Zaczynamy sprinterski sezon IMSA – zapowiedź wyścigu na torze Mid-Ohio

W nadchodzący weekend, kierowcy DPi, LMP3 i GTD będą rywalizować w 160-minutowym wyścigu na znanym torze wyścigowym Mid-Ohio. Rok temu wygrał tutaj Helio Castroneves z Rickym Taylorem w ekipie Team Penske #7, zaś w klasie GT Daytona wygrał Lexus zespołu AIM Vasser Sullivan #14 z Aaronem Telitzem i Jackiem Hawksworthem.

Tym razem nie zobaczymy dwóch prototypów Acury ekipy Team Penske. Japońską markę będzie reprezentować zespół Meyer Shank Racing #60 i Wayne Taylor Racing #10. Poza tym pojadą trzy Cadillacki DPi oraz jedna Mazda w najszybszej klasie w serii IMSA.

Nowością będą prototypy LMP3 na tym torze. Na liście zgłoszeń pojawił się nowy zespół – Andretti Autosport #36, w którego skład wchodzą Oliver Askew oraz Jarett Andretti – syn Johna, byłego kierowcy Champ Car i NASCAR, który w 2020 roku przegrał walkę z rakiem.

Również nowe auta zobaczymy w kategorii GT Daytona. Poza obrońcami zwycięstwa z zeszłego roku przez amerykana Aarona Telitza i brytyjczyka Jacka Hawkswortha w Vasser Sullivan #14, pojawią się także ekipy CarBahn with Peregrine Racing #39, Gradient Racing #66, czy standardowo już Compass Racing #76. Tym razem kanadyjski team nie będzie wystawiał McLarena 720S GT3, a Acurę NSX GT3.

Są także roszady w ekipach GTD. Zamiast nowozelandczyka Earla Bambera skład Team Hardpoint #88 zasiliła Katherine Legge. Powodem zmiany była redukcja Teamu Hardpoint z dwóch aut, do jednego. Całą sytuację, właściciel ekipy, 45-letni Rob Ferriol skomentował: „Kiedy zobowiązałem zespół Team Hardpoint EBM w żeński program startów w IMSA, to zrobiłem to, ponieważ wierzyłem w istotę programu, co to oznacza, dla przyszłych pokoleń kierowców i dla całego sportu. Ponieważ kontynuujemy pracę przez drugi rok wraz z COVID, to niektóre zobowiązania, których oczekiwaliśmy nie zostały w pełni zrealizowane. Przy kluczowym wsparciu naszych sponsorów, zdecydowaliśmy, że najlepszym dowodem w zaangażowanie naszego programu będzie zatrzymanie Katheriny w samochodzie na cały sezon, nadal pracując nad sfinansowaniem (samochodu) #88, jako w pełni kobiecy zespół startujący w stawce IMSA”. To oznacza, że z pierwszego wyścigu sprinterskiego wypadł nie tylko Earl Bamber, ale i Christina Nielsen, która miała być partnerką Legge w samochodzie #88.

Poza tą kluczową zmianą, do zespołu Heart of Racing Team #23 wystawiającego jedynego jak dotąd Astona Martina Vantage GT3, dołączył brytyjczyk Ross Gunn. 24-latek z High Wycombe pojedzie wraz z kanadyjczykiem Romanem de Angelisem, w zamian za Iana Jamesa – menedżera ekipy z numerem 23.

W kategorii DPi na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej prowadzi Wayne Taylor Racing #10 z Alexandrem Rossim, Filipe Albuquerque oraz Rickim Taylorem mając łącznie 688 punktów. Druga jest Mazda Motorsports #55 z Harrym Tincknellem, Jonathanem Bomarito i Oliverem Jarvisem (680 punktów), a trzecie miejsce ma zespół JDC-Miller Motorsports #5 mając francuskie trio w stawce – Loic Duval, Sebastian Bourdais i Tristan Vautier (645 punktów).

Klasę LMP3 niespodziewanie prowadzi zespół Core autosport #54 z Jonathanem Bennettem i Colinem Brauem mając 378 oczek na koncie. Drugie i trzecie miejsce zajmują prototypy Riley Motorsports. Kategorię GTD jak na razie prowadzi zespół Wright Motorsports #16 z Patrickiem Longiem, Janem Heylenem i Trentem Hindmanem (649 punktów). Za nimi plasuje się Maro Engel (623 p.), który jeździł w dwóch różnych zespołach, jednakże oba teamy wystawiały Mercedesa-AMG. Drugie miejsce ma ekipa Heart of Racing Team #23, a trzecie Pfaff Motorsports

Kwalifikacje do 2-godzinnego i 40 minutowego sprintu na Mid-Ohio odbędą się w sobotę o 18:15, zaś wyścig o 20:30 w niedzielę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1