Zaprezentowano nowy kalendarz Formuły 2 na sezon 2022

Władze Mistrzostw Formuły 2 podały kalendarz na nadchodzący sezon. Wyścigi odbędą się w 13 państwach na 14 różnych torach. Do torów znanych z poprzedniego sezonu dołączy 7 obiektów, z czego dwa po raz pierwszy będą gościć F2.

Piastri powiększa prowadzenie w Formule 2

Lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Formuły 2 Oscar Piastri oddalił się od swojego największego rywala Guanyu Zhou dzięki wygranej w głównym wyścigu weekendu na Sochi Autodrom.

Ticktum wygrywa sobotni wyścig F2 w Soczi

Dan Ticktum odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2021 Mistrzostw Formuły 2. Brytyjczyk prowadził od startu do mety na przesychającym torze podczas jedynego sprinterskiego wyścigu na torze w Soczi.

Piastri odpiera ataki Zhou w wyścigu głównym F2 na Monzy

Podopieczny Alpine Oscar Piastri odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu głównym Formuły 2 na torze Monza, w którym po bezpośredniej walce pokonał swojego głównego rywala w mistrzostwach - Guanyu Zhou. na najniższym stopniu podium stanął Dan Ticktum.

Daruvala dominuje w drugim sprincie F2 na Monzy

Junior Red Bulla Jehan Daruvala odniósł pewne zwycięstwo w drugim sobotnim wyścigu sprinterskim Formuły 2 na torze Monza, obejmując prowadzenie już na samym starcie i nie oddając go do mety.

Pourchaire wygrywa po raz drugi w sezonie Formuły 2

Theo Pourchaire odniósł swoje drugie w tym sezonie zwycięstwo dzięki wygranej w pierwszym sprinterskim wyścigu Formuły 2 na torze Monza.

Piastri pokonuję Daruvalę w kwalifikacjach F2 na Monzy

Lider mistrzostw Formuły 2 Oscar Piastri wywalczył pole position do wyścigu głównego na torze Monza, w których pokonał Jehana Daruvalę różnicą zaledwie 0,041 sekundy.

Zhou odnosi pewne zwycięstwo w wyścigu głównym F2 na Silverstone

Podopieczny Alpine i kierowca UNI-Virtuosi odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie po wygranej w niedzielnym wyścigu głównym Formuły 2 na brytyjskim torze Silverstone. Drugie miejsce zajął Dan Ticktum z Carlina, a na najniższym stopniu podium stanął drugi z juniorów Alpine oraz zawodnik Premy Racing – Oscar Piastri.

Verschoor zamienia pole position na pierwsze zwycięstwo w F2

Richard Verschoor z zespołu MP Motorsport odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w Formule 2 po starcie z pole position. Drugie miejsce zajął Marcus Armstrong z ekipy DAMS, a na najniższym stopniu podium stanął Dan Ticktum z Carlina.

Szwarcman odnosi drugie zwycięstwo w sezonie Formuły 2

Kierowca akademii Ferrari oraz Premy Racing, Robert Szwarcman, odniósł zwycięstwo w pierwszym, sobotnim wyścigu sprinterskim Formuły 2 na brytyjskim torze Silverstone. Drugie miejsce zajął junior Red Bulla i reprezentant Hitech Grand Prix, Jüri Vips, a na najniższym stopniu podium stanął zawodnik ART Grand Prix, Christian Lundgaard.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league