Lüthi kontynuuje dominację w ostatnim treningu Moto2

Thomas Lüthi kontynuuje dominację z piątkowych treningów i uzyskał najlepszy czas także podczas ostatniej sesji treningowej w kategorii Moto2.

Już na początku treningu doszło do niebezpiecznej sytuacji w zakręcie 5. Axel Pons na dohamowaniu do tego zakrętu wywrócił się, a jego sunący motocykl spowodował upadek Louisa Rossiego i Alzana Shaha. Ostatni z wymienionych nie wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku - reprezentant Malezji trzymał się za nadgarstek, jednak był w stanie opuścić tor o własnych siłach. W centrum medycznym okazało się, że ma złamanie kości prawej dłoni.

Thomas Lüthi w międzyczasie uzyskał najlepszy czas weekendu w kategorii Moto2: 1:35.545. Rezultat ten, jak się okazało, do końca sesji nie został już poprawiony. Z drugim czasem trening ukończył Tito Rabat, który także kontynuuje dobrą dyspozycję po ostatniej kontuzji. Na trzecim miejscu znalazł się Álex Rins, a prowizoryczny pierwszy rząd dzieliło zaledwie 0.08 sekundy.

Mistrz świata kategorii Moto2, Johann Zarco, sesję ukończył dopiero na 11 miejscu.

Po piątkowych treningach z dalszego udziału w ostatnim weekendzie wyścigowym sezonu zrezygnować musiał Dominique Aegerter ze względu na ból, który pozostał po ostatnich kontuzjach Szwajcara. W jego miejsce wskoczył Joshua Hook, który trening ukończył na ostatnim miejscu.

Kwalifikacje Moto2 rozpoczną się o godzinie 15:05 czasu polskiego.