Rajd Polski wraca do kalendarza WRC

Po sześciu latach Rajd Polski wraca do kalendarza rajdowych mistrzostw polski.  Oficjalny kalendarz sezonu 2024 liczy trzynaście rund.

Sezon tradycyjnie rozpocznie się od Rajdu Monte Carlo pod koniec stycznia (25-28 stycznia), gdzie zawodnicy zmierzą się na ikonicznej trasie Col de Turini we francuskich Alpach. Następnym sprawdzianem będzie pokryty śniegiem i lodem Rajd Szwecji (15-18 lutego). Znaczącą zmianą jest data trzeciej rundy, Rajdu Safir, które odbędzie się pod koniec marca – w przeszłości rajd odbywał się w czerwcu.

Jednak najważniejszą informacją jest to, że do kalendarza imprezy powraca Rajd Polski, którego sponsorem jest Orlen. W przeszłości rajd cieszył się ogromna popularnością wśród kibiców i wielu już nie może się doczekać nadchodzącej, 80. edycji. Nowością kalendarza jest Rajd Łotwy. Łotwa przez lata zbierała doświadczenie organizując Rajdowe Mistrzostwa Europy.

W sumie WRC zagości na czterech kontynentach, a sezon zakończy w Japonii pod koniec listopada. Nowego sezonu nie może się już doczekać promotor WRC, Jona Siebel: „Z niecierpliwością czekamy na kolejny sezon pełen akcji, który nie tylko celebruje nasze cenione tradycje, ale także popycha nas w ekscytującą przyszłość. Nasz powrót do Polski i debiut na Łotwie podkreślają nasze zaangażowanie w dostarczanie – zarówno fanom jak i samym zawodnikom – świeżych i ekscytujących wrażeń z WRC”.

Kalendarz WRC 2024

R Data Wydarzenie
1 25-28 stycznia Rajd Monte Carlo
2 15-18 lutego Rajd Szwecji
3 28-31 marca Rajd Safari-Kenii
4 18-21 kwietnia Rajd Chorwacji
5 9-12 maja Rajd Portugalii
6 30 maja-2 czerwca Rajd Sardynii
7 27-30 czerwca Rajd Polski
8 18-21 lipca Rajd Łotwy
9 1-4 sierpnia Rajd Finlandii
10 5-8 września Rajd Akropolu
11 26-29 września Rajd Chile
12 31 października-3 listopada Rajd Europy Centralnej
13 21-24 listopada Rajd Japonii

Źródło: Informacja prasowa WRC

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze