Meeke uczy się oszczędzać opony

Kris Meeke stara się nauczyć w jaki sposób wydłużyć żywotność opon. W Portugalii pod koniec rajdu miał z tym problemy, przez co spadł poza podium.

Portugalskie szutry bardzo zużywały miękkie opony, które były głównie używaną mieszanką podczas tego rajdu. Ogumienie było bardzo ważnym elementem rywalizacji, kierowcy Volkswagena lepiej sobie radzili z ich oszczędzaniem niż Brytyjczyk, co bardzo im pomogło w zwycięstwie.

„W połowie rajdu było nieźle, a my byliśmy tylko sześć sekund za liderem. Niestety, straciliśmy czas w sobotę popołudniu. Wygląda na to, że nie jesteśmy w stanie oszczędzać opon tak mocno, jak kierowcy Volkswagena. Dysponując grubszą warstwą bieżnika byli w stanie popołudniu pojechać naprawdę szybko” – powiedział Meeke.

Kris wraz z zespołem bardzo ciężko pracują nad poprawieniem sytuacji, aby nie powtórzyła się ona podczas Rajdu Sardynii. Francuski zespół nie ma na to zbyt wiele czasu, bo zmagania na włoskiej wyspie rozpoczną się już w przyszły czwartek.

„Wygląda na to, że to częściowo kwestia mojego stylu jazdy, a częściowo samochodu. Nie jesteśmy w stanie chronić opon przed zużyciem tak dobrze, jak Volkswageny. Ogierowi przychodzi to naturalnie. Był w stanie pokonać Loeba, ponieważ jeszcze lepiej oszczędzał opony. Wiele się w Portugalii nauczyłem, a odcinki na Sardynii będą podobne jeśli chodzi o agresywną charakterystykę nawierzchni. Co prawda będziemy tam dysponowali twardszymi oponami, co powinno nam pomóc, ale i tak musimy nad tym popracować” - zakończył kierowca Citroëna.

Źródło: wrc.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze