Webber pod wrażeniem Piastriego

Oskar Piastri jest już przez wielu nazywany nową nadzieję Australii w sportach motorowych. Młody zawodnik Premy już w swoim debiucie w Formule 3 został mistrzem serii. Pod wrażeniem jego umiejętności jest między innymi jego mentor i nauczyciel, były kierowca Formuły 1 Mark Webber.

Piastri: Dziękuję Premie i Renault

Oscar Piastri to nowa nadzieja Australijskich kibiców. Podopieczny Marka Webbera, akademii młodych kierowców Renault Sport oraz kierowca włoskiej Premy zrobił to, co do niego należało i został mistrzem Formuły 3.

Lundgaard dominuje w sprinterskim wyścigu F2 na Mugello

Christian Lundgaard odniósł przekonujące zwycięstwo w niedzielnym, sprinterskim wyścigu Formuły 2 na torze Mugello. To jego drugi triumf w karierze w tych mistrzostwach i jednocześnie w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Louis Delétraz, który w końcówce odparł atak ze strony Jüriego Vipsa – Estończyk mimo to po raz pierwszy stanął na podium F2.

Piastri zdobywa tytuł w emocjonującym finale F3

Oscar Piastri został mistrzem sezonu 2020 Formuły 3, o dwa punkty pokonując Théo Pouchaire’a na koniec emocjonującego finałowego wyścigu na torze Mugello, wygranego przez Liama Lawsona.

Mazepin wygrywa w F2 po starcie z 14. pola, Schumacher liderem mistrzostw

Nikita Mazepin odniósł zaskakujące zwycięstwo po starcie z 14. pozycji w sobotnim wyścigu głównym Formuły 2 na torze Mugello, który w końcówce przyniósł mnóstwo akcji. Drugie miejsce zajął Luca Ghiotto, a na najniższym stopniu podium stanął Louis Delétraz. Dzięki braku punktów dla Calluma Ilottta oraz Roberta Szwarcmana, na prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw wysunął się Mick Schumacher.

Trzech pretendentów do tytułu po przedostatnim wyścigu F3

Frederik Vesti odniósł zwycięstwo w sobotnim wyścigu ostatniej rundy Mistrzostw Formuły 3 na torze Mugello. Po tym jak lider klasyfikacji generalnej Oscar Piastri nie zdobył żadnego punktu, aż dwóch jego rywali nadal ma szansę na mistrzowski tytuł.

Lundgaard z pierwszym pole position w Formule 2

Kierowca ART Grand Prix Christian Lundgaard wywalczył pierwsze w karierze pole position w F2 do jutrzejszego wyścigu głównego. W kwalifikacjach na torze Mugello pokonał on Dana Ticktuma z DAMS o zaledwie 0,005 s, zaś czołową trójkę uzupełnił lider mistrzostw Callum Ilott.

Zendeli najszybszy w ostatnich kwalifikacjach sezonu F3 na Mugello

Lirim Zendeli z zespołu Trident wywalczył pole position do sobotniego wyścigu Formuły 3 na torze Mugello, który wieńczy tegoroczny sezon mistrzostw. Dla Niemca to drugi triumf w czasówce w tym roku. Pokonał on Logana Sargeanta z Premy o 0,034 s, zaś czołową trójkę uzupełnił Jake Hughes z ekipy HWA RACELAB. Sargeant wystartuje jednak z P5 z powodu kary cofnięcia o 3 pola, którą otrzymał na Monzy.

Ticktum traci zwycięstwo w sprinterskim wyścigu F2, Ilott wygrywa

Dan Ticktum stracił zwycięstwo z niedzielnego wyścigu sprinterskiego Formuły 2 na torze Monza z powodu braku możliwości dostarczenia wymaganej próbki paliwa do badań po rywalizacji.

Ticktum zwycięża w wyścigu sprinterskim F2 na Monzy (akt.)

Dan Ticktum odniósł pewne zwycięstwo w wyścigu sprinterskim Formuły 2 na włoskim torze Monza. Drugie miejsce zajął Callum Ilott, który został nowym liderem mistrzostw, a na najniższym stopniu podium stanął Christian Lundgaard.