Abu Dhabi WRT wraca na rundy w Portugalii i Polsce

Satelicki zespół Citroëna Abu Dhabi WRT powróci na szutrowe trasy Rajdowych Mistrzostw Świata i weźmie udział w Rajdzie Portugalii (19-21 maja) oraz Rajdzie Polski (30 czerwca – 3 lipca).

Podczas portugalskiej rundy w składzie tej ekipy znajdzie się Kris Meeke, Khalid Al.-Qassimi oraz Stéphane Lefebvre. Francuz wraz Craigiem Breenem zasili również listę startową Rajdu Polski. Zespół opuści jednak Rajd Sardynii, który dzieli obie wspomniane rundy.

W ubiegłym sezonie Meeke zmagania w Portugalii ukończył na czwartym miejscu. Rajd ten po raz pierwszy o 2001 roku został rozegrany na północy kraju. Lefebvre z kolei odniósł sukces na trasach Rajdu Polski w juniorskiej klasie WRC. Breen rywalizował w Polsce 3 lata temu, kiedy odbywała się tu runda Rajdowych Mistrzostw Europy.

Ekipa Abu Dhabi w tym sezonie bierze udział w wybranych rajdach, podczas gdy fabryczny zespół Citroëna stara się jak najlepiej przygotować C3 WRC na przyszły sezon, kiedy w życie wejdą nowe przepisy techniczne.

Jak dotąd satelicki zespół pojawił się w tym roku dwukrotnie. Podczas Rajdu Monte Carlo Kris Meeke prowadził w klasyfikacji, jednak po uderzeniu w kamień, który uszkodził skrzynię biegów, Brytyjczyk wycofał się z dalszej rywalizacji. Na podobnego pecha napotkał podczas Rajdu Szwecji, gdzie awarii uległo zawieszenie. Kierowca znajdował się wówczas na drugim miejscu.

Lefebvre ostatnie zmagania w Monte Carlo ukończył na ósmym miejscu, zaś Breen, który niedawno wygrał rajd ERC w Irlandii, powtórzył wynik Francuza w Szwecji.

Źródło: wrc.com