Yamaha zdobywa wszystko w wyścigu o GP Australii

Valentino Rossi wygrał pełen zwrotów akcji wyścig o Grand Prix Australii kategorii MotoGP. Pozostałe miejsca na podium także zajęli zawodnicy Yamahy: Jorge Lorenzo oraz Bradley Smith.

Rossi startował do wyścigu z całkiem odległej, 8. pozycji, jednak w wyniku kraksy Marca Márqueza na 10 okrążeń przed końcem, Włoch był w stanie odnieść drugie zwycięstwo w tym sezonie. Był to jednocześnie 250. start wielokrotnego zdobywcy tytułu mistrzowskiego w królewskiej klasie.  Dla Rossiego jest to 82. zwycięstwo w MotoGP oraz 108. w mistrzostwach świata.

Jego kolega zespołowy zdobył drugie miejsce po tym, jak Cal Crutchlow będąc na drugiej pozycji, rozbił się na ostatnim okrążeniu. Z kolei dla Bradleya Smitha jest to pierwsze podium w karierze. 9. zawodników nie ukończyło wyścigu m. in. z powodu wypadków, z czego zdecydowana większość z nich znajdowała się w czołówce stawki. Dani Pedrosa musiał wycofać się z wyścigu po kontakcie z Andreą Iannone, który uszkodził Hondę.

Yamaha zgarnęła podium po raz pierwszy od 2008 roku na torze Le Mans.