Correa przedłuża kontrakt z ART Grand Prix

Juan Manuel Correa podpisał kontrakt z zespołem ART GP na sezon 2022. Będzie to drugi sezon dla Amerykanina w Formule 3.

Daruvala i Hauger dołączają do Premy w Formule 2

Prema Racing ogłosił, że Jehan Daruvala oraz Dennis Hauger dołączą do zespołu na sezon 2022.

Williams w zespole Trident

Australijski kierowca Calan Williams podpisał kontrakt z Trident na sezon 2022. Będzie to dla niego pierwszy sezon w Formule 2.

Nowy kierowca zespołu Charouz Racing System

Czeski zespół ogłosił podpisanie kontraktu z Cemem Bölükbasim na sezon 2022. Będzie to pierwszy sezon Turka w Formule 2.

Kolejny Indianapolis 500 dla Montoyi

Dwukrotny zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 Juan Pablo Montoya ponownie dołączy do zespołu Arrow McLaren SP, aby powalczyć o swój trzeci triumf w amerykańskim klasyku. Kolumbijczyk pojedzie w trzecim samochodzie ekipy, obok Patricio O’Warda i Felixa Rosenqvista.

Maserati wraca do wyścigów

Włoska marka Maserati powróci w 2023 roku do wyścigów samochodowych jako jeden z zespołów elektrycznych Mistrzostw Świata Formuły E.

Pourchaire przedłuża kontrakt z ART GP

Théo Pourchaire podpisał kontrakt zespołem ART Grand Prix na sezon 2022 Formuły 2. Będzie to trzeci sezon w tym zespole dla Francuza.

Nie żyje Kevin Kalkhoven, ważna postać IndyCar

Australijski biznesmen Kevin Kalkhoven zmarł w wieku 77 lat. Był współwłaścicielem amerykańskiej serii Champ Car i odegrał kluczową rolę w zawarciu umowy z byłym dyrektorem generalnym Indianapolis Motor Speedway Tonym Georgem, która zakończyła kilkunastoletni rozłam wyścigów IndyCar na Champ Car i Indy Racing League.

Bearman dołącza do zespołu Prema na sezon 2022 F3

Członek Akademii Ferrari – Olivier Bearman – podpisał kontrakt z włoskim zespołem Prema. Brytyjczyk będzie rywalizował w przyszłym sezonie w Formule 3.

Podsumowanie posezonowych testów F2

W sobotę zakończyły się trzydniowe posezonowe testy Formuły 2. Kierowcy sprawdzali swoje pojazdy na torze Yas Marina w Abu Zabi. Podczas każdego z trzech dni, wyjazd na tor był możliwy przez sześć godzin – od 9 do 12 w sesji porannej i od 14 do 17 w sesji popołudniowej. Zespoły miały do dyspozycji osiem zestawów pośredniej mieszanki opon.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league