Fenati zawieszony w występach w Moto3

Romano Fenati został zawieszony przez własny zespół po tym, jak Włoch miał po raz kolejny okazywać brak szacunku ekipie Sky Racing Team VR46 podczas kwalifikacji na torze Red Bull Ring.

Fenati, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji zawodników Moto3 za Bradem Binderem i Jorge Navarro, do jutrzejszego wyścigu najmniejszej kategorii zakwalifikował się na jedenastym miejscu. Jego zespół wystosował w sobotni wieczór oświadczenie informujące jednak o tym, że zawodnik nie weźmie udziału w jutrzejszym wyścigu z powodu podjęcia dyscyplinarnych działań przez zespół.

„Po wielokrotnym naruszaniu dyscyplinarnych zasad zespołu, Romano Fenati został zawieszony. Nie znajdzie się on na starcie do Grand Prix Austrii” – czytamy w oświadczeniu.

Nie wiadomo, jak ten incydent wpłynie na przyszłość Fenatiego i zespołu Valentino Rossiego, tym bardziej, że już za tydzień motocykliści udadzą się do Brna, by powalczyć o wyścigu o Grand Prix Czech. Fenati miał również w przyszłym sezonie przejść do Moto2, lecz przy takich okolicznościach możliwe starty w pośredniej kategorii stoją pod dużym znakiem zapytania.

Do jutrzejszego wyścigu Moto3 z pole position wystartuje Joan Mir, który pokonał lidera klasyfikacji generalnej – Brada Bindera. Start niedzielnej rywalizacji o godzinie 11:00.

Źródło: motorsport.com, Informacja prasowa Sky Racing Team VR46.