Gradient Racing tworzy kobieco-męski skład na 24h Daytona

Amerykański zespół wyścigowy, który jako jedyny wystawiać będzie Acurę NSX GT3 Evo ogłosiło czwórkę załogi, która ma wystartować w 24h Daytona, a także w całym sezonie serii IMSA.

Gradient Racing #66 ten sezon zakończył na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej w kategorii GTD. Bez wątpienia najlepszym występem był wyścig na Daytona International Speedway, gdzie Katherine Legge, Sheena Monk, Marc Miller i Mario Farnbacher otarli się o podium. Późniejsze wyniki kobiecego duetu były średnie i ostatecznie ekipa Gradient Racing zakończyła ten rok bez miejsca w czołowej trójce.

Po raz kolejny cały sezon IMSA w aucie #66 pojadą Sheena Monk i Katherine Legge. Zmiany są za to w zawodnikach, którzy pojadą w wyścigach długodystansowych.

W pięciu rundach mistrzostw Endurance Cup, do duetu Monk-Legge dołączy Tatiana Calderon. 30-letnia zawodniczka w poprzednim sezonie jeździła w Europejskiej Serii Le Mans, a dokładnie w kategorii LMP2 Pro-Am. Poza tym Calderon nie będzie debiutowała w 24h Daytona, ponieważ pojechała w jednym wyścigu, a dokładniej w 2020 roku, gdy GRT Grasser Racing Team wystawiało na te zawody kobiecą załogę.

Czwartym zawodnikiem w 24h Daytona będzie Stevan McAleer. To szkocki kierowca, który jest bardzo dobrze znany w padoku IMSA, stał na wielu podiach w serii MSA i serii towarzyszącej Michelin Pilot Challenge.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze