Tylko jeden prototyp Mazdy w IMSA w 2021 roku

W 2021 roku będzie zredukowany program prototypów Mazdy. Japońska marka zapowiedziała, że w przyszłym sezonie obejrzymy tylko jeden prototyp RT24-P.

Kierowcami jednego prototypu Mazdy będą Harry Tincknell i Oliver Jarvis. Do brytyjskiej pary dołączy Jonathan Bomarito, który będzie startował we wyścigach długodystansowych. Tristan Nunez, który był częścią programu od 2014 roku, zostanie ambasadorem marki od przyszłego sezonu, a także będzie pracował nad dynamiką samochodów programu Multimatic. Informację tę podał rzecznik Mazdy.

W swoim komunikacie Mazda powiedziała również, że zespół dziękuje za wsparcie dla Mazdy Motorsports, z nadzieją na zakończenie tego sezonu na samym szczycie.

Decyzję o zmniejszeniu do jednego prototypu Mazdy jest wynikiem przesunięcia debiutu nowej platformy LMDh, która ostatecznie ma być w 2022 roku.

To duży cios dla liczby prototypów DPi w 2021 roku. Licząc singlowe wystawienie Mazdy, Acury Wayne Taylor Racing oraz Meyer Shank Racing, doliczając również Cadillaca DPi-V.R ekip Action Express Racing i JDC-Miller Motorsports, powinno dać, co najmniej pięć zgłoszeń na sezon 2021.

Źródło: sportscar365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league