Dacia Logan wraca na 24h Nürburgring

Zespół Ollis Garage Racing poinformował, że ponownie wystawi słynną już Dacię Logan podczas tegorocznego wyścigu 24h Nürburgring, choć będzie to fizycznie inny samochód niż ten, który uległ znacznemu uszkodzeniu podczas poprzedniej edycji.

Dacia Logan, choć był to jeden z najwolniejszych samochodów, cieszył się ogromną popularnością wśród kibiców. W ubiegłym roku pojazd został uszkodzony poza możliwość naprawy na skutek wypadku, do którego doszło w nocnych godzinach wyścigu.

Zespół pozyskał drugi egzemplarz samochodu i zimą przygotowywał się do powrotu na tor. W czwartek ogłoszono, że ten samochód wróci do serii NLS na Nürburgringu w pełnym cyklu.

„Cieszymy się, że znów będziemy rywalizować w NLS” – powiedziała Sabine Kriese szefowa zespołu. „Przez zimę włożyliśmy wiele miłości, poświęcenia, potu i krwi w stworzenie kolejnej Dacii Logan nadającej się na Nordschleife i nie możemy się doczekać, aby w końcu ponownie ścigać się na tym legendarnym torze”.

„Nadwozie to Dacia, jakiej oczekiwali fani. Technicznie jest to inny pojazd! Przygotujcie się na niespodzianki, zaczynamy od NLS 1 i wciąż musimy poznać sam samochód. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za ogromne wsparcie, czy to mentalne, czy finansowe, bez was nie byłoby to możliwe! Do zobaczenia zatem wkrótce w NLS 1”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze