Grand Prix Ameryk wraca do kalendarza MotoGP

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Motocyklowe Mistrzostwa Świata MotoGP znów zawitają na tor Circuit of the Americas.

Márquez: To bardzo ważny moment po tak trudnej sytuacji

Marc Márquez odniósł swoje pierwsze zwycięstwo po powrocie z kontuzji i pozostał niepokonany na torze Sachsenring przy okazji Grand Prix Niemiec MotoGP. Powiedział, że gdy pojawiły się krople deszczu w trakcie rywalizacji, zdawał sobie sprawę, że ma szansę na zwycięstwo, choć wie, że ta sytuacja nie byłaby możliwa bez ogromnej liczby ludzi, którzy pomogli mu powrócić na zwycięską ścieżkę.

Marc Márquez wygrywa GP Niemiec i pozostaje królem toru Sachsenring

Marc Márquez odniósł przekonujące zwycięstwo w wyścigu królewskiej klasy MotoGP o Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring. To pierwsza wygrana Hiszpana od Grand Prix Walencji 2019 i jego kontuzji, która wyeliminowała go z ubiegłego sezonu mistrzostw Drugie miejsce zajął Miguel Oliveira z KTM-a, a na najniższym stopniu podium stanął Fabio Quartararo z Yamahy.

 Zarco zwycięża w emocjonujących kwalifikacjach MotoGP na Sachsenringu

Johann Zarco z Pramac Ducati zdobył pole position przed jutrzejszym wyścigiem o Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring. Francuz wyprzedził Fabio Quartararo i Aleixa Espargarò.

Quartararo z najlepszym czasem trzeciego treningu przed Grand Prix Niemiec

Fabio Quartararo z fabrycznego zespołu Yamahy zakończył trzeci trening MotoGP przed Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring z najlepszym czasem. Francuz wyprzedził Jacka Millera z Ducati oraz Johanna Zarco z Pramac Ducati.

Oliveira na czele drugiego treningu Grand Prix Niemiec

Miguel Oliveira z fabrycznego zespołu KTM ustanowił najlepszy czas drugiej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem MotoGP o Grand Prix Niemiec. Marc Márquez, który do tej pory dominował na torze Sachsenring, był 12., nie decydując się na szybkie okrążenie w końcówce.

Márquez najszybszy w pierwszym treningu na Sachsenringu

Marc Márquez z fabrycznego zespołu Hondy był autorem najlepszego czasu okrążenia w pierwszym treningu MotoGP, będąc szybszym między innymi od Fabio Quartararo, który mimo wywrotki uzyskał drugi czas.

Gresini Racing zostanie satelickim zespołem Ducati od 2022 roku

Zespół Gresini Racing stanie się satelicką ekipą Ducati od 2022 roku po podpisaniu dwuletniego kontraktu. Potwierdzono również, że Fabio Di Giannantonio oraz Enea Bastianini będą kierowcami zespołu.

Oliveira wygrywa w wyścigu MotoGP o Grand Prix Katalonii

Miguel Oliveira odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w wyścigu MotoGP o Grand Prix Katalonii. Na mecie pokonał on Johanna Zarco, a na najniższym stopniu podium stanął Jack Miller po karze czasowej dla lidera mistrzostw, Fabio Quartararo.

Quartararo po raz piąty z rzędu na pole position

Fabio Quartararo z zespołu Monster Yamaha zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu MotoGP o Grand Prix Katalonii. Czas Francuza był minimalnie lepszy od Jacka Millera, który ostatecznie zajął drugie miejsce, czołową trójkę uzupełnił niespodziewanie Johann Zarco z Pramac Ducati.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league