Dovizioso najszybszy w pierwszym treningu w Austrii

Andrea Dovizioso uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas pierwszej sesji treningowej MotoGP przed wyścigiem o Grand Prix Austrii.

Już po 10. minutach od rozpoczęcia sesji problemy dotknęły Valentino Rossiego, w motocyklu którego doszło do złamania koła zębatego przy tylnym kole. Włoch był w stanie kontynuować jazdę, jednak trening ukończył na 11. pozycji.

Zawodnicy bardziej niż zwykle poświęcili swoją uwagę na tej sesji, ponieważ według prognoz podczas FP2 oraz FP3 możliwe były opady deszczu, a właśnie tylko podczas pierwszych trzech treningów możliwe jest uzyskanie czasu gwarantujące bezpośredni awans do Q2. Początkowo na czele zestawienia znajdowali się zawodnicy Ducati: Danilo Petrucci, Jorge Lorenzo oraz Dovizioso, jednak później lepiej pojechał Marc Márquez.

Wkrótce jednak po serii kilku dosyć szybkich okrążeń na czoło powrócił na Dovizioso który po kilku poprawach ostatecznie uzyskał         1:23,830. Drugi czas uzyskał Lorenzo, który do Włocha stracił 0,215 sekundy, a czołową trójkę uzupełnił kolejny zawodnik jeżdżący na Ducati – Petrucci – który był wolniejszy od Dovizioso o pół sekundy.

Na czwartym miejscu znalazł się Márquez, piąty był Andrea Iannone, szóstą pozycję zajął Dani Pedrosa, a za jego plecami uplasował się Cal Crutchlow. Czołową dziesiątkę uzupełnili Tito Rabat, Johann Zarco oraz Maverick Viñales.