Fittipaldi za kontuzjowanego Novalaka w Inter Europol podczas 24h Daytona

Zespół Inter Europol by PR1/Mathiasen Motorsport poinformował o zmianie w składzie kierowców na dzień przed legendarnym wyścigiem 24h Daytona, który zainauguruje sezon IMSA WeatherTech SportsCar Championship. W miejsce kontuzjowanego Clémenta Novalaka pojedzie Pietro Fittipaldi, już wcześniej związany z IEC.

Novalak doznał kontuzji nogi i biodra podczas piątkowej ostatniej sesji treningowej przed 24h Daytona. Zespół poinformował, że co prawda kontuzja nie jest poważna, jednak zawodnik nie będzie w stanie wystartować w samym wyścigu.

Fittipaldi dołączy do Nicka Boulle'a, Jakuba Śmiechowskiego i Toma Dillmanna w samochodzie #52. Jest on dobrze znany załodze Inter Europol Competition, gdyż rywalizował w żółto-zielonych barwach polskiej ekipy w prototypie Oreca 07 w Europejskiej Serii Le Mans w 2022 roku, a podczas wyścigu na torze Spa-Francorchamps po starcie z końca stawki pomógł stanąć załodze na podium.

Fittipaldi powiedział, że wskoczenie w ostatniej chwili do składu IEC nie będzie łatwe, jednak posiadane doświadczenie za kierownicą prototypu na długich dystansach powinno pozwolić mu szybko zaaklimatyzować się w tym środowisku.

„To niefortunna sytuacja dla zespołu i Clémenta; świetnie przygotowywali się do 24-godzinnego wyścigu w Daytona” – powiedział Fittipaldi. „Dostałem telefon od zespołu z prośbą o wskoczenie do auta na ostatnią chwilę, więc wystartuję bezpośrednio w wyścigu. Na szczęście mam doświadczenie z tym samochodem i startowałem w 24-godzinnym wyścigu w zeszłym roku. Nie będzie to łatwe zadanie, ale nie mogę się doczekać tego wyzwania, postaram się wykonać dla zespołu jak najlepszą robotę”.

Wyścig 24h Daytona rozpocznie się w sobotę o godzinie 19:40 czasu polskiego. Inter Europol by PR1/Mathiasen Motorsport w kwalifikacjach Roar Before the 24 wywalczył drugie miejsce w klasie LMP2. Transmisję z wyścigu będzie można oglądać na IMSA: Live TV.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Inter Europol Competition

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze