Wojskowi na czele, czołówka bez Audi

Allan Simonsen w Ferrari ekipy Maranello Motorsport był najszybszy w ostatniej sesji treningowej przed kwalifikacjami do Bathurst 12 Hours. Trzy załogi zaliczyły czasy poniżej 2:09.

Patrząc na rezultaty czołówki, była to najszybsza z sesji treningowych tegorocznej odsłony Bathurst 12 Hours. Aż trzem ekipom udało się zejść poniżej granicy 2:09 – a najszybszy kierowca, Allan Simonsen, zaliczył w ten sposób także rekord weekendu. W przeciwieństwie jednak do dwóch poprzednich treningów, tym razem czasy te kierowcy uzyskali w pierwszej części sesji – a szturm pod jej koniec przyniósł efekt tylko dla czwartej w stawce załogi, zespołowi Justina McMillana. W czołowej piątce nie zobaczyliśmy tym razem ani jednego Audi – za to dwa Ferrari i dwa Lamborghini przepuściły miedzy siebie tylko jednego z Mercedesów od Erebus.

Szybką jazdę w trzeciej sesji treningowej rozpoczął tym razem Allan Simonsen w Ferrari nr 88 od Maranello Motorsports, pierwszy schodząc poniżej 2:12. Za nim zrobił to Craig Baird w siostrzanym 458 Italia nr 33 od Cleanwater Racing – a trzeci w stawce, minimalnie powyżej tej granicy, był Peter Kox w Lamborghini nr 11. Dalsze przyśpieszanie, już na początku sesji przerwało jednak BMW 130i nr 26, którego kraksa wymusiła na sędziach zatrzymanie sesji – a na pojazdach zjazd do boksów i czekanie na wznowienie treningu.

Gdy ten ruszył ponownie – czasy kierowców zaczęły wyraźnie się poprawiać. SImonsen, na piątym okrążeniu zszedł do 2:08, jako pierwszy schodząc w ten weekend poniżej 2:09 – a niewiele powyżej tej granicy byli Lee Holdsworth w Mercedesie nr 63 od Erebus oraz trzeci Craig Baird. Czasy blisko granicy 2:10 mieli natomiast Peter Kox, a także Bernd Schneider z Mercedesa nr 36 od Erebus oraz Shane Van Gisbergen z Porsche od VIP Petfoods – za to kolejny w stawce Stephen Wyatt w Ferrari od AF Corse zaliczył już tylko 2:13,3. Holdsworth i Baird, na następnych okrążeniach także zeszli poniżej 2:09 – jednak Simonsena nie pokonali.

W praktyce, swoją pozycję poprawił wtedy tylko Rob Huff w Audi nr 14 Petera Conroya, wchodząc na miejsce dziewiąte. 10 minut później, Andreas Simonsen w Audi nr 1 dwukrotnie poprawił wynik kolegi z załogi, Johana Kristofferssona – ale i tak pozostał na miejscu siódmym, za trio Kox-Schneider-Gisberg. Owych kierowców zastępowali już wtedy ich zmiennicy (konkretnie: Robert Lago, Alex Roloff i Tony Quinn) – ci jednak nie poprawiali rezultatów kolegów z ekip. Niedługo przed końcem, między Lago i Roloffa wbił się Warren Luff w Audi nr 6 – a po chwili, czwarty czas zaliczył Steve Richards w Lamborghini Justina McMillana, przebijając konkurencyjne Lamborghini nr 11 i jako czwarty schodząc poniżej 2:10 – było to jednak wszystko, co mogliśmy obejrzeć w tej sesji.

Pierwsza część kwalifikacji odbędzie się w piątek o godzinie 21:45.
Wyniki treningu znajdziesz klikając TUTAJ

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze