Tylko jeden prototyp Mazdy w IMSA w 2021 roku

W 2021 roku będzie zredukowany program prototypów Mazdy. Japońska marka zapowiedziała, że w przyszłym sezonie obejrzymy tylko jeden prototyp RT24-P.

Kierowcami jednego prototypu Mazdy będą Harry Tincknell i Oliver Jarvis. Do brytyjskiej pary dołączy Jonathan Bomarito, który będzie startował we wyścigach długodystansowych. Tristan Nunez, który był częścią programu od 2014 roku, zostanie ambasadorem marki od przyszłego sezonu, a także będzie pracował nad dynamiką samochodów programu Multimatic. Informację tę podał rzecznik Mazdy.

W swoim komunikacie Mazda powiedziała również, że zespół dziękuje za wsparcie dla Mazdy Motorsports, z nadzieją na zakończenie tego sezonu na samym szczycie.

Decyzję o zmniejszeniu do jednego prototypu Mazdy jest wynikiem przesunięcia debiutu nowej platformy LMDh, która ostatecznie ma być w 2022 roku.

To duży cios dla liczby prototypów DPi w 2021 roku. Licząc singlowe wystawienie Mazdy, Acury Wayne Taylor Racing oraz Meyer Shank Racing, doliczając również Cadillaca DPi-V.R ekip Action Express Racing i JDC-Miller Motorsports, powinno dać, co najmniej pięć zgłoszeń na sezon 2021.

Źródło: sportscar365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze