Mistrz serii IndyCar z sezonu 2014 Will Power odniósł swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo w niedzielnym wyścigu na owalu Pocono. Z powodu burzy, rywalizacja została przerwana po 128 z 200 zaplanowanych okrążeń.

Kierowcy IndyCar Series przystąpią do niedzielnego 500-milowego wyścigu na owalu Pocono Raceway w kolejności, jaką zajmują w klasyfikacji generalnej. Zaplanowane na sobotę kwalifikacje zostały odwołane z powodu padającego deszczu.

16 września na torze Circuito de Almeria w Andaluzji odbędzie się pierwszy etap eliminacji do drugiego sezonu kobiecej serii wyścigowej, W Series.

James Hinchcliffe i Alexander Rossi wezmą gościnny udział w najważniejszym australijskim wyścigu Bathurst 1000, będącym częścią mistrzostw Supercars. Kanadyjczyk i Amerykanin poprowadzą Holdena wystawianego przez zespół Walkinshaw Andretti United.

Jak informuje portal e-racing365, Nyck de Vries jest jednym z kandydatów do objęcia posady kierowcy testowego w zespole Mercedesa, który w zadebiutuje w nadchodzącym sezonie Formuły E.

Zgodnie z początkowymi założeniami, Conor Daly miał wystartować w tym roku tylko w Indianapolis 500. Ostatecznie sezon dla 27-letniego Amerykanina będzie składać się aż z sześciu wyścigów.

Pierwsza w historii mistrzyni W Series Jamie Chadwick przyznała, że współpraca w zespołem Formuły 1 Williamsa oraz praca w symulatorze pomogła jej w rywalizacji kobiecej serii wyścigowej.

Alice Powell po genialnej walce z Jamie Chadwick i Emmą Kimiläinen wygrała ostatnią rundę W Series na torze Brand Hatch, a Chadwick została mistrzynią serii. Drugie miejsce zajęła Emma Kimiläinen, a trzecia finiszowała Holenderka Beisitke Visser.

Jamie Chadwick nie dała szans swoim rywalkom i to ona wystartuje z pierwsze pola startowego do ostatniego wyścigu W Series na torze Brands Hatch.

Brytyjska marka McLaren ogłosiła swój udział w pełnym sezonie 2020 IndyCar Series, nawiązując współpracę z zespołem Schmidt Peterson Motorsports. Nowy zespół zostanie nazwany Arrow McLaren Racing SP i będzie wystawiać dwa samochody napędzane silnikami Chevroleta.