Vasser Sullivan dopełnia skład na 24h Daytona

Po raz pierwszy w historii startów ekipy Lexusa w klasie GTD Pro zobaczymy nie trzech, a czterech zawodników startujących w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona. Skład był już wcześniej znany, ale brakowało jeszcze kierowców, którzy mają pojechać tylko na długim dystansie.

Poza mistrzowskim duetem, Jackiem Hawksworthem i Benem Barnicoat do wyścigów długodystansowych dołączy Kyle Kirkwood, a czwórkę w GTD Pro dopełniać będzie Mike Conway, czyli zawodnik etatowy Toyoty Gazoo Racing w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Dla Conwaya start w Daytonie nie jest czymś nowym – Brytyjczyk pojawił się tam aż 6-krotnie, z czego 2-krotnie stawał na podium. Conway jeszcze nie triumfował w północno-amerykańskim 24-godzinnym klasyku. Wcześniej zwycięzca 24h Le Mans z 2021 roku jeździł dla Action Express Racing, a od tego roku był członkiem Vasser Sullivan #14, który zajmował trzecie miejsce w 24h Daytona.

Czwartym zawodnikiem w ekipie Vasser Sullivan #12 w klasie GTD jest Ritomo Miyata, który pojawił się na zamkniętych testach na torze Daytona International Speedway. Japończyk dołączy do Parkera Thompsona, Frankie Montecalvo i Aarona Telitza. W tym sezonie wspomniana trójka oraz Kyle Kirkwood zajęli 5. miejsce w swojej kategorii.

Miyata to debiutant w serii IMSA, za to w jego tegorocznym portfolio znajduje się start m.in. zajęcie 3 miejsca w klasie GTE Am podczas wyścigu 6-godzinnego na torze Fuji w ramach WEC, mistrzostwo w serii Super Formula, a także mistrzostwo w serii Super GT w klasie GT500. Dzięki tym rezultatom Miyata w przyszłym roku ma pojechać w Europejskiej Serii Le Mans w klasie LMP2 w ekipie Cool Racing, ma zapewnione miejsce w Formule 2 w zespole Rodin Carlin, a także jest rezerwowym Toyoty Gazoo Racing.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze