BMW wybrało kierowców WEC

Niemiecki producent BMW zadebiutuje w czołowej klasie hipersamochodów Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w sezonie 2024. Marka podjęła decyzję o składzie kierowców fabrycznego zespołu WRT.

Belgijska ekipa WRT wystawi dwa egzemplarze prototypu BMW M Hybrid V8. Załogę z numerem 15 utworzą Dries Vanthoor, Marco Wittmann oraz najnowszy nabytek BMW M Motorsport Raffaele Marciello. Z numerem 20 rywalizować będą Sheldon van der Linde, Robin Frijns oraz René Rast.

„Przystępujemy do sezonu 2024 WEC w klasie hipersamochodów z bardzo silną reprezentacją z naszej wysokiej klasy ekipy kierowców fabrycznych” – powiedział szef BMW M Motorsport Andreas Roos. „Połączyliśmy w naszych dwóch załogach BMW M Hybrid V8 doskonałość jazdy z doświadczeniem – z jednej strony doświadczenie z naszym prototypem LMDh, z drugiej strony doświadczenie z tą serią wyścigów i Le Mans w szczególności. Tak jak Sheldon van der Linde, Marco Wittmann już prowadził BMW M Hybrid V8 w serii IMSA. Wszyscy inni kierowcy – w tym nasz nowy zawodnik Raffaele Marciello – już przetestowali prototyp i będą to robić intensywnie w nadchodzących miesiącach”.

Szef zespołu WRT Vincent Vosse dodał: „Mamy coś na kształt drużyny marzeń. Pracowaliśmy z Sheldonem van der Linde, Driesem Vanthoorem, Robinem Frijnsem, a także René Rastem przez wiele lat i znamy ich bardzo dobrze. Marco Wittmann i Raffaele Marciello są dla nas nowi, ale pierwsze wspólne testy przebiegły bardzo dobrze. Teraz my jako zespół będziemy pod sporą presją, ponieważ z tymi kierowcami na pewno nie brakuje nam talentu za kierownicą”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze