Biesiekirski w mistrzostwach świata Moto2 w Barcelonie

19-letni Piotr Biesiekirski wystartuje z tzw. „dziką kartą” w Grand Prix Katalonii, siódmej rundzie motocyklowych mistrzostw świata klasy Moto2.

Zmagania na Circuit de Barcelona-Catalunya, które odbędą się w dniach 4-6 czerwca, będą dla jedynego Polaka w stawce ósmym startem w motocyklowych mistrzostwach świata. 

W poprzednim sezonie 19-latek wziął udział w siedmiu rundach Grand Prix, a swój najlepszy rezultat wywalczył właśnie w Barcelonie. 

Biesiekirski wystartuje w Grand Prix Katalonii w barwach ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic, razem z którą w kwietniu rozpoczął sezon 2021 wyrównując piątym miejscem w portugalskim Estoril swój najlepszy rezultat w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2. 

Wyścig Moto2 o GP Katalonii rozpocznie się w niedzielę, 6 czerwca, o godzinie 14:30 i będzie liczył 22 okrążenia. W piątek i sobotę zawodników czekają treningi wolne i kwalifikacje. Zmagania Grand Prix polscy kibice mogą śledzić na platformie ipla.tv oraz na sportowych antenach Polsatu.

Piotr Biesiekirski: „Nie mogę się doczekać powrotu do mistrzostw świata. Od ubiegłorocznego debiutu w cyklu Grand Prix zrobiłem jako zawodnik bardzo duże postępy, a do tego świetnie czuję się na motocyklu i w ekipie Pertamina Mandalika SAG Euvic, dlatego chcę się przekonać, jak to wszystko przełoży się na moje tempo w stawce mistrzostw świata i wynik na mecie. Bardzo lubię tor w Barcelonie. To właśnie tam rok temu po raz pierwszy testowałem motocykl Moto2 w specyfikacji MŚ i po raz pierwszy pracowałem z Edu Peralesem i zespołem, dlatego tym bardziej odliczam dni do powrotu do Barcelony. Wiem także, że podobnie jak w poprzednim sezonie, będę mógł liczyć na gorący doping polskich kibiców, nawet jeśli wyścig odbędzie się przy zamkniętych trybunach. Liczę, że dobrze przepracowany weekend w Katalonii oraz udany sezon w mistrzostwach Europy pozwolą mi wrócić do mistrzostw świata Moto2 na pełen etat w przyszłym sezonie”

Edu Perales: „Cieszymy się, że organizatorzy mistrzostw świata przyznali nam dziką kartę na Grand Prix Katalonii. Jestem przekonany, że dosiadając takiego samego motocykla jak rywale Piotr będzie w stanie pokazać swój potencjał. Ta dzika karta oznacza, że w wyścigu, który jest naszą domową rundą, jako zespół wystawimy aż trzech zawodników, dlatego nie możemy się doczekać weekendu”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze