Walka się rozwija w BMW IS CUP

W najbliższy weekend, 10-12 lipca, na Torze Poznań odbędzie się trzecia i czwarta runda BMW IS CUP. Po dwóch wyścigach, pierwszych sześciu kierowców dzieli dziesięć punktów.

Już pierwszy wyścig pokazał, że rywalizacja o tytuł Mistrza Polski będzie spektakularna. Artur Obuchowski po starcie z drugiego pola pokonał Krzysztofa Ratajczaka różnicą dwóch dziesiątych sekundy, a Mateusz Bartkowiak wpadł na metę pół sekundy później.

Rewelacją drugiej rundy był natomiast 17-letni Mateusz Tokarski, który wygrał drugi wyścig, przebijając się przez stawkę po starcie z 14. pozycji. „Mam nadzieję, że to początek czegoś dobrego. Będziemy walczyć, żeby utrzymywać się w czołówce podczas kolejnych rund” – mówił na mecie serwisowi ŚwiatWyścigów.pl

Drugi był Bartkowiak, który po kolizji w pierwszym zakręcie nie nawiązał walki o zwycięstwo. Mistrz Polski jest liderem klasyfikacji generalnej, dwa punkty przed Ratajczakiem, który na mecie był czwarty. Tokarski zajmuje czwarte miejsce, za Robertem Hudziakiem. Dopiero ósme miejsce, ze stratą 14 punktów do lidera, zajmuje Obuchowski, który zaliczył pechowy drugi wyścig.

Wicemistrz Polski przebił oponę i uratował tylko jeden punkt za 20. miejsce. „Zostałem wzięty w klasyczną kanapkę – zostałem ściśnięty z dwóch stron i niestety felga nie wytrzymała. Próbowałem odrabiać, ale niewiele to dało” – tłumaczył nam na mecie drugiego wyścigu, nie przekreślając swoich szans w walce o tytuł. „Mistrzostwa się dopiero zaczęły. W tym wyścigu pokazałem, że nie poddaję się do samej linii mety i tak samo nie poddam się do samego końca w mistrzostwach. Nie tracę nadziei i jestem dobrej myśli. Zostało jeszcze wiele wyścigów i myślę że są duże szanse”.

Rywalizacja podczas drugiego weekendu BMW IS CUP rozpocznie się w piątek, podczas sesji kwalifikacyjnej. Pierwszy wyścig czeka na nas w sobotę o 12:30, a drugi w niedzielę o 15:15.