Trzy pojazdy przesunięte na koniec

Trzy samochody GT zostały przesunięte na koniec stawki startującej dziś w Petit Le Mans. Dwie załogi nie spełniły wymagań nocnej sesji treningowej – najlepsze w GT Ferrari straciło swoje miejsce ze względów technicznych.

Wiadomo było, że z ostatniego miejsca startować będzie prototyp Deltawing Nissan, nieklasyfikowany w stawce i startujący z numerem 0. Jak się jednak okazało – sędziowie dopatrzyli się złamania regulaminu przez trzy inne załogi – z których najbardziej zaskakującym jest przesunięcie na ostatnie miejsca najlepszego pojazdu GT, kierowanego w kwalifikacjach przez Guya Cosmo Ferrari nr 02 ekipy Extreme Speed Motorsports. Sędziowie dopatrzyli się w Ferrari nieregulaminowej wysokości prześwitu i przez to anulowali wszystkie czasy pojazdu – choć, co ciekawe, żadnych odstępstw nie zauważyli oni w drugim Ferrari zespołu, nr 01, w konsekwencji wychodzącym na czoło kategorii GT.

Z końca stawki wystartują także fabryczny SRT Viper nr 91 oraz pucharowe Porsche nr 24 zespołu Competition Motorsports. Powodem ich przesunięcia nie były jednak aspekty techniczne, a po prostu zbyt mała liczba okrążeń przejechanych przez kierowców w czwartkowej, „nocnej” sesji treningowej. Ich wyniki w kwalifikacjach nie należały do tych najlepszych, przez co ich przesunięcie nie zmienia wiele w ich klasach.

Wyniki kwalifikacji poszerzone o decyzje sędziów znajdziesz TUTAJ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1