Rebellion ujawnia część programu

Czołowy prywatny zespół serii FIA WEC, Rebellion Racing, zaprezentował część planów dotyczących sezonu 2013. Do składu kierowców dołączy tegoroczny mistrz ELMS, Szwajcar Mathias Beche.

Urodzony w Genewie i posiadający także obywatelstwo Francji Beche, od dwóch lat walczył dla zespołu Top Drive Services (obecnie Thiritet by TDS Racing) w kategorii LMP2 serii LMS – w sezonie 2012 zdobywając z nim mistrzostwo europejskiej serii wyścigów Le Mans. Gościnnie, Beche występował także w kilku wyścigach FIA WEC, a w sezonie 2011 ILMC – i także tu ma na on koncie sukcesy, w ubiegłym roku wygrywając w klasie LMP2 wyścig na torze Spa-Francorchamps – a w obecnym sezonie, będąc gościem dla ekipy ADR-Delta, kończącą sezon rywalizację w Szanghaju. Z zespołem TDS, Beche zdobył także drugie miejsce w tegorocznej odsłonie 24h Le Mans.

„Wejście do Rebellion Racing to dla mnie wielka nagroda” – mówi o dołączeniu do szwajcarskiej ekipy sam Mathias Beche – „nie było to łatwe, gdyż potrzeba było do tego ciężkiej pracy, ale dzięki temu jest to jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Choć obecnie nie znam jeszcze mojego kalendarza startów, liczę na udany sezon”.

Rebellion nie ujawnił jeszcze całości informacji na temat sezonu 2013 – między innymi tego, gdzie startował będzie 26-letni Szwajcar. Pewnym jest już to, że jeden z prototypów Lola B12/60 Toyota wystartuje w przyszłorocznej odsłonie serii ALMS – jak i, że odstępstwem od tego planu będzie prestiżowy Sebring 12 Hours, gdzie pojawi się także drugi prototyp Rebelliona. Na resztę informacji będziemy jednak musieli poczekać do początku przyszłego roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1