Lewis Hamilton zakłada zespół wyścigowy Extreme E

Sześciokrotny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton utworzył swój własny zespół wyścigowy, który będzie rywalizować w pierwszym sezonie elektrycznych wyścigów samochodów terenowych Extreme E. Ekipa Brytyjczyka nosi nazwę X44.

„Extreme E to ekscytująca nowa inicjatywa promująca zrównoważony rozwój i wspaniała okazja do zaangażowania się od początku jako założyciel zespołu” – powiedział Hamilton. „Oczywiście moje ambicje oraz obowiązki wobec Mercedesa w Formule 1 oznaczają, że nie będę zaangażowany w prowadzenie X44, ale jestem podekscytowany odegraniem innej roli w nowej serii, która wciela w życie moją wizję bardziej zrównoważonego świata”.

„Extreme E zwróciło moją uwagę ze względu na aspekt środowiskowy. Każdy z nas może sprawić różnicę i wiele dla mnie znaczy, że mogę wykorzystać moją miłość do wyścigów oraz do planety w pozytywny sposób. Nie tylko będziemy odwiedzać lokalizacje dotknięte kryzysem klimatycznym, ale również będziemy współpracować ze światowej klasy ekspertami w tej dziedzinie, aby pozostawić coś na rzecz każdej z nich, co wykracza daleko poza ściganie”.

Ekipa Hamiltona dołączy m.in. do renomowanych na całym świecie Chip Ganassi Racing, Andretti Autosport, Abt Sportsline, HWA Racelab i Techeetah. Wszystkie z nich będą wykorzystywać jednakowe elektryczne samochody terenowe Spark Odyssey 21.

Na pierwszy sezon Extreme E składać będzie się pięć rund, których format przypominać będzie zawody rallycrossowe. Każdy zespół wystawi dwuosobową załogę złożoną z kobiety i mężczyzny.

Źródło: extreme-e.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league