Leclerc rozstaje się z inżynierem wyścigowym

Pełniący funkcję inżyniera wyścigowego Charlesa Leclerca – Xavier Marcos Padros – nie będzie już wspomagał swojego podopiecznego podczas wyścigów. Hiszpan od 13 maja obejmie inną funkcję w zespole Ferrari.

Marcos współpracował z Leclerkiem od samego początku dołączenia Monakijczyka do Ferrari w sezonie 2019. Podczas 108. Grand Prix razem świętowali 5 zwycięstw w wyścigach, 23 pole position i 33 miejsca na podium w tym ostatnie podczas Grand Prix Miami.

„Xavi” dał się zapamiętać widzom i fanom dzięki szablonowej komunikacji między swoim podopiecznym, a klasyki w stylu Copy, we are checking, Question?, I will come back to you, na długo zostaną zapamiętane przez kibiców. W oświadczeniu prasowym zespołu Scuderia Ferrari czytamy, iż „​​od poniedziałku 13 maja Xavi Marcos wniesie swoje cenne doświadczenie zdobyte jako inżynier wyścigowy w zespole Formuły 1 do rozwoju innych ważnych programów firmy”. I tym samym: „Bryan Bozzi, który pracuje w zespole od dziesięciu lat, obecnie jako inżynier ds. wydajności Charlesa Leclerca, obejmie rolę inżyniera wyścigowego [kierowcy] od Gran Premio del Made in Italy dell'Emilia-Romagna w Imoli”.

Na swoich mediach społecznościowych kierowca Ferrari podziękował swojemu dotychczasowemu inżynierowi za lata współpracy: „Dziękuję Ci bardzo za wszystko Xavi. Tyle lat pracy razem, moje pierwsze pole position, moja pierwsza wygrana, jak również pierwszy rok w Ferrari był u twojego boku, a Ty zawsze wyciągałeś ze mnie wszystko, co najlepszy naciskając mocno, bez względu na sytuację, w której się znajdowaliśmy. Dziękuję za wszystko i życzę powodzenia w przyszłych nowych przygodach”.

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze