Jost Capito dumny z wyniku Volkswagena w Rajdzie Portugalii

Szef Volkswagena, Jost Capito wyraził dumę i zadowolenie ze swojego zespołu, który po fatalnym występie w Rajdzie Argentyny, osiągnął wspaniały rezultat w Rajdzie Portugalii.

Rajd Argentyny był najgorszym rajdem w historii zespołu. Do mety dojechał tylko Sébastien Ogier, który ostatecznie uplasował się dopiero na 17., niepunktowanej pozycji. Z kolei Jari-Matti Latvala i Andreas Mikkelsen w trakcie rajdu wycofali się z rywalizacji. Po tak złym weekendzie, mogło być już tylko lepiej. I rzeczywiście – w Rajdzie Portugalii kierowcy Volkswagena zajęli wszystkie miejsca na podium, a co więcej - do swojego konta dopisali punkty za Power Stage.

Jost Capito nie szczędził miłych słów swojemu zespołowi:

„Po tym, co pokazaliśmy w Argentynie, gdzie osiągnęliśmy najgorszy rezultat w historii, nasz występ w Portugalii był wspaniały. Powrót, w którym nasz zespół zajął całe podium oraz zgarnął pełną pulę punktów na Power Stage pokazał, jak silny jest Volkswagen oraz to, jak radzimy sobie w trudnych sytuacjach”.

Szef Volkswagena odniósł się również do wygranej Jari-Mattiego Latvali:

„Rajd wygrał najlepszy kierowca w Portugalii. Drugi niedzielny odcinek pokazał oddanie Jari-Mattiego Latvali. To złamało Sébastiena i od tamtej pory Francuz wiedział, że nie ma żadnych szans. Jari-Matti pokazał, że doskonale potrafi radzić sobie z presją” – zakończył szef zespołu.

 

Źródło: wrc.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze