Mazda wygrywa kwalifikacje do niedzielnego wyścigu IMSA na Mid-Ohio

Harry Tincknell w prototypie Mazdy wygrał kwalifikacje z czasem 1:10,027 ustanawiając najlepszy czas tego weekendu. W innych kategoriach obyło się bez niespodzianek.

W klasie GT Daytona najszybszy był Aaron Telitz, po niesamowitej batalii z Robbym Foleyem. Kierowca Lexusa #14 był o zaledwie 0.006 sekundy szybszy od kierowcy BMW #96. 29-letni Telitz swój najlepszy czas uzyskał w ostatnim okrążeniu. Trzecie miejsce w kwalifikacjach uzyskał Daniel Morad w Alegra Motorsports #28, który stracił 0,158 sekundy do zdobywcy pole position. Po walce o jutrzejsze pole startowe, zespoły GTD zmieniły swoich kierowców by ci walczyli w tzw. kwalifikacjach punktowanych. 

Patrick Long był najszybszy z całej stawki mając czas 1:20,083 i to ekipa Wright Motorsports #16 w Mid-Ohio zebrała 35 punktów za pierwsze miejsce. Drugi był Zach Veach w Vasser Sullivan #12, a trzeci Laurens Vanthoor w Pfaff Motorsports #9.

W LMP3 o najlepsze miejsce biły się trzy ekipy – Andretti Autosport #36, Core Autosport #54 oraz Riley Motorsports #74. Ostatecznie Gar Robinson kierujący #74 zdobył swoje pierwsze pole position w kategorii LMP3 wyprzedzając o ponad 0.3 sekundy Jaretta Andrettiego w #36 i Jonathana Bennetta w #54.

Najwięcej emocji wzbudziła sesja kwalifikacyjna kategorii DPi. W nich wszyscy kierowcy uzyskali czasy poniżej 1:11, a różnica między szóstym Magnussenem, a pierwszym Tincknellem wynosiła 0,9 sekundy. Świetny wynik Brytyjczyka sprawiła, że pierwsze pole dla Mazdy w tym sezonie przypadło właśnie na torze Mid-Ohio. Za kierowcą japońskiej marki znalazł się Filipe Albuquerque, który miał czas o zaledwie 0,095 sekundy wolniejszy od zwycięzcy kwalifikacji. Większą stratę odnotował Dane Cameron w Meyer Shank Racing #60, jednak to dało Amerykanowi 3. lokatę do jutrzejszego wyścigu, który zaplanowany będzie na godzinę 20.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1