Inter Europol Competition wystartuje w nowej serii Prototype Cup Germany

Obok startów w WEC, ELMS i AsLMS, polski zespół Inter Europol Competition wystawi w tym roku jeden prototyp klasy LMP3 w nowej serii Prototype Cup Germany. Kierowcami będą Polak Damian Ciosek oraz Brytyjczyk James Winslow.

Niemiecki Automobilklub ADAC i holenderska firma Creventic uruchamiają nową serię na licencji ACO jako dodatek do Michelin Le Mans Cup na szczeblu narodowym. Kalendarz serii Prototype Cup Germany składa się z czterech rund. Każdy weekend wyścigowy obejmuje dwie 30-minutowe sesje treningowe, dwie 15-minutowe sesje kwalifikacyjne i dwa 60-minutowe wyścigi z obowiązkowym postojem w boksie.

Damian Ciosek: „Zdecydowałem się na współpracę z zespołem, bo uważam go za jeden z najlepszych w Europie w klasie LMP3. Śledziłem ich starty w Azjatyckiej Serii Le Mans i sądzę, że pasujemy do siebie. Prototype Cup Germany to dobry wybór z uwagi na najlepsze tory. Będę również startował w Lamborghini Super Trofeo oraz w Road to Le Mans. Ściganie w Le Mans było zawsze moim marzeniem. To będzie dobra okazja, by poznać tor na przyszłość. Mam poważne plany, ale teraz koncentruję się na tym, aby zdobyć jak najwięcej doświadczeń i spróbować wygrać Prototype Cup”.

James Winslow: „Wspaniale jest powrócić do zespołu Inter Europol Competition po wcześniejszych sezonach, a zwłaszcza po wyścigu 24h Le Mans w 2019 roku. Zespół spisywał się ostatnio bardzo dobrze. Sądzę, że wraz z Damianem będziemy poważnymi graczami w tym sezonie. Nie mogę już się doczekać pierwszego startu w Spa-Francorchamps w kwietniu”.

Sascha Fassbender (menedżer zespołu): „Jako Niemiec jestem szczęśliwy, że prototypy wreszcie będą ścigać się w moim kraju. Ta kategoria nie jest w Niemczech znana tak dobrze, jak samochody GT, których tak wiele pochodzi od niemieckich producentów”.

Kalendarz Prototype Cup Germany 2022

R Data Wydarzenie
1 22-23 kwietnia Spa-Francorchamps
2 15-17 lipca Nürburgring
3 19-21 sierpnia Lausitzring
4 21-23 października Hockenheimring

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze