Cadillac najszybszy w kwalifikacjach do 12h Sebring

Pipo Derani z Action Express Racing #31 uzyskał najlepszy czas jednego okrążenia i to kierowca z Brazylii wystartuje z pierwszego pola do 12-godzinnym klasyka na Sebring International Raceway. Tuż obok ustawi się Sebastien Bourdais z Chip Ganassi Racing #01. Tym samym pierwszy rząd stanowią prototypy Cadillaca.

Kwalifikacje w kategorii GTP zostały przedwcześnie zakończone przez wypadek prototypu Porsche 963 ekipy Team Penske #6. Mathieu Jaminet pokonując pierwszy zakręt, napotkał na nierówność na drodze, przez co kierowca Porsche stracił panowanie nad autem i uderzył barierki, przez co, wywołał on czerwoną flagę.

Derani w #31 wraz z Tomem Blomqvistem i Jackiem Aitkenem są faworytami do zwycięstwa całego wyścigu na torze Sebring. 30-latek z Sao Paulo ma szansę na trzecią wygraną w prototypie Cadillaca. 5 z 7 ostatnich zwycięstw padły bowiem łupem marki zarządzanej przez General Motors.

Czas Deraniego w Action Express Racing #31 wyniósł 1:48,152 i był on szybszy od Bourdaisa o 0,147 sekundy. Drugi rząd stanowią zawodnicy Wayne Taylor Racing #40 i BMW Team RLL #24. Dopiero z trzeciego rzędu pojedzie lider klasyfikacji generalnej, Felipe Nasr w Team Penske #7.

Matteo Cairoli, który debiutuje w prototypie Iron Lynx #63, pojedzie z czwartego rzędu. Kierowca Lamborghini ustanowił 8. czas w kwalifikacjach. Obok Cairolliego ustawi się Julien Andlauer z Proton Competition #5.

Bardzo dobry wynik ustanowił Ricky Taylor z Wayne Taylor Racing #10, który pojechał jeszcze szybciej od Deraniego, jednak sędziowie cofnęli amerykańskiego zawodnika na sam koniec stawki za prace dokonywane w prototypie Acura podczas sesji kwalifikacyjnej. Poprzez wypadek, Porsche Team Penske #6 również wystartuje do 12h Sebring z końca stawki.

Dużym wydarzeniem było pierwsze pole startowe PJ Hyetta z AO Racing #99 w klasie LMP2. Dla Hyett’a to największe wydarzenie w historii jego startów. Kierowca AO Racing #99 wyprzedził m.in. Dana Goldburga, czy Bena Keatinga. Przyzwoity wynik uzyskał Nick Boulle z polskiej ekipy Inter Europol Competition, który miał czas 1:52,765, co dało mu 4 miejsce w stawce.

Jack Hawksworth zapewnił pierwsze pole startowe w klasie GTD i kierowca Lexua z czasem 1:58,714, ustawi się zwycięzca 24-godzinnego wyścigu na Daytona, Winward Racingy #57, prowadzonym przez Philipa Ellsia.

Wyścig rozpocznie się w sobotę o godzinie 14:30. Transmisję będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie IMSA TV.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze