PUT Motorsport na Hockenheimringu

PUT Motorsport to nazwa 40-osobowego zespołu, który będzie reprezentować Politechnikę Poznańską na międzynarodowych zawodach Formuła Student organizowanych przez Instytut Mechaniki Inżynierów (IMechE) - najbardziej renomowanym konkursie motoryzacyjnym dla studentów z całego świata.

Jest to konkurs, który przede wszystkim polega na zbudowaniu samochodu, jednak poza umiejętnościami technicznymi będą brane pod uwagę takie aspekty jak spójna koncepcja biznesowa oraz prezentacja dla potencjalnych nabywców pojazdu. Oprócz PUT Motorsport w zawodach startuje ok. 500 drużyn z 28 krajów świata.

Poznańscy studenci mimo, że w zawodach wezmą udział dopiero za rok, już teraz mieli okazję gościć na torze F1 Hockenheimring w Niemczech, gdzie mogli zobaczyć konkurs z bliska i poznać swoich potencjalnych rywali. Zawody były podzielone na kilka etapów, które rozgrywały się w ciągu pięciu dni, a zwycięzcy wyłonieni zostali w dwóch kategoriach - pojazdów z silnikami spalinowymi oraz elektrycznymi.

Konkurencje zaczęły się od kontroli technicznych, na które składały się testy przechyłu, hamulców oraz hałasu. Dzień drugi zawodów był szansą dla tych, którym nie powiodły się kontrole z pierwszego dnia. Mieli oni dobę na poprawę błędów i zakwalifikowanie się do kolejnych etapów. Tego dnia odbyły się również konkurencje statyczne podczas których ekipy z samochodami o silnikach elektrycznych przedstawiły swoje prezentacje biznesowe, analizę kosztów i design. W tej samej konkurencji, ale dnia trzeciego mierzyły się zespoły od silników spalinowych. Wtedy też wszyscy prezentowali w czasie testów Skid Pad. Autocross oraz przejście testów przyspieszenia były konkurencjami dnia czwartego, natomiast ostatniego dnia ekipy musiały się zmierzyć z testem wytrzymałościowym.

Wyjazd ten okazał się ogromną szansą dla studentów, mogli oni z bliska zobaczyć pracujące ekipy oraz porozmawiać z drużynami, które chętnie dzieliły się wskazówkami i odpowiadały na wszystkie pytania. Dzięki temu doświadczeniu rosną szanse na udany debiut poznaniaków w konkursie, w którym wezmą udział już za rok.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1