Castroneves z pole position, dobra postawa Corvette

Hélio Castroneves wystartuje z pole position do pierwszego wyścigu IMSA po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Brazylijczyk pokonał w kwalifikacjach na torze Daytona dwóch kierowców Mazdy.

Oliver Jarvis stracił zaledwie 0,032 sekundy (1:34.422), zaś Jonathan Bomarito do zwycięzcy stracił 0,064 sekundy (1:34.454). Czwartą lokatę uzyskał były kierowca Formuły 1 – Juan Pablo Montoya, który miał 0,142 sekundy straty do swojego kolegi z zespołu Team Penske. Poniżej oczekiwań wystąpili kierowcy Cadillaca. Piąty Ryan Briscoe ukończył zmagania z czasem powyżej 1:35.0. Pod koniec kwalifikacji DPi pojawiła się czerwona flaga, która została wywieszona przez zbliżającą się burzę na Florydzie.

W klasie GT Le Mans, z dobrej strony w kwalifikacjach pokazały się samochody Corvette Racing. Oliver Gavin w #4 chce bez wątpienia zmazać złą plamę po tym, jak pół roku temu na tym samym torze zajął odległe miejsce w kategorii GTLM podczas wyścigu 24-godzinnego. Brytyjczyk z czasem 1:42.251 wyprzedził m.in. swojego kolegę zespołowego Jordana Taylora, który uplasował się na drugim miejscu (1:42.523) oraz Jesse Krohna w BMW Team RLL #24 (1:42.628). Z czwartego miejsca pojedzie Laurens Vanthoor, który stracił do Fina 0,001 sekundy. Piąty Bruno Spengler miał wynik 1:42.674 w specjalnie pomalowanym BMW, które solidaryzuje się z ciężko rannym Alexem Zanardim, a z ostatniego pola w kategorii GTLM pojedzie Nick Tandy.

W GT Daytona niespodziewanie najszybszy był McLaren ekipy Compass Racing #76. Corey Fergus uzyskał wynik 1:47.015, co dało pierwsze pole startowe ekipy z Kanady. Aaron Telitz jadący w Lexusie (zespołu AIM Vasser Sullivan) stracił do Amerykana 0,137 sekund. 28-latek z czasem 1:47.152 uplasował się na drugiej pozycji. Z trzeciego pola w kategorii GT Daytona pojedzie Robby Foley w Turner Motorsports #96, który uzyskał czas 1:47.468. Miejsca 11 oraz 12 zajęły ekipy debiutujące w mistrzostwach IMSA – odpowiednio zajęły je Till Bechtolsheimer w Gradient Racing #22 oraz Rob Ferriol w Hardpoint Motorsports #30.

Wyścig odbędzie się w niedzielę o godzinie 0:10.