Bal Brothers wracają do Włoch

Po wyścigach trzeciej rundy serii Rok Cup Poland w Bydgoszczy młodzi radomscy kartingowcy ruszyli do Włoch na kolejne zawody prestiżowego cyklu Rok Cup Italy.

Inter Europol Competition tuż za podium na Monzy

Polski zespół Inter Europol Competition spisał się znakomicie w trzeciej rundzie Długodystansowych Mistrzostw Świata, 6-godzinnym wyścigu na legendarnym torze Monza. Kuba Śmiechowski, Alex Brundle i Renger van der Zande zajęli czwarte miejsce w bardzo mocno obsadzonej klasie LMP2, siódme w klasyfikacji generalnej w stawce 37 załóg.

Pechowy weekend dla Leszczyńskich zawodników

W pierwszy weekend lipca na torze Poznań odbyła się druga runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Endurance w których udział brał leszczyński zespół BieRni Motorsport w składzie Tomasz Biernat oraz Mateusz Tabaka. Dodatkowo na zaproszenie organizatorów Pucharu Trofeo di Serie powered by MotoTruck – Tomek zasiadł za kierownicą wyścigowego Fiata 500.

Powtórka z rozrywki – drugi wyścig Rdest w W Series

Zawodniczki W Series pozostały w Austrii na kolejny tydzień. Podobnie jak Formuła 1, kobieca seria wyścigowa ponownie ściga się na Red Bull Ringu, gdzie o kolejne punkty zawalczy Gosia Rdest.

Piąte miejsce Rdest w Alpine Europa Cup

Gosia Rdest zakończyła pierwszą połowę sezonu 2021 w Alpine Europa Cup dwoma finiszami na punktowanych pozycjach. Polka wywalczyła na belgijskim torze Spa-Francorchamps trzynaste i piąte miejsca.

Mazda MX-5 wygrywa w Słowacji

Zaledwie kilka dni po debiucie w Mazda MX-5 Cup, który miał miejsce połowie czerwca na torze Poznań, załoga zespołu UNITEL Motorsport Krzysztof Siadkowski/Marcin Siadkowski odniosła zwycięstwo w klasie 1+2 podczas pierwszej rundy serii KRAMP Endurance, 8-godzinnego wyścigu na torze Slovakia Ring niedaleko Bratysławy.

Gosia Rdest na legendarnym Spa Francorchamps

W trzeci weekend czerwca odbędzie się trzecia runda sezonu 2021 Alpine Europa Cup. W stawce ponownie pojawi się Gosia Rdest dla której będzie to pierwszy start na belgijskim torze Spa Francorchamps.

Leszczynianie na podium Mistrzostw Polski Endurance

Tomasz Biernat wraz z Mateuszem Tabaką reprezentujący zespół BieRni Motorsport zakończyli pierwszą rundę Wyścigowych Mistrzostw Polski Endurance na doskonałym 2. miejscu w klasie D-1400 oraz 11. w klasyfikacji generalnej po 2 godzinach rywalizacji w ulewnym deszczu na Torze Poznań.

Podium dla Ładniaka na Red Bull Ringu

Tor położony w pobliżu miasta Spielberg w Styrii, w różnych etapach swojego istnienia gościł wyścigi Formuły 1 już od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Najwięcej zwycięstw odniosły tutaj Mercedesy, dowożąc pierwsze miejsca 5 razy, lecz rekord toru 1:05,619 ustanowiony w 2020 roku należy do Carlosa Sainza Jr. za kierownicą McLarena.

Gosia Rdest powraca do startów w W Series

Kobieca seria wyścigowa W Series ogłosiła listę zawodniczek rezerwowych na sezon 2021. Rolę tą pełnić będzie między innymi Gosia Rdest, która wystartuje w dwóch pierwszych rundach na austriackim torze Red Bull Ring.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league