od startu do mety na przesychającym torze podczas jedynego sprinterskiego wyścigu na torze w Soczi.

Grosjean przejdzie do Andretti Autosport

Były kierowca Formuły 1 Romain Grosjean dołączy do czołowego zespołu Andretti Autosport na swój drugi sezon w serii IndyCar. Francuz zastąpi Ryana Hunter-Reaya w samochodzie #28.

Sargeant wygrywa, Hauger mistrzem Formuły 3

Logan Sargeant odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021 Mistrzostw Formuły 3. Amerykanin pokonał w piątkowym wyścigu na torze w Soczi Dennisa Haugera, który zapewnił sobie tytuł na dwa wyścigi przed końcem sezonu.

Herta znów wygrywa na Laguna Seca

Colton Herta powtórzył sukces swojego ojca i wygrał dwa kolejne wyścigi IndyCar na torze Laguna Seca. Triumfator z 2019 roku zdominował tegoroczne zawody po starcie z pole position, pokonując lidera klasyfikacji generalnej Álexa Palou. Po licznych manewrach wyprzedzania, na podium stanął również Romain Grosjean.