Od sezonu 2019 weekendy wyścigowe Deutsche Tourenwagen Masters będą miały zmienioną strukturę – seria rezygnuje z wolnych treningów odbywających się w soboty i niedziele tuż przed wyścigami.

Taka decyzja została podjęta w celu dostosowania niemieckiej serii wyścigowej do bardziej napiętego harmonogramu na ten rok, co jest związane z dołączeniem W Series do grona serii towarzyszących. Od tego roku zespoły i kierowcy DTM będą mieli do dyspozycji w piątek dwie sesje treningowe, a kwalifikacje i wyścigi odbywające się w soboty i niedziele pozostaną bez zmian.

Jedynym wyjątkiem od tej zasady będzie weekend wyścigowy na Brands Hatch, gdzie piątkowe występy na torze są niedozwolone ze względu na lokalne ograniczenia hałasu. Podczas tej rundy wolne treningi, kwalifikacje i wyścigi zostaną rozegrane zgodnie ze starymi zasadami.

Ponadto, organizacja ITR potwierdziła, że wszystkie wyścigi będą się rozpoczynać o godzinie 13:30 czasu lokalnego, co oznacza, że nie będzie powtórki z Misano w 2018 roku, gdzie po raz pierwszy został rozegrany nocny wyścig DTM.

„Stałe czasy rozpoczęcia mają ogromne znaczenie, nie tylko dla odwiedzających na miejscu, ale także dla fanów, którzy chcą śledzić przebieg wyścigu na żywo w telewizji” – powiedział Achim Kostron, dyrektor zarządzający ITR.

Sezon 2019 DTM rozpocznie się 3 maja na torze Hockenheim.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race