Black Falcon wygrywa w Dubaju

Abdulaziz Al Faisal, Hubert Haupt, Yelmer Buurman i Gabriele Piana z zespołu Black Falcon #2 odnieśli zwycięstwo w tegorocznej edycji 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. Pokonali oni zespół Manthey Racing #12 oraz GRT Grasser Racing Team #964.

Ostatnie godziny rywalizacji nie zaczęły się pozytywnie dla zespołu Black Falcon – prowadzący w wyścigu Mercedes #3 ekipy miał problemy z hamulcami, a po wymianie tarcz i klocków został wyeliminowany w kolizji z autem zespołu Hofor-Racing. Na problemach swoich zespołowych kolegów skorzystała jednak siostrzana załoga, która ukończyła wyścig z przewagą dwóch okrążeń nad ekipą Manthey Racing.

Zdobywcy pole position z GRT Grasser Racing Team, po utracie pięciu okrążeń z powodu dwukrotnego przebicia opony w pierwszych godzinach rywalizacji, przebili się niemal przez całą stawkę, by zająć najniższy stopień podium. Załodze Lamborghini z pewnością pomogły niepowodzenia niektórych faworytów – Porsche #911 miało awarię układu kierowniczego, w Mercedesie #25 od HTP Motorsport posłuszeństwa odmówiła skrzynia biegów, a siostrzany samochód #24 został rozbity w godzinach porannych.

Czwarte miejsce zajęli zwycięzcy klasyfikacji A6-Am – zespół SPS automotive performance, również wystawiający Mercedesa. O dwie pozycje dalej finiszował najlepszy zespół klasy SPX – Tsunami R.T., posługujący się pucharowym Porsche 991 w edycji Manthey Racing, a wśród pełnoprawnych pucharowych Porsche najszybsze było to ekipy Fach Auto Tech.

Philip Ellis, Joonas Lappalainen, John-Louis Jasper oraz polska zawodniczka Gosia Rdest zwyciężyli w klasie GT4, finiszując o jedno okrążenie przed siostrzaną załogą zespołu Phoenix Racing w składzie Adderly Fong, Marchy Lee, Shaun Wei Fung Thong, Darryl O’Young i Charles Kwan.

Zwycięstwo w rozgrywanym jednocześnie wyścigu samochodów turystycznych odniósł zespół Liqui Moly Team Engstler, wystawiający Volkswagena Golfa w specyfikacji TCR.